Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Silecek arızası  (Okunma sayısı 8436 defa)

Silecek arızası
« : 07 Haziran 2011, 09:31:25 »
Arkadaşlar merhabalar.

Son zamanlarda artarak devam eden bir sorunum var. Aracin on silecekleri kafasina göre bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Silecek motoru bir defa temizlendi bir süre sonra yin aynı sorun başladı. Silecek motorunun takılı olduğu yerde su tahliye çıkışları kapanmıştı onları temizledim. Sanırım aksamlar su içinde kaldığı için sorun çıkarttılar. Benzer sorunu yaşayan arkadaşım varsa, tecrübelerini paylaşabilirse sevinirim. Silecek motorunu değiştirmeden halledebilir miyim acaba?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Silecek arızası
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2011, 09:51:27 »
tekrar sökülüp temizlenmesi lazım ve yalıtımının sağlanması gerek
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2011, 16:42:24 »
benim başıma gelen olayda silecek soketi var o gevşemiş sigortaların arkasında bi yerde (şeytanın aklına gelmez) silecek motoru felan dediler başta baktılar baktılar sonunda soket gevşemiş taktık sıkıntı yok şimdi belki  işini görecek bi fikir olur

« Yanıtla #3 : 07 Haziran 2011, 18:07:08 »
bende de aynı sorun vardı. kendim silecek motorunu söktüm bağlantı yerinde toz kurum vs birikmiş ondan kaynaklı bi durumdu. birkaç saat mazotun içinde meklettim sonra temizleyip taktım. şimdi sorunsuz çalışıyor.

« Yanıtla #4 : 09 Ekim 2011, 10:31:50 »
aynı sorun bende de var bakalım bugun bende bı sokeyım temızlıyım neolcak :)