Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Motordan Gelen Şakırtı......  (Okunma sayısı 4875 defa)

Motordan Gelen Şakırtı......
« : 05 Ağustos 2011, 00:22:03 »
2001- 1.4 16v Comfortline  polo sahibiyim

Aracım 118.000 km de çok yağ eksiltiyor ama yağ kaçağı falan yok çünkü park ettiğim yeri kontrol ediyorum.  yağ değiştikten sonra ara ara  4-5 kg yağ ilave ediyorum Araç 2 vitesten 3 ncü vitese geçipte gaza yüklenince motorundan ara sıra şakırdı şeklinde ses çıkarıyor, bu ses süratlendikten  bır muddet sonra kesiliyor Bu konu hakkında bilginiz varsa bana yardımcı olurmusunuz?
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Motordan Gelen Şakırtı......
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2011, 00:24:45 »
şakırtı sübap iticilerinden kaynaklı olabilir. Yüksek devir yağı hızlı eksiltir. Yüksek devir kullanmıyorsanız 4-5kg yağ eklemek anormal, komresyon ve dinamo testi yaptırıp motorun sağlıklı olup olmadığını öğrenebilirsiniz
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2011, 00:53:09 »
şakırtı sübap iticilerinden kaynaklı olabilir. Yüksek devir yağı hızlı eksiltir. Yüksek devir kullanmıyorsanız 4-5kg yağ eklemek anormal, komresyon ve dinamo testi yaptırıp motorun sağlıklı olup olmadığını öğrenebilirsiniz

tşk.ler kardeşim mantıklı geldi bana sibop kadehi deriz bız onlara ....değişik fıkırlerı alıp değerlendreceğim.çok sağol ıyı akşamlar.....
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2011, 01:01:51 »
Avans vuruyor olabilir, tehlikelidir, motoru yiyebilirsiniz. İhmal etmeden en yakın zamanda bi tamirciye gösterin bence.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2011, 19:56:39 »
tşk.ler kardeşim mantıklı geldi bana sibop kadehi deriz bız onlara ....değişik fıkırlerı alıp değerlendreceğim.çok sağol ıyı akşamlar.....
önemli değil, bence de bir an önce kontrol ettirin
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di