Gönderen Konu: yardım 2000 polo hb almak uzereyim.  (Okunma sayısı 9543 defa)

Çevrimdışı CeYReK

• Profili Görüntüle
yardım 2000 polo hb almak uzereyim.
« : 06 Aralık 2012, 08:23:00 »
Arkadaslar oncelikle merhaba... ben ömer izmirde yasiyor ve oto aksesuar isi yapıyorum. 

Yarin sabah bi arac var onu almak istiyorum fakat almadan once bilenlere danismak istedim...
Arac bir musterimin ben arac ariyorken denk geldi. Arac hakkinda fazla bilgim yok ... Yardımınızı bekliyorum.
Bildiğim gördüğüm özellikleri

1. 2000 model 4 kollu direksiyon tek airbag (comfort line mi trendline mi vs nasil anlaşılır)
2.motor 1.6 (kac valf oldugunu nasil anlaşılır)

Arac kaporta olarak düzgün motordan gecti klimali ve otomatik vites ( vitesin cevresi siyah. Krom degil)
Araca 13.500 istiyor ama 13.000 e bitecek galiba... ve son olarak sag tarafta surtmeler var... arac beyaz

Teşekkürler ilgilenen arkadaslara...

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
Ynt: yardım 2000 polo hb almak uzereyim.
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2012, 09:06:55 »
arac 8v ve polo 6n diye geçer eğer seri bir araç istiyorsan tavsiye etmem 1.4 16v sportline bakmanı tavsiye ederim o fiyatlara çok temiz 98 model olcak ama sportline ile normal polo 6n arasında çok fark var 1.6 75 bg baktığınız araba sportline 1.4 16v 101bg ve doch motor bence biraz araştırın acele etmeyin +olarak spor koltuk abs klima satandard sportlinede
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2012, 09:07:57 Gönderen: gurkanpeker »

Çevrimdışı CeYReK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2012, 17:15:33 »
Aslına bakarsanız ben aracı beğendim. Önceki aracıma göre gayet seri geldi. Merak ettiğim şey fiyat uygun mu sizce? Ve 8valf olması çok yakar mı demek?
Eğer çok yakacak sa neye göre çok mesela lpg 2.50 sehir ici 100 km de 30 kr yakarsa bana göre normal...
Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. ...

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2012, 18:26:37 »
Aslına bakarsanız ben aracı beğendim. Önceki aracıma göre gayet seri geldi. Merak ettiğim şey fiyat uygun mu sizce? Ve 8valf olması çok yakar mı demek?
Eğer çok yakacak sa neye göre çok mesela lpg 2.50 sehir ici 100 km de 30 kr yakarsa bana göre normal...
Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. ...

Yakıt konusunda aşağıda linkini vermiş olduğum konuyu incelemelisiniz

http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/guncel-lpg-degerleriniz-t33737.0.html

Çevrimdışı CeYReK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2012, 00:36:48 »
 :'(
Arkadaşlar arac kaza yaptı.  Kadin vergi dairesi cikisinda 4 arac birbirine girmiş.  Hayallerim yerle bir oldu...

Otomatik vites polo ariyorum max 13000TL param var izmir tercihimdir Teşekkürler. ..

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2012, 01:50:00 »
arac 8v ve polo 6n diye geçer eğer seri bir araç istiyorsan tavsiye etmem 1.4 16v sportline bakmanı tavsiye ederim o fiyatlara çok temiz 98 model olcak ama sportline ile normal polo 6n arasında çok fark var 1.6 75 bg baktığınız araba sportline 1.4 16v 101bg ve doch motor bence biraz araştırın acele etmeyin +olarak spor koltuk abs klima satandard sportlinede

yanlışım varsa düzeltin ama 1.6  8v olanlar alt devirlerde , 1.4  16v olanlar üst devirlerde  verimlidir ..  kendi aracım  75 lik 1.6 lardan ve  ivmelenmesi kesinlikle tatmin edicidir ve şehir içi kullanımda 8V daha  idealdir ... sportline deneyimime göre serilik istiyorsan  devir saatin 3000 devirin üzerinde olacak diyebilirim .  0-100 söz konusu olursa sportline alıyo ama 1.6 8V 75 hp pololar göz ardı edilebilecek bi araç değil ..   olayın diğer boyutlarına bakacak olursak  1.4 ler LPG de daha verimli diye biliyorum  .. + larının olduğu gibi - lerininde olduğunu unutmayalım ve  temiz bi sportline bulmanında  çok zor olduğunu söylemeliyim .. 1.6 motor poloların temizini bulmak çok zor olmaz   çünkü 1.4 sportlinelar kadar hor kullanıcısı yok .. sportline  lar çift egzantrikli olduğundan  MOD a  daha açık olduğu için oynanmış ve patlak araçla karşılaşma riskin çok fazla ..  ve 1.6 ların motorları daha az baş ağrıtır ve masraf açısından  daha ekonomik olur ..  buradaki seçim tamamen kullanım amacına bağlı olacaktır ... tekrardan  söylemek istiyorum bu yorum kendi tecrübelerime istinaden yapılan bir yorumdur ve ne sportline hakkında  kötü eleştri yapmak nede  1.6 yı yüceltmek gibi amacım yoktur ..  :tamamdir

