Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 6N2 stop etme sorunu..  (Okunma sayısı 8482 defa)

6N2 stop etme sorunu..
« : 28 Ekim 2008, 01:24:26 »
Arkadaşlar bir sorum olucak. 6N2 sahibiyim ve aracımda stop etme sorunu var. Her zaman olmasada olur olmaz yerlerde stop ediyor rolantide durmuyor araç. Gaz kelebeği sorunu dediler. 6n2lerin hastalığıymış sözde bu stop etme olayı. Bi kere program attılar ve düzeldi ama şimdi gene yapıyor. neden kaynaklanır lütfen yardım edin.. Saygılar :-\
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

Ynt: 6N2 stop etme sorunu..
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2008, 01:32:57 »
boğaz(gaz) kelebeğini fiziksel olarak temizlettirirsen ve ardından daha önce yaptıkları gibi program yukletirsen yuzde 90 azalacaktır sorunun. belkide yuzde 100. aynı sorun bendede vardı. suanda aradabir yapıyor hala. snrm benim birde distributorumde sorun var. aslında kendinde temizleyebilirsin ama ben 20 ytl ye temizletip programı yuklettim. max 40-50 liraya halledersin sorununu. bunları yaptırmana ragmen çözülmezse tekrar yaz buraya. ama temizleyecek adam mutlaka söküp temizlesin. çok daha kalıcı çözüm olur.

« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2008, 01:40:22 »
tamam boğaz kelebeğini en kısa zamanda temizletip denicem.. Kızla beraberken falan stop ediyor olur olmaz yerler madara oluyoruz  ;D  . Çok teşekkürler
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

Çevrimdışı Azem41

• 2000 6n2 1.4 Comfortline
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2008, 10:11:00 »
Ayni sorun bende de vardi bogaz kelebegini kendim temizledim gecti simdi stop etmiyor. Programda yukletmedim. Simdi canavar gibi calisiyo :)

« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2008, 17:19:26 »
aynen katılıyorum arkadaşlara. benimkiside aynı böyleydi boğaz kelebeği temizlendi ve sorun yok artık :tamamdir

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 08 Kasım 2008, 01:35:06 »
bende de olmuştu boğaz kelebeğinden hava filtresine doğru yağ çıkınca başlıyor silinince gidiyor. bi üstüpü ile silinebilir ustaya gerek yok
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2008, 12:12:24 »
bende de olmuştu boğaz kelebeğinden hava filtresine doğru yağ çıkınca başlıyor silinince gidiyor. bi üstüpü ile silinebilir ustaya gerek yok

http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/polo-bogaz-kelebegi-temizligi-adim-adim-resimli-anlatim-t5117.0.html

« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2011, 23:08:30 »
arkadaşlar forumunneredeyse tüm sayfalarını geziyorum, aracım seyir halindeyken stop ediyor. araç yavaşlayınca stop ediyor daha doğrusu, boğaz kelebeği temizliği ve anahtar arızasından kaynaklacabileceğine dair birşeyler buldum. araç üç haftadır yatıyordu bu arada, iki üç günde bir akü bitmesin diye on dk çalışıor o kadar. bu konuda başka fikri olan, yardımcı olabilecek olan var mı acaba? kazasız, belasız sürüşler dilerim....
Bilseydi eğer Mecnun, VOLKSWAGEN sevgisini;

Sever miydi o vakit, Leyla zillisini?

« Yanıtla #8 : 15 Nisan 2011, 00:53:02 »
arkadaşlar forumunneredeyse tüm sayfalarını geziyorum, aracım seyir halindeyken stop ediyor. araç yavaşlayınca stop ediyor daha doğrusu, boğaz kelebeği temizliği ve anahtar arızasından kaynaklacabileceğine dair birşeyler buldum. araç üç haftadır yatıyordu bu arada, iki üç günde bir akü bitmesin diye on dk çalışıor o kadar. bu konuda başka fikri olan, yardımcı olabilecek olan var mı acaba? kazasız, belasız sürüşler dilerim....
dostum aynısı bende vardı.boğaz kelebeğini temizlettim hiç bir sorun yok.
Bilseydi Mecnun VW sevgisini severmiydi Leyla zillisini :)http://www.ressim.net/upload/dc0c4351.jpg

« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2011, 18:58:16 »
inşallah bizimki de çözülür, 23 nisanda tr deyim gelişmeleri paylaşacağım. saygılar

« Yanıtla #10 : 18 Nisan 2011, 01:27:11 »
distribitor kapağı yada kendisi. tekleme varmı ?

« Yanıtla #11 : 18 Nisan 2011, 16:32:39 »
aynı sorun bendede var.2001 higline modeli.olur olmadık yerde çaktırmadan madara oluyoruz.hele arabanın içi dolu iken daha fena.hemen soruyorlar ne oldu yok birşey bende anlamadım falan deyip geçiştiriyordum. hemen formülü uygulayayım bakalım
Vatan 26 Mekan 27

« Yanıtla #12 : 16 Mayıs 2011, 02:39:49 »
arkadaşlar boğaz kelebeği temizliği, adaptasyonu ve termostat değişimi ile sorun çözüldü çok şükür. inşallah sizlerin sorunları da böyle kolay çözülür. saygılar..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #13 : 04 Haziran 2011, 16:12:31 »
10 kişiden 8 i temilik+adaptasyonla çözüyor.
+hararet müşiri değişimi gerekebiliyor.
Bazen bujinin orjinal takılmaması yol açıyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di