Gönderen Konu: yardımm arkadaşlar  (Okunma sayısı 5975 defa)

Çevrimdışı deseatt

• Profili Görüntüle
yardımm arkadaşlar
« : 17 Aralık 2012, 23:50:49 »
slm  arkadaslar hayırlı aksamlar  basımdan gecen bi olayı anlatmak istiyorum  6n polom var bundan 1 ay öncesine kadr hiç birsey yok canavar gibiydi şimdi ise tekliyo  bogaz kelebegini  sokmeden temızledim ama yok gene gecmedi ustaya göturdum  bana beyin ve distirbütör arızalı dedi ve  700 tl masraf cıkarttı  beyni degiştirmenın sebebi sordum  kontagı actıgın da ince bi ses var 1 vya 2 sanıye sonra kesiliyo   normalde  ama bende  kesilmiyo ondan dolayı beyin arızalı dedi  distirbütörde  araba tekliyo devir saati cıldırıyo bazen distirbütörden kaynaklı dedi  sizce ne yapmam gerekir ???? şimdiden tşk  

Çevrimdışı neter

• Profili Görüntüle
Ynt: yardımm arkadaşlar
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2012, 00:06:56 »
Büyük bir ihtimalle adaptasyon ihtiyacı var.  Yapıldı mı adaptasyon ?

Çevrimdışı deseatt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2012, 00:20:21 »
hayır bende oye dusundumm  ama bi sizlere sormak istedim sADECE
 istanbula gider gitmez yaptırım varmı bildiginiz anadolu yakasında usta ?

Çevrimdışı secoJazz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2012, 00:22:54 »
cihaza bağlat bakalım nelerde hata verecek... beyinde sıkıntı varsa cihaz müdahale edemez zaten

Çevrimdışı neter

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2012, 00:26:22 »
ben batmandayım  kardeş :) Burda onca yerde var ordada  geneli yapar sanırım fakat eğer geçmezse serviste 50 tl ye boğaz kelebeğini hem temizler hem adaptasyonu yaptırırsın. Benimkini yapamadılar boğaz kelebeği bozuk dediler servis yaptı

Çevrimdışı deseatt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2012, 00:34:42 »
hmm tşk ederim bakalımm  servise gidim  50 ye razıyım :d yeterki eski performansına dönsün :D

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2012, 05:24:01 »
slm  arkadaslar hayırlı aksamlar  basımdan gecen bi olayı anlatmak istiyorum  6n polom var bundan 1 ay öncesine kadr hiç birsey yok canavar gibiydi şimdi ise tekliyo  bogaz kelebegini  sokmeden temızledim ama yok gene gecmedi ustaya göturdum  bana beyin ve distirbütör arızalı dedi ve  700 tl masraf cıkarttı  beyni degiştirmenın sebebi sordum  kontagı actıgın da ince bi ses var 1 vya 2 sanıye sonra kesiliyo   normalde  ama bende  kesilmiyo ondan dolayı beyin arızalı dedi  distirbütörde  araba tekliyo devir saati cıldırıyo bazen distirbütörden kaynaklı dedi  sizce ne yapmam gerekir ???? şimdiden tşk 

Hocam o ince ses bende de var. Ama sıkıntı yok. Beyin falan hikaye olmasın. Başka yere sor birde. Hemen beyin tamiri veya değiştirme yapma. Kontağı açtığımda o ses hep çıkıyor ve marşa basana kadar ses çıkıyor.

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2012, 07:58:21 »
sen başka ustaya git boğaz kelebeğlnl tamizlesin söküp bir güzel sonra distiribitörü sökdün içine mil denen parça var onda boşluk var mı bir baksın tornacıda yatırırsın yenisini bunlar fazla para tutmaz

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2012, 20:21:29 »
Kontağı açınca gelen o vınlama sesi benzin pompasının sesidir. Başka bir ustaya götürün, hiçbir şey yapılmadan zart diye beyin diyen ustadan korkarım ben.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #9 : 18 Aralık 2012, 21:10:33 »
o ince ses elektronik sistemde sorun olduğunda geliyor. benim boğaz kelebeği ara sıra kendinden geçiyor.kontak açıldığında beyin aracı test eder sorun bulursa mesela boğaz kelebeğini tanıyamazsa diyelim inceden dınlamaya başlar.bende de kelebek temas etmezse dınlıyor.tanıyınca dınlamıyor.örneğin çalıştırın devir dalgalanmasından stop ederse de bazen ediyor sıcakta o ses geliyor arıza uyarısı yani. :-X

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2012, 23:14:11 »
o ince ses elektronik sistemde sorun olduğunda geliyor. benim boğaz kelebeği ara sıra kendinden geçiyor.kontak açıldığında beyin aracı test eder sorun bulursa mesela boğaz kelebeğini tanıyamazsa diyelim inceden dınlamaya başlar.bende de kelebek temas etmezse dınlıyor.tanıyınca dınlamıyor.örneğin çalıştırın devir dalgalanmasından stop ederse de bazen ediyor sıcakta o ses geliyor arıza uyarısı yani. :-X

O zaman öten bir buzzer sesi arkadaşın bahsettiği :) Ben yanlış anlamışım.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2012, 05:48:58 »

Üstat benim ön kaputtan sürekli o ince ses geliyor. Benzin pompası değil ama. Ondan eminim. Ama aracımda boğaz kelebeği ile ilgili bir problem yaşamıyorum. Başka bir sorun falan olabilir mi?

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2012, 13:32:10 »
Üstat benim ön kaputtan sürekli o ince ses geliyor. Benzin pompası değil ama. Ondan eminim. Ama aracımda boğaz kelebeği ile ilgili bir problem yaşamıyorum. Başka bir sorun falan olabilir mi?
aynen o ses bendede var kafam karıstı ?

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2012, 14:17:17 »
aynen o ses bendede var kafam karıstı ?

Usta bozuntusunun çamurudur bence. Anlayamadığı arızaya başka nasıl çamur atacaklar ki? Oradan ses geliyor, burası sallanıyor, bunu fazla takmışlar falan filan...