Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: son yağışlarda aracı zarar görenler  (Okunma sayısı 3398 defa)

son yağışlarda aracı zarar görenler
« : 11 Eylül 2009, 17:09:40 »
arkadaşlar merhaba.bende aracımı sürekli alamla acıp kapayan biriyim.ıkı gün önce alarmda bir gariplik hissettim fakat önemsememiştim.bu gün farketimki iki gündür araç alarmdan ses gelmesine rağmen kilitlenmiyormus .iki gündür araç allaha emanet:)
merkezi kilit devreden çıkmış
muhtemelen bu günlerde yağan aşırı yağısten merkezi kilit pompası su aldı diye düşünerek merkezi kilit pompasını söktüm.eve gidip açıp baktığımda içine su aldığını farkettim.saç kurutma makınasıyla kuruttum.ama yağışlar devam edecei için bi kaç gün daha takmıyacam.yine ıslanmasın:)
bu arada çalışıp çalışmayacagına tabi emin değilim.buraya sonucunu tekrar yazacağım.bu arada içindeki elektronik kartı sökemedim.zorlamakda istemdim elektronikden hiç anlamam.sökebilseydim üst tarafında oksitlenme vb bişey varmı dıye bakacaktım

Ynt: son yağışlarda aracı zarar görenler
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2009, 17:38:19 »
O kartı sökmeden güzelce benzinle ya da pas sökücüyle temizleyin oksitlenmesin sizin için iyi olur.
Das auto.

« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2009, 13:23:32 »
o kartı sökmeden sadece  dirençlerin altını temizleyebilirim sanırım. aslında sökebilsem dirençlerden yanan patlayan varmı onuda görebilirim ama
hiç anlamadım nasıl sökülüyor kırarım diye korkuyorum.böyle şeylerde cok basarısıszımdır

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2009, 17:40:52 »
o kartı sökmeden sadece  dirençlerin altını temizleyebilirim sanırım. aslında sökebilsem dirençlerden yanan patlayan varmı onuda görebilirim ama
hiç anlamadım nasıl sökülüyor kırarım diye korkuyorum.böyle şeylerde cok basarısıszımdır

Çalışır durumda ise kurcalama. Araca Su giren yeri bul. Benimki arka stopun üst kısmıydı. 3-4mm boşluk vardı. Orayı silikonla kapattım şimdi hiç bir sıkıntım yok. SU GİREN YERİ BULAMAZSAN BU GÜN OLMAZSA YARIN KESİN BOZULUR. ben bir kere tamir ettirdim. bir kerede çıkma aldım. İlk başta bulsaydım 200tl cebimde olacaktı
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2009, 16:46:07 »
merhaba
 pompanın içindeki elektironik kartı sökmeden kuruduktan sonra takrım motoru.çalışmadı.
sonra tekrar çıkardım nasıl olsa çalışmıyor kart kırılsada söküp bakacağım dedim ve elektronik kartı söktüm ve baktımki bazı yerlerinde oksitlenme olmuş.resim fırcasıyla benzin le fırçalayarak güzel bi temizledim.
bazı leğim yerlerinin pek sağlam olmadığını gördüm leğim havyasıyla oraları sağlamlaştırdım.
pek umudum olmadan tekrar taktım.canavar gibi çalıştı maşallah :)