Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 6n2 Kütleme sesi  (Okunma sayısı 8152 defa)

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
6n2 Kütleme sesi
« : 15 Şubat 2010, 12:08:48 »
Slm arkadaşlar..Foruma yeni üye oldum cok faydalı bilgiler edindim..Sıkıntımı dile getirmek istiyorum.Bazı sabahlar aracımı calıştırdıgımda kütleme sesi geliyor.Bazende seri kalkmalarda yapıyor bunu sanki arka balatalar yapışmış gitmeye çalışıldıgında açılıyormuş gibi kütlüyor. Ses aracın ön ve orta kısmına dogru.Acaba böle bi sorun yaşayan arkadaşlar varmı.Şimididen teşekkür ederim

Ynt: 6n2 Kütleme sesi
« Yanıtla #1 : 15 Şubat 2010, 12:17:47 »
aracını calıstırıken debrıyaja basarak calıstır.vıtes bosta dahı olsa.bırde bunu dene

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2010, 19:05:03 »
şanzıman kulağına bir baktır istersen kopmak üzere olabilir.

« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2010, 19:09:16 »
bende de o ses bir kaç kere olmuştu, sanki bomba patlamış gibi, ben aracımdaki lpg den sanmıştım

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2010, 20:40:40 »
şanzıman kulağına bir baktır istersen kopmak üzere olabilir.
Şanzıman dan olabilirmi hani herzaman yapmıyor bunu mesela vites boştada oldugu zaman oluyor.El frenini çekmedim hani kar yagıslı donma yapıyor olabilir die ama dediğim gibi herzaman yapmıyor aracımı vw yetkili servisine götürdüm tüm filitre  yağ bujileri değiştirttim.Enjektörleri  temizleme gibi bakımlarını yaptırttım hani kış girmişken genel kontrollerini yapılsın istedim.Acaba yetkili sevislerde servis sonrası servis raporu verdiler baktıgımda tüm noktalara bakılmış gösteriliyor.Ama genede bu tavsiyen üzerinde durup gösterticem.Bu arada polo34 teşekkürler aracımda lpg yok hiç takılmadı.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2010, 20:42:20 Gönderen: TwinCept »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2010, 21:15:54 »
Arka kampana bazen donar ama  öyle şiddetli bir kütle açılmaz.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2010, 16:29:10 »
bencede şanzıman kulağına baktır çünki geçenlerde başımıza geldi kalkışlarda falan küt küt diye motor ön kaputa vuruyodu araba kendini kalkışlarda vitesten atıodu senin kopmak üzere olmuş olabilir benimki kopmuştu çünki motor yerinden fırlıcak gibi oluyodu birde koptuğu için frenlerde zayıflama ve direksiyonda müthiş bi titreme oluyodu otoyoldan eve gelince farkettim maliyeti de fazla yok kaynaklıyorlar iş bitiyo geçmiş olsun

« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2010, 14:08:21 »
bencede şanzıman kulağına baktır çünki geçenlerde başımıza geldi kalkışlarda falan küt küt diye motor ön kaputa vuruyodu araba kendini kalkışlarda vitesten atıodu senin kopmak üzere olmuş olabilir benimki kopmuştu çünki motor yerinden fırlıcak gibi oluyodu birde koptuğu için frenlerde zayıflama ve direksiyonda müthiş bi titreme oluyodu otoyoldan eve gelince farkettim maliyeti de fazla yok kaynaklıyorlar iş bitiyo geçmiş olsun
Neyi kaynaklıyorlar?

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #8 : 27 Şubat 2010, 10:56:42 »
Evet arkadaşlar problemim çözüldü.Şuana kadar yardımcı olan arkadaşlarıma teşekkür ederim.Sorun Şanzıman takozundaymış.Şanzımana bağlı olan bi kol var o kolun ucunda silindir şeklinde takoz bağlı (İstikamet murcuna benziyor) o zamanla aşınmış ve aracı ilk çalıştırmada motorun salınımından dolayı bi harekette kütlüyordu ani hızlanmalarda gelen kütleme takozun dağılmasından dolayı küt diye ses çıkarıyordu.Şanzıman kulakları şükür sapa sağlamdı ama kulak koptugundada aynı ses yapıyormuş.Şanzıman kulagını sölemeseydiniz bu konun üzerine fazla düşülmicekti.Bİrkez daha vwtr.net üyelerine yardım ve fikirlerinden dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyorum.Eğer aynı sorun yaşayan Volkswagen kullanıcıları varsa çözümünün bu olduğunu düşünüyor ve bilgi paylaştıkça  güzelleşiyor olduğuna inanıyorum.Herkeze kazasız günler diliyorum arkadaşlar...
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2010, 10:59:15 Gönderen: TwinCept »

« Yanıtla #9 : 27 Şubat 2010, 20:17:29 »
geçmiş olsun :) kazasız belasız arızasız kullanmalar :)

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
« Yanıtla #10 : 27 Şubat 2010, 23:02:50 »
Teşekkür ederim cümlemize kazasız belasız arızasız günler  ;)