Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: triger kayışı ve yağ pompa süzgeci  (Okunma sayısı 7569 defa)

triger kayışı ve yağ pompa süzgeci
« : 29 Mart 2009, 19:57:04 »
arkadaşlar yarın triger kayışı değişimine gideceğim bunu yaptırırken yağ pompa süzgecinide temizletmek istesem ikisi çok mu ayrı yerlerde yoksa kayışı sökerken yağ değişimi falan gerekiyotmu yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
Ynt: triger kayışı ve yağ pompa süzgeci
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2009, 20:47:39 »
Yağ pompası süzgecini temizletmeye gerek yok,yağıda değişmene gerek yok km'si gelmediyse.
Sadece kayış,gergi bilyası ve devir daim pompasını değiştir.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2009, 22:21:22 »
Yağ pompası süzgeci, hunisi mi? Karter açılması gerekiyor onun için. Şüphe varsa tabi yağlamayla ilgili komple pompanın temizlenmesinde fayda var.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2009, 23:42:53 »
Evet şüpheli bir durum varsa temizlenmeli.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2009, 12:00:46 »

yağ pompa süzgecinin tıkalı olduğu durumlarda yağ basınç ikazı arasıra yanar...

yağ ikazı yandığında aracınızı stop edip tekrar çalıştırdığınızda yağ ikazı sönüyorsa  pompa süzgeci temizlenir ...

diğer durumlarda temizletmek gereksizdir.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2009, 22:07:46 Gönderen: vw6n »
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2011, 20:36:55 »
evet arkadaşlar benim poloya bor power yağ katkısı koyduk ve az kalsın motor yatak sarıyordu (yağ lambası yandı bende bir süre devam ettim ve motor kendi kendini korumaya alarak stop etti ve yol yardımı ile ustaya gittii)sebebine gelince çözümü ile birlikte Abdullah  arkadaşın yukarıda dediğini en son yaptık ve herşey düzeldi.

Sorun: İlk önceleri sadece sabahları yanan soğukken yanan yağ lambası sorunu ile başladı sonra gün içerisinde park edip çalıştırdığımızda yağ lambası yanması, bir kaç gün sonra ise normal seyir halinde iken yanan yağ lambası,
bu sorun yüzünden ustalarla yakın arkadaş olmak durumunda kaldım ve boşuna giden zaman ve param oldu...

Çözüm: ilk önce motor yağı boşaltıldı, motor yağ doldurma haznesinden mazot dolduruldu iki defa sonra yeni 5-30 elf yağ ve bosh marka yağ filitresi sonuç iki gün sonra yağ filitresi yeniden sabahleyin yandı. Emekler boşa gitti
sonra usta dediki senin yağ pompası zayıflamış değişmesi gerekiyor ben inanmadım ve formdan yukarıdaki cözümü buldum,
yani yağ lambası yanmasının sebebinin yağ basıncının zayıf olmasından olduğunu ve bunun çözümünün ise kartel içerisinde bulunan yağ pompası süzgecinin tıkanması,
ustayı ikna ettim ve karteli söktük süzgeç sanki çamurla sıvanmış gibi dolu idi onu temizledik ve taktık hiçbir sorun kalmadı, yeniden teşekkürler paylaşım için abdullah bey