Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Yeni Polocu Soruları  (Okunma sayısı 38165 defa)

Yeni Polocu Soruları
« : 02 Ağustos 2007, 16:14:58 »
arkadaşlar 99 model bir polo aldım ve bazı küçük sorularım olacaktı, yardımcı olursanız sevinirim.(sorular size göre acemice gelebilir;ama ilk arabam,yardımcı olursanız sevinirim.)
1-arabanın içinde far düğmesinin altındaki yuvarlak ayar ne ayarıdır?
2-Klima ayarlarının altındaki AC ve onun yanındaki tuş ne işe yarar?
3-arabanın suyuna bakacaktım;fakat radyatör kapağını bulamadım.Acaba suyu silecek suyundan otomatik mi alıyor?
4-arabada düzenli olarak nelere bakmalı ve kontrol etmeliyim?
5-hararet göstergesi normalde hangi değerlerde olmalı,olağanın dışına çıkarsa ne yapılmalıdır?
6-sizce poloya tüp taktırmalı mıyım,yakıt durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?(99 polo-1.6-100BG)
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2007, 16:23:48 Gönderen: BAYİKS »

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Yeni Polocu Soruları
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2007, 16:18:19 »
Kullanım kitapçığınız duruyorsa komple okumanız faydalı olur gibi gözüküyor.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2007, 16:20:18 »
maalesef kitapçık yok, 2. el aldım.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2007, 16:33:49 »
1-eğer tek bir yuvarlak dönerli düğme varsa iç göstergelerinizin ışık ayarı düğmesidir.İki taneyse diğeri far yükseklik ayar düğmesidir.
2 - ac tuşuna basarsanız klima aktif hale gelir zaten aktif olduğunda tuşun üzerinde turuncu bir ışık yanar.kapalı iken standart kalorifer  kalışır.yanındaki düğme aktif durumda iken içerideki havayı sirküle eder, kapalı durumdayken dışardan hava alarak içerinin havasını günceller.
3 - tam emin olamadım ama radyatör kapağı illaki vardır biraz dikkatli bakının.
4 - periyodik bakımını ihmal etme.Zaten bakımlarda havası yağı suyu herşeyi ontrol edilir ama mademki yeni aldınız komple bi check up yapın frenler debriyaj motor lastikler balans vs..
5 -Standart 90 derecede olmalı yaz kış, ne düşmeli ne geçmeli tam ortada olmalı gösterge.
6- 1.6 100 bg polo tartışması baya olmuştu bi ara sanırım 75 lik olmasın aracınız eminsinizmi 100 bg olduğuna.tüp taktırırsan bagaj zaten küçük direk iptal olur ama yakıt değerleri ortalama 150 ykr ye kdr düşer.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2007, 16:39:17 »
1 aarabanın içinde far düğmesinin altındaki yuvarlak ayar benım polomda gosterge ve araba ıcındekı ısıklandırmanın sideettini gosterıo kısıp açabılıyorsunuz
2-Klima ayarlarının altındaki AC tusu klıma yı acıp kapatmanıza yarar yanındakı tusda dısardan gelen hava dolasımını acıp kapatmak ıcın
3 Mavi kapaklı olması gerekıyor akunun caprazında
4 Bu soruya daaha kapsamlı cevap verebılecek bılgılı buyuklerımız var ama klasık yagına suyuna lastıklerın hava durumuna bakmalısınız.
5 hararet göstergesi normalde 90da çakılı olagunustu bı durum olunca sahsen benım gecınce 90 bıdaha gerı donusu olmuyor devır daim felan hersey degıstı dıkkatlı olmak lazım..
6 Poloya tup taktırmak sana kalmıs butcenı sarsıyorsa takarsın sahsen ben tup takmaya soquk bakıyorum..ayrıca araban 1,6 100bg olamaz kanımca hb ise.
the polo gti`s little brother the 101 ps 1,4litre 16v Sportline

« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2007, 21:08:16 »
cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Arabayı aldığım kişi 100BG olduğunu söyledi. 2. el sitelerinde de 100BG HB gördüm bunun dışında.(araba.com) Peki bunu daha iyi anlamamın bir yolu var mıdır?
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2007, 21:09:53 Gönderen: BAYİKS »

« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2007, 21:22:22 »
radyatör suyunu cam silecek deposunun yanındaki diğer dopoya mı koyuyoruz yani.Gördüğüm kadarıyla o depoda 1/3 oranında su vardı,bu suyun max seviyesi var mı yoksa onu doldurayım mı?
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2007, 21:28:39 Gönderen: BAYİKS »

« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2007, 21:25:04 »
senin araban cok yuksek bir ihtimalle 1.6 motor 8 valf olanlardandir, su bidonu kapagi actiginda mavi kapakli yuvarlak olan plastik bidondur, bidonun uzerinde orta kisminin tam altinda cizgi vardir, bu seviye cizgisidir ve suyu o seviyeden yukarida tutmamani oneririm, ilk araban hayirli olsun kardesim, gule gule bin, aracini biraz kurcaladiginda herseyi zamanla kavrayacaksindir, polo sorunusz arabadir, oyle surekli suyunu kontrol etmen gerekmez, aracin gosterge panelinde hararet gostergesi var, zaman zaman yolda giderken ona bak, eger hararetin yukseliyorsa o zaman suyunu kontrol et, tam ortada kalmasi suyun normal oldugunun gostergesidir...
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

« Yanıtla #8 : 02 Ağustos 2007, 21:27:49 »
motorun hemen yanında oval bi kutudur.kutunun üstünde max seviyesi bellidir zaten.

« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2007, 21:30:41 »
Çok teşekkürler arkadaşlar.Biz de böyle böyle öğreneceğiz işte.Allah motorunuza zeval vermesin :)

« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2007, 21:32:31 »
yarın ön balataları değiştireyim diyorum bi özel vw servisi 80 demişti normalmidir fiyatlar?

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2007, 23:26:19 »
Baba şaka gibisin ..cidden bu soruları sorduğuna inanmıyorum..sen şimdi ortadaki pedalıda sorarsın ....
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #12 : 03 Ağustos 2007, 08:48:03 »
yarın ön balataları değiştireyim diyorum bi özel vw servisi 80 demişti normalmidir fiyatlar?

Öncelikle hoş geldiniz,bazı arkadaşların şakalarına bakmayın bence bu sitede çoğu istediğin şeyi sorup öğrenme şansın var.
Ben özel servisten  (5 Temmuz 2007) çift  ön balataları parça olarak 40 Ytl'ye aldım ve sanayiden arkadaşa taktırdım.Sanırım senin uğradığın servis 40 Ytl de  işçilik  parası istiyor bu biraz pahalı gibi geldi bana.Parçayı alıp tanıdığın bir tamircide bence 15-20 ytl ye taktırabilirsin işçiliği çok zor değil çünkü.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2007, 08:49:59 Gönderen: yakkir »
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #13 : 03 Ağustos 2007, 14:42:53 »
:)  :(
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2007, 14:46:23 Gönderen: BAYİKS »