Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 6n2 amortisör ve egsoz  (Okunma sayısı 2824 defa)

6n2 amortisör ve egsoz
« : 18 Nisan 2012, 09:48:40 »
Malum yoğun ve ağır kış şartları bitti ama bizim aracın ön takımlarınıda bitirdi sanırım.Ön takımlardan ses geliyor,aslında emin değilim ama sanırım amortisörlerim patlak ve değişmesi gerekiyor.Ama ne kadara maal olur ne kadar tutar hiçbir fikrim olmadığı için foruma sormak istedim.En azından bu yakın zamanlarda yaptıran varsa umarım bilgilerini benimle paylaşacaktır.

Birde malum kronik polo stop etme vakası yaşadım.Sebepsiz yere yine trafikte 3. viteste giderken aracım stop etti.Yol boyuncas bi kaç kere tekrar etti.Evin önünde muhtelemelen pislik falan tıkanmış olabilir diye 6000 7000 dvr gaz pompaladım ve stop etme olayı düzeldi fakat sanırım egsozu patlattık.

Yani kısacası Polom için (6n2) egsoz ve amortisör maliyeti ne kadar tutar.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2012, 09:50:15 Gönderen: nr43 »
NiÇin mi fikir deĞiŞtiriyOrum . . ? çÜnkü FikirLerimiN SahiBiYim . kÖLeSi deĞiL . . .

Ynt: 6n2 amortisör ve egsoz
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2012, 16:00:35 »
egsozun manifolttan sonra her parçası 100 - 130 TL arası, spiral 100, orta susturucu 100, son susturucu 100 gibi. (katalitik konvertör hariç :) ) bi egsozcu kanalı görsün ne kadar sıkıştığını söylerler  ;)

geçmiş olsun..
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2012, 15:37:36 »
yapma ya,abi vallahi gözüm korktu inan ya,şimdi biz hepisinimi değiştireceğiz yani ?
NiÇin mi fikir deĞiŞtiriyOrum . . ? çÜnkü FikirLerimiN SahiBiYim . kÖLeSi deĞiL . . .

« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2012, 00:33:43 »
yapma ya,abi vallahi gözüm korktu inan ya,şimdi biz hepisinimi değiştireceğiz yani ?

yok ya hepsi birden gitmez genelde, çürüyen dökülen kısımlar ne ise veya nelerse onları değiştireceksin. egsozdan aşırımı ses geliyor? şikayetin nedir? patlak çatlak ses vs. yoksa ve yakıtından memnunsan hiç bulaşma egsoza derim.. bilemiyorum kar yağmur çamur gördü diyerek kuruntu yapıyorsan hiç takılma bence, egsoz ucuz bişey değil  :)
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb