Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLODA DEBRİYAJ KAVRAMA ARALIĞI - AŞAĞIDA MI YUKARIDAMI?  (Okunma sayısı 12673 defa)

Çevrimdışı Tcihan

• Duanlamı yaşadım ki bedduanla öleyim!
Arkadaşlar merhaba 2001 polo da genetik olarak orjinalinde debriyaj kavrama aralığı aşağıdamıdır dikkat edeniniz varmı?Baskı balata değiştirmemiş olanlardan fikir istiyorum.
İkincisi bilirkişiler debriyajın çok yukarıda kavramasının debriyaj baskı balata bilya sisteminin değişmesinin göstergesi olduğunu bildiriyor bu konu hakkında da teknik bilgi istiyorum.
Saygılarımla...

Çevrimdışı Tcihan

Ynt: POLODA DEBRİYAJ KAVRAMA ARALIĞI - AŞAĞIDA MI YUKARIDAMI?
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2011, 00:47:29 »
Arkadaşlar fikri olan hiç kimse yokmu.....................

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2011, 23:25:10 »
Bilir kişiler bir şey bilmiyormuş. VW 6n2 telli otomatik kurmalı ve yukarıdan kavrar,ayarı yoktur. 2003 sonrası polo ve daha eski golf, passat vs. hidrolik ve otomatik debriyaj yine yukarıdan kavrar.
Golfü mü 33.000de aldım tüy gibi debriyajı var yukarıdan kavrıyor bu onun karakteri. Eski aracım felicia 97 telli ayarlı idi vida ile debriyaj alta alınabiliyordu, bittikçe yukarı çıkıyordu.

Debriyajı bitan araç 1.viteste titreyerek kalkar. ondan önce çok yakar ve bağırır gidemez. Pedal Hidrolik bile olsa çok sert olur
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2011, 23:25:33 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2011, 00:49:11 »
06onur arkadasın dediği doğuru katıliyorum fakat bende bişey soriyim benim debriajım biraz sert hatta sert yani çok katı sert değil ama pamuk gibide değil debriaj telim hiç değişmemiş aracım 99 binde acaba değiştirsem düzelirmi?

« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2011, 10:35:34 »
e 100 bin olmuş değiştir bir zahmet  ;D
ben 35binde değiştirdim arabayı alır almaz
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı Tcihan

« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2011, 13:24:14 »
Onur bey verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum.
Ancak benim debriyajım da kavrama olayı anlattığının tam tersiydi; sona kadar basıyorum daha sonra vitese takıyorum ve daha 4-5 cm bile debriyajı bıraktığın anda kavrama işlemi bitmiş oluyordu.Orjinal debriyajı.
Bir müddet önce rampada araba kalkış yapamadı ve hafif dumanla beraber balata yanığına benzer bir koku geldi.Çok aşırı bir şey değildi zaten arabayı normal bir yere alıp tekrar kaldırdım sorunsuz gitti.Ancak bu durumdan sonra debriyaj aynı anlattığın gibi yukarıda kavramaya başladı.
Bu nedenle debriyajı orjinal olan arkadaşlardan fikir istiyorum.

« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2011, 20:36:02 »
baskı balata acayip birşeydir. tamamen bitmesi 10 sene de sürebilir. bir yokuşta da bitebilir. verin arabanızı, 3 saniyede baskı balatanızı yerim oldukça kolay.

muhtemelen baskı balatayı yokuşta yemişsin biraz otomatik pedal yukarı almış kavramayı. skıntık olmaz. tamamen bitene kadar kullan bence
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı Tcihan

« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2011, 22:36:23 »
mustklc yorumun için teşekkür ederim.Tamamen bitene kadar kullanmak tabikide hepimizin işine gelir.
Fakat uzun yola gittin çoluk çocuk otobanda kaldın işte bu korku nedeniyle riske atmak istemiyorum aslında.Birde tamamen bitik balata sıyırırsa Volant denilen parçayıda götürebilirmiş fazla yakıt sarfiyatı da tuzu biberi zaten.Bu nedenle en kısa sürede değişim işini hayata geçirmek mantıklı.
Saygılarımla.
Konu ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar belki aynı problemi yaşayabilecek birilerine faydamız olur.
baskı balata acayip birşeydir. tamamen bitmesi 10 sene de sürebilir. bir yokuşta da bitebilir. verin arabanızı, 3 saniyede baskı balatanızı yerim oldukça kolay.

muhtemelen baskı balatayı yokuşta yemişsin biraz otomatik pedal yukarı almış kavramayı. skıntık olmaz. tamamen bitene kadar kullan bence

« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2011, 23:03:53 »
2001 polo debriyaj telini değiştirdim fakat pedal orta sertlikte tüy gibi olması için ne yapmalıyım???yoksa genelde poloların debriyaj pedalı sert mi oluyor??