Gönderen Konu: Yeni Polocu Soruları  (Okunma sayısı 38255 defa)

Çevrimdışı BAYİKS

• Profili Görüntüle
Ynt: Yeni Polocu Soruları
« Yanıtla #56 : 04 Ağustos 2007, 12:13:59 »
Polo'nun kullanım kılavuzu olan bir arkadaş var mı? İnternette aradım; fakat bulamadım. Elinde olan bir arkadaş varsa  [email protected]  'a mail olarak atabilir mi?

Çevrimdışı VWR

• Volkswagen Türkiye
  • Polo on Full Throttle...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 04 Ağustos 2007, 14:42:27 »
bizim forumda linki var...ararsan bulursun...;)
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #58 : 04 Ağustos 2007, 19:15:22 »
Yağ değişimi hakıkındaki konu;
Onarım Modu

Çevrimdışı trafocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 04 Ağustos 2007, 22:02:54 »
2007 polo rampada çekmıyor diyerek yazı yazmış ve  bilği aramıştım.Bu mesajım silinmiş durumda.Moderatör arkadaşlar sorun nedir öğrenmem  mümkün  olabilirmi Teşekkürler

Çevrimdışı aslanca2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 05 Ağustos 2007, 00:59:01 »
arkadaşlar 99 model bir polo aldım ve bazı küçük sorularım olacaktı, yardımcı olursanız sevinirim.(sorular size göre acemice gelebilir;ama ilk arabam,yardımcı olursanız sevinirim.)
1-arabanın içinde far düğmesinin altındaki yuvarlak ayar ne ayarıdır?
2-Klima ayarlarının altındaki AC ve onun yanındaki tuş ne işe yarar?
3-arabanın suyuna bakacaktım;fakat radyatör kapağını bulamadım.Acaba suyu silecek suyundan otomatik mi alıyor?
4-arabada düzenli olarak nelere bakmalı ve kontrol etmeliyim?
5-hararet göstergesi normalde hangi değerlerde olmalı,olağanın dışına çıkarsa ne yapılmalıdır?
6-sizce poloya tüp taktırmalı mıyım,yakıt durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?(99 polo-1.6-100BG)
Aynı araç bende de var.
aracın muhtemelen 75 bg. 100bg. olması zor
- aaraçta iki su haznesi var birisi silecek suyu haznesi ( dikdörtgen olan, kapağı çevrilerek açılmayan)
- diğerri motor suyu haznesi (yuvarlak olan kapağı, çevrilerek açılan) ikiside kışın antifiriz ister.
- motor yağına gelince genelde yağ değişim zamanlarını belirten bir kart koyarlar. ve de genelde yağı 10000 de bir değiştimen önerilir. Trafiği yoğun bir yerde ise 10000 de mutlaka değiştir.
- kullanma klavuzu sormuşsun bende kitapçık olarak var ama bu sitede klavuzdakinden daha iyi şeyler öğrenebilirsin.
- bu arada lastik havalarını kontrol ettir. gerekirse lastiklerini kontrol ettir. Çünkü lastik aracın en önemli parçalarından biridir.
- gaz taktırma işini sormuşsun; ben en kısa sürede taktırmayı düşünüyorum. çünkü bu araçlar uzun yolda çok iyi yakıyor ama şehir içinde pek öyle cimri değiller. :-\
- ben de aracı alalı fazla olmadı aldığım kişiden aracın bakım kağıtlarını aldım. kaç km de neler yapıdığı açık açık yazıyor ayrıca (özel servise yaptırılmış) gidip teyit ettirdim araçtaki değişiklikler doğruymuş. Yanı "triger kayışı değişmiş, baskı balata, bilya değişmiş, sen de bunları benim gibi öğrenebilirsin.
- hararet trafikte hep 90 dadır. ama uzun yolda yetmiş altına bile düştüğünü gördüm. bu araçlar scak ortamda daha rahat çalışırlar.
         aracın hayırlı olsun bu arada. araba denince beklentilerin neler bilme ama ben arabama hastayım alalı altı ay oldu daha önce pek çok arabaya bindim ama poloyu tek geçerim.
         Bu arada yeni öğrendiğim bir şeyi arkadaşalarla paylaşmak istiyorum( belki bilelenler vardır) Vw in en performanslı motoru polo motoruymuş ve polo motoru ile VW nam salmış ??? 

