Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yeni Polocu Soruları  (Okunma sayısı 38164 defa)

Ynt: Yeni Polocu Soruları
« Yanıtla #14 : 03 Ağustos 2007, 14:45:08 »
Baba şaka gibisin ..cidden bu soruları sorduğuna inanmıyorum..sen şimdi ortadaki pedalıda sorarsın ....
çok komiksin fay78,sanırım yukarıyı okumadın,ilk arabam dedik.Böyle yaparsanız ne yapacağız,başka forumlara mı takılalım yani bir şey öğrenmek için.Sizin sorduğunuz şeyler de bir oto tamircisine göre çok komik gelebilir değil mi? Biraz anlayış lütfen!
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2007, 15:07:24 Gönderen: BAYİKS »

« Yanıtla #15 : 03 Ağustos 2007, 14:48:25 »
Arkadaşlar dün arabayı çalıştırdım,gezdim,geldim;ama bugün nedense marş basmıyor,yani dönmüyor ve araba elektriği almıyor.Bu sorun neden kaynaklanır sizce?

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #16 : 03 Ağustos 2007, 14:51:14 »
kontağı açtığında veyahutta açmadığında araca hiç elektrik gelmiyorsa akündendir problem.kutup başları oksit yapmışta olabilir.ama bu en basit ihtimal
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #17 : 03 Ağustos 2007, 14:53:09 »
Marş normalde çalıştığı kadar da dönmüyor(1. kademeden öteye geçmiyor.).Sanki güvenlikten kendisini kilitlemiş gibi,anlayamadım.Peki kutup başlarına ne yapmam lazım,dediğiniz gibiyse.

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #18 : 03 Ağustos 2007, 14:53:09 »
Herkesin ilgi alanları farklı olabilir tabiki.Yardımcı olmak lazım arkadaşımıza.Soruları bilgim çerçevesinde biraz olsun cevaplamaya çalıştım umarım işine yaramıştır.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #19 : 03 Ağustos 2007, 14:54:20 »
ha ayrıca aracın üstündeki aydınlatma lambası kapıyı açınca yanıyor,içeriye elektrik geliyor sanırım.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #20 : 03 Ağustos 2007, 14:56:20 »
Direksyon kitlenmiş olmasın. Direksyonu sağ sola hareket ettirerek kontağı çevirmeye çalış.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #21 : 03 Ağustos 2007, 14:57:40 »
elektrik geliyorsada yine bi ihtimal.aküden marşa giden kablo ayrı zannedersem.bi kabloları kontrol edin, kutup başlarını civatalarından söküp içlerini ve akünün ovap iletkenlerini zımparaların ve temizleyin.Ancak bu düşük bi ihtimal marş motorunu yakmış olabilirmisiniz diye düşünüyorum ??? :-\

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #22 : 03 Ağustos 2007, 15:02:14 »
yok yok kesin kitlenmiş direksiyon

« Yanıtla #23 : 03 Ağustos 2007, 15:02:55 »
Bir de onu deneyeyim.Yine de başka öneriniz varsa ona bakayım.

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #24 : 03 Ağustos 2007, 15:05:52 »
en olur öneriler bunlar.olmassa zaten servis yolu gözüktü :(

« Yanıtla #25 : 03 Ağustos 2007, 15:08:55 »
sağolun arkadaşlar.

« Yanıtla #26 : 03 Ağustos 2007, 15:12:56 »
Teşekkürler arkadaşım,sağol.

« Yanıtla #27 : 03 Ağustos 2007, 15:15:23 »
Arkadaşlar denedim,direksiyon kilitlenmiş sanırım,bayağa sert sadece dar bir alanda hareket ediyor ve bunun dışına çıkmıyor.Ne yapmak lazım bu durumda?Arkadaşın dediği gibi direksiyonu çevirerek çalıştırmaya çalıştım da dönmüyor.Ayrıce neden kilitlenir ki direksiyon,ne yapmak lazım bunu engellemek için.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2007, 15:17:03 Gönderen: BAYİKS »