Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2000 model 6N2 1.4Confortline Otomatk Vites Hk.?  (Okunma sayısı 13703 defa)

2000 model 6N2 1.4Confortline Otomatk Vites Hk.?
« : 16 Nisan 2009, 16:37:12 »
Arkadaslar sizlere 2. sorum 6N2 kasa 2000 model otomatik vites polo hakında düşünceleriniz lütfen.Takdir edersinizki otomatik vites alırken biraz düşünmeklazım.Bu modellerde DSG mi var otomatik vites olarak,veya başarılımı otomatik viteste yakıt çok yakarmı.Her konuda fikirlerinize ihtiyacım var.

Şimdiden çok teşekkürler

Ynt: 2000 model 6N2 1.4Confortline Otomatk Vites Hk.?
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2009, 16:57:29 »
manuel araç alınca sportif kullanım başlıyor, haliyle yakıt tüketimide artıyor....
otomatik viteslerde zaten motor hiç durmuyor bu yüzden yakıt tüketimi fazladır...
çok farketmez yakıtta

acemilik var mı bilmiyorum ama bende acemilikte var keşke otomatik vites alsaydım diyenlerdenim...istanbul gibi uzayıp giden dur kalk trafiklerinde otomatik vitesi hiçbirşeye değişmem...

manuel ile 30.000km gelmeden baskı balata bittirdim, otomatik vites olsaydı daha geç baskı balata biterdi, masraflar bitmiyor
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2009, 18:31:23 »
manuel araç alınca sportif kullanım başlıyor, haliyle yakıt tüketimide artıyor....
otomatik viteslerde zaten motor hiç durmuyor bu yüzden yakıt tüketimi fazladır...
çok farketmez yakıtta

acemilik var mı bilmiyorum ama bende acemilikte var keşke otomatik vites alsaydım diyenlerdenim...istanbul gibi uzayıp giden dur kalk trafiklerinde otomatik vitesi hiçbirşeye değişmem...

manuel ile 30.000km gelmeden baskı balata bittirdim, ((( otomatik vites olsaydı daha geç baskı balata biterdi )))  , masraflar bitmiyor

birkaç çeşit otomatik vites var: 1- konvansiyonel yani klask tork konvertörlü otomatik vites 2-cvt yani kayış zinzirli otomatik vites
3- tiptronik denilen manuel kontrole izin veren tork konvertörlü otomatik vites(dsg,smg...) 4-otomatikleştirilmiş vites (manuel vitesi elektrikli motorlarla otomatikleştirilmiş,örnek :easytronic,asm,mmt)

gerçek otomatik özellikleri ve konforu ilk 3 sırada olanlarda var,diğerleri yokuşta geri kaçırıyor ve parçaları manuel şanzımanla aynı..gelelim arıza meselesine,otomatik vites arıza yaparsa tamiri çok pahlıdır.

Bildiğim kadarıyla tam otomatk şanzımanda baskı ve balata olmuyor. Tork konvektörü ve çeşitli keçeler var diye biliyorum. Dolayısıyla eger sanzıman tam otomatikse baskı balata değişmiyor. Zaman içerisinde yagı ve keçeleri değişiyor (yada yagına ilave) olsa gerek.

« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2009, 19:05:03 »
Acıkcası benim manuel kullanmada problemim yok ama eşimin de kullanması için otomatik düşünüyorum ama VW in bu modelindeki otomatik şanzımandaki başarısını tam olarak bilemiyorum.Yani Otomatik vites olan modellerinde kronik bir şanzıman problemi yada herhangi bir problemi varmı.kullanan arkadaşlarımız varsa memnunlar mı problem çıkarıyormu.

Açıkcası şu an sıfır almak ile full donanımlı 2000-2004 model arası almak arasında kaldım.Kimi makalelerde malzeme kalitesi olarak her yeni modelde VW in polo larda kalite düşürdügünü okudum

« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2009, 19:21:19 »
valla kardeş bende de sendeki araçtan var ve otomatik. İstanbul gibi bir yerde otomatik vites süper rahatlık. manuel viteslilere göre 45 TL küsür fazla benzin parası veriyorum fullediğimde ama o lüksü değiyor. Sıkışık bir trafikte herkesin bir eli viteste ve sürekli ileri geriyken,  ben  biryandan camdan sarkmış simidimi yiyor, diğer yandan ayaklarımla götürüyorum aracımı:)

« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2009, 21:05:14 »
Selam Arkadaşlar...
Bahse konu aracı 1 yıldır kullanıyorum.Çok  şükür düzenli kontrol ettikten sonra tık demeyecek bir araç.
Otomatik vites oluşu inanın her koşulda büyük rahatlık sağlıyor.Tüm dikkatinizi yola verebiliyorsunuz.
Performans derseniz manueller ile elbetteki farkları var.Son hız olarak 195 km yi gördüm.
Yakıt tüketimi konusunda benzer modelin manuel viteslisini kullanmadığım için net birşey söyleyemem ama bendeki araç tam dolu depo ile şehir içi şehir dışı karışık 650 km civarında yol yapıyor.
Eğer niyetliyseniz alın diyebileceğim bir araç.

« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2009, 21:10:50 »
Evet arkadaslar yorumlarınız benim için önemli takip ediyorum yorumlarınızı çok teşekkürler yorum yapan herkes e

« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2009, 23:45:02 »
bide serkov arkadasımız var bahsettigin aracın yani 6n2 nin otomatigini kullanıo uzun sureden beri aramızda benimde yakın derecearkadasımdır seytan kulagına kursun hala bi problem yok bence deger abi ben 20079n3 ümle gayet mutluyum sende 6n2 le mutlu olursun abi

« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2009, 15:49:53 »
valla kardeş bende de sendeki araçtan var ve otomatik. İstanbul gibi bir yerde otomatik vites süper rahatlık. manuel viteslilere göre 45 TL küsür fazla benzin parası veriyorum fullediğimde ama o lüksü değiyor. Sıkışık bir trafikte herkesin bir eli viteste ve sürekli ileri geriyken,  ben  biryandan camdan sarkmış simidimi yiyor, diğer yandan ayaklarımla götürüyorum aracımı:)
idolümsün  :saygılar
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2009, 16:09:52 »
bide serkov arkadasımız var bahsettigin aracın yani 6n2 nin otomatigini kullanıo uzun sureden beri aramızda benimde yakın derecearkadasımdır seytan kulagına kursun hala bi problem yok bence deger abi ben 20079n3 ümle gayet mutluyum sende 6n2 le mutlu olursun abi

bende 2001 6N2 var... acayip memnunum.. şanzumanda bir problem varmış gibi gözüküyor bilgisayar bağlattığımda ama sorduğum ustalar önemli bir şey olmadığını söyleyip durdular. onun dışında aracımda herkesde olabilecek ufak tefek şeyler çıkıyor ki bu yaşa gelmiş bir araç için normal denebilecek şeyler. onlarıda zaten ilk aldığımda hallettim ve meşallahı var şu anda. performans açısında hiç de kötü değil. ışıklarda falan çok da güzel kalkıyorum. sürat derseniz ben 170 e kadar çıktım sadece ama daha çıkardı. yol tutuş vs. çok başarılı. dediğim gibi iyi bir tercih olabilir.

otomatik vitesin rahatlığına gelince tadından yenmez diyorum. ne yokuş derdin var ne de sıkışık trafik derdin. açıkçası düz vites arabaya geçeceğimi hiç sanmıyorum bu saatten sonra.

:sevgi:
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2009, 16:56:50 »
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #11 : 18 Nisan 2009, 22:37:45 »
çok teşekkür ederim

« Yanıtla #12 : 20 Nisan 2009, 15:04:54 »
aynen serkov kardeşe katılıyorum. otomatik vitesin dadından yinmez :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #13 : 21 Nisan 2009, 00:53:13 »
Manuel alacaksan 75hp 101hp farketmez ama Bizimkilerin ki hondalar gibiyse? otomatikte 101hp al derim. 90hp hondayı otomatik mahvetmiş diyebilirm. Yazın karadenizde geziyorduk iki araç, arkdaşımda Tüplü siena bende dayımın hondası otomatik ben hiç sevmedim aracı, Siena 1.4 LPgli her yokuşta geçti beni. 101hplik Polo kullanan birisiyle tanıştım 190 rahat yapıyor 195 geçmiyor diyordu. Manuelleri otobanda 200-210rahat yapıyor diye biliyorum biz fabia101 ile yapabiliyoruz. 75hplerin son sürati fabrika verisi172 188filan yapıyor,ama rahat çıktığı hız 172. Otomatik olursa 165lere geriler. Otomatik için çevik olsun diyorsan bence 101Hp bak
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di