Çevrimdışı echelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 05 Ağustos 2007, 23:12:45 »
abi bütün bu yazıları okuduktan sonra hala düşünme aşamasında olduğum polo yu alıyorum abi ...:) çok saolsun  Polo 1.4 Highline nası araç abiler bi de siz bakın   ...

sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası

yalnız 2001 model ve 9000 de ilginç geldi bana

Çevrimdışı aslanca2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 05 Ağustos 2007, 23:35:05 »
abi bütün bu yazıları okuduktan sonra hala düşünme aşamasında olduğum polo yu alıyorum abi ...:) çok saolsun  Polo 1.4 Highline nası araç abiler bi de siz bakın   ...

sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası

araç güzele benziyor ancak 9000 olayı biraz zor geldi bana. Belki km ile oynamışlardır. Kontrol ettirmeni tavsiye ederim.
- birde aracı gidip görmeni tavsiye ederim fotodaki ile araç bazen farklı olabiliyor. poloyu seç herkesi tek geç derim...

Çevrimdışı echelik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 06 Ağustos 2007, 01:31:00 »
evet abi gidip görücem..
bi de bişe sorucam abi polo nun hangi versiyonunu önerirsiniz ..  mesela highline iyi mi .. yada başka önereceğiniz modeli var mı?  ;)

Çevrimdışı aslanca2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 06 Ağustos 2007, 01:36:09 »
evet abi gidip görücem..
bi de bişe sorucam abi polo nun hangi versiyonunu önerirsiniz ..  mesela highline iyi mi .. yada başka önereceğiniz modeli var mı?  ;)
o senin arabada istediğin özelliğe beklentiye göre değişir. Highline araçlar birazdaha konfor ve güvenlik sağlarlar ama bana sorarsan sporlineler tam süper.

Çevrimdışı polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 06 Ağustos 2007, 11:18:43 »
konuyu dağıtmış gibi olacam ama orhan arkadaşımız polosuna 100 bygr demişti . 99 1.6  8v hp polo larda 100 bygr yok diye biliyorum . Ruhsata yazılabilyo ama  ;D yok diyo biliyorum .

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 06 Ağustos 2007, 12:04:25 »
abi bütün bu yazıları okuduktan sonra hala düşünme aşamasında olduğum polo yu alıyorum abi ...:) çok saolsun  Polo 1.4 Highline nası araç abiler bi de siz bakın   ...

Çok güzel görünüyor ama 9000 km ihtimal bile vermiyorum, abartmış yani :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 06 Ağustos 2007, 13:13:43 »
araba gerçekten güzel, km araştırmak lazım. 9000 inandırıcı gelmiyor ister istemez. annem bile senede 10bin yapıyor :D

Çevrimdışı BAYİKS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 06 Ağustos 2007, 13:59:40 »
konuyu dağıtmış gibi olacam ama orhan arkadaşımız polosuna 100 bygr demişti . 99 1.6  8v hp polo larda 100 bygr yok diye biliyorum . Ruhsata yazılabilyo ama  ;D yok diyo biliyorum .
Arkadaşlar dedim ya aldığım adam bana böyle dedi.Bunun dışında Araba.Com - Türkiye'nin en hızlı otomobil sattıran sitesine hoşgeldiniz ! sitesine girerseniz de orada polo HB 100 BG vardır.Ha benimki 100 BG midir bundan emin değilim,sahibinin dediği kadarıyla biliyorum da orada da başka arabaları bulabilirsiniz.Servise gittiğim zaman daha net bilgi alıp, sizinle paylaşırım.Zaten illede 100 olsun ya da 100 diye bir iddiam yok,çok problem etmiyorum.Sadece bildiğim bu.Yakında net bilgi veririm.(8v demedim zaten ben,kaç v olduğunu da bilmiyorum,bir arkadaş sadece böyle olmalı diye yazmıştı.(sayfa 1'de)Bildiğim şu VW-Polo-HB-Kırmızı-100BG)
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2007, 14:07:19 Gönderen: BAYİKS »

Çevrimdışı birol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 06 Ağustos 2007, 17:29:00 »
öncelikle bütün arkadaşlara selam.
bu siteyi tesadüfen yeni keşfettim ve hemen üye oldum. bundan 1,5 ay önce VW-polo comfortline 2001 model araba aldım (ilk arabam). Kullanmayı da bu sürede öğrendim. arabayı bakım-servis konusunda nerelere gösterebilirim, ilk önce neler yaptırmam gerek. yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. Ankara'da ikamet etmekteyim.  (Uzun uzun yazarsanız sevinirim)