Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yine Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 3499 defa)

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
Yine Boğaz Kelebeği
« : 01 Mart 2016, 10:10:06 »
Merhaba Arkadaslar Benım Herzmankı sorunumyıne boğaz kelebeği bı turlu ayar tutmuyo devır duzensızlıgı ve stop sorunu adaptasyon ve ayar temızlık yapılmasına ragmen duzelmedı fakat bu sorun sadece lgd oluyo benzıne aldıgım zaman tamamen normale donuyo yogun sehır ıcı trafınde bıle en ufak duzensızlık yapmıo bıkaç ay gaz ayarı yaptrdım acaba sorun boğaz kelebegınden mı yoksa lpgyle alakalı bıseymı

Ynt: Yine Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2016, 10:43:45 »
lpg markası ne

« Yanıtla #2 : 01 Mart 2016, 10:45:43 »
benzinde sıkıntı yoksa kelebekte sıkıntı yok

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2016, 10:53:41 »
lpg markası lovato sımıt tup yakıt sarfıyatı sehr ıcı 0,22 kurus cıvarı benzınde okadar devırlı kullanmama ragmen hc bı sorun yok ama gazda bıraz devırlı kullanayım hemen baslıo devır dalgalanıp stop etmeye

« Yanıtla #4 : 01 Mart 2016, 10:56:56 »
alma verme yapıp stop ediyorsa enjektörlerinde ayar varsa en hızlı çalışmasına ayarlasınlar lpg nin lovato tam bilmiyorum ustanla bir gorüş ve ya müşteri hizmetlerini ara onlar uzaktan bağlanarak kendi muhendisleri ayarlasınlar

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2016, 18:47:29 »
lpg markası lovato sımıt tup yakıt sarfıyatı sehr ıcı 0,22 kurus cıvarı benzınde okadar devırlı kullanmama ragmen hc bı sorun yok ama gazda bıraz devırlı kullanayım hemen baslıo devır dalgalanıp stop etmeye

kesinlikle enjektorlerde sıkıntı var ıyı bır lpg cıye gıdınız. benzınde sıkıntı yoksa bogaz kelebegıne ellemeyın. ayrıca benzın ıle lpg yanması farklı. atesleme sıstemınede mutlaka bakın .

« Yanıtla #6 : 03 Mart 2016, 23:02:49 »
Lpg ayarı içinde hertürlü ayar var ama biken usta pek yok benzınde sıkıntı vermiyorsa boğaz kelebeğini hiç kurcalatmayın sıkıntı lpg de benim ustam ayarla düzeltmişti yanlış hatırlamıyorsam rolanti ayarı ile milisaniye ayarı ile oynamıştı ayrıca regülatör de arıZa varsa basınç değişikliğine bağlı da rolanti oynayabiliyor

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2016, 10:18:03 »
değişik ustalardan değişik yanıtlar aldım boğazkelebegım yan sanayıymıs bı usta bundan olacagını soledı baska bı ustada bogaz kelebegnden olsa benzındede yapar dıo gecen ay gıttıgım lpg ustası ayar yaptı lpg fıltresının değşimesı gerektıgını soledı ben  devır duzensızlıgıyle fıltre arasında  pek bı baglantı kuramadım