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2012, 01:55:54 »
yanlışım varsa düzeltin ama 1.6  8v olanlar alt devirlerde , 1.4  16v olanlar üst devirlerde  verimlidir ..  kendi aracım  75 lik 1.6 lardan ve  ivmelenmesi kesinlikle tatmin edicidir ve şehir içi kullanımda 8V daha  idealdir ... sportline deneyimime göre serilik istiyorsan  devir saatin 3000 devirin üzerinde olacak diyebilirim .  0-100 söz konusu olursa sportline alıyo ama 1.6 8V 75 hp pololar göz ardı edilebilecek bi araç değil ..   olayın diğer boyutlarına bakacak olursak  1.4 ler LPG de daha verimli diye biliyorum  .. + larının olduğu gibi - lerininde olduğunu unutmayalım ve  temiz bi sportline bulmanında  çok zor olduğunu söylemeliyim .. 1.6 motor poloların temizini bulmak çok zor olmaz   çünkü 1.4 sportlinelar kadar hor kullanıcısı yok .. sportline  lar çift egzantrikli olduğundan  MOD a  daha açık olduğu için oynanmış ve patlak araçla karşılaşma riskin çok fazla ..  ve 1.6 ların motorları daha az baş ağrıtır ve masraf açısından  daha ekonomik olur ..  buradaki seçim tamamen kullanım amacına bağlı olacaktır ... tekrardan  söylemek istiyorum bu yorum kendi tecrübelerime istinaden yapılan bir yorumdur ve ne sportline hakkında  kötü eleştri yapmak nede  1.6 yı yüceltmek gibi amacım yoktur ..  :tamamdir
+100

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2012, 07:00:58 »
benimki 1.6 8 valf . 3000 devire kadar hantal, 3000 devirden sonra özellikle 4000 devirde roket, uzun ve dik rampaları 120 km ortalamayla bayılmadan ve zorlamadan  :sevgi:motorun muhteşem sesiyle tırmanmak farklı bir duygu. tabi yanlışlıkla, ilk aldığımda ustam spor şanjıman takmasaydı böyle güzel olmazdı sanırım başlarda ne kadar kızdıysam da.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Aralık 2012, 07:04:58 »
benimki 1.6 8 valf . 3000 devire kadar hantal, 3000 devirden sonra özellikle 4000 devirde roket, uzun ve dik rampaları 120 km ortalamayla bayılmadan ve zorlamadan  :sevgi:motorun muhteşem sesiyle tırmanmak farklı bir duygu. tabi yanlışlıkla, ilk aldığımda ustam spor şanjıman takmasaydı böyle güzel olmazdı sanırım başlarda ne kadar kızdıysam da.

+1

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2012, 08:17:47 »
spor şanjımandan kastın sportline şanzımanımı ? kısa vites oranlı olan ?

Çevrimdışı secoJazz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Aralık 2012, 17:41:28 »
spor şanjımandan kastın sportline şanzımanımı ? kısa vites oranlı olan ?

böyle bir şey mümkünse eşşeğin kualşğına su kaçmak üzere  :D :D :D :D :D  maliyeti nedir arkadaşlar.... :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Aralık 2012, 22:04:24 »
böyle bir şey mümkünse eşşeğin kualşğına su kaçmak üzere  :D :D :D :D :D  maliyeti nedir arkadaşlar.... :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir

Uzun yolda biraz sıkıcı oluyor hocam. Mesela benim bi arkadaşımda 2000 model AEE motor polo var. Onun aracı 3000 devirde 120 yaparken ben 104-105 civarı yapmam lazım. Ama o da bana yokuşlarda pek yetişemiyor.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #12 : 08 Aralık 2012, 18:25:38 »
bendeki motor 1.6 aee, üzerindeki şanzıman ise 1.4 16 valfin sportline şanzımanı . uzun yolda düzde pek sürat yapamasam da rampalarda muhteşem, 120 yapabilmek için motorun 4000 devir çevirmesi gerekiyor,motor da alıştı mıdır nedir çok zorlanmıyor devir alıyor başını gidiyor. bu biraz da zevk meselesi ne istediğinize bağlı. 1.6 aee motorların kendi sportline şanzımanları 3000 devirde 105 civarı yapar ideali budur benimki biraz uç nokta oldu . bu durum başlarda beni çok rahatsız ettiyse de şimdi de alışınca baya  baya spor araba kullandığım hissine kapılıyorum. canım isteyince basarım geçerim makinayı da yormadan hırpalamadan. :D

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Aralık 2012, 20:43:40 »
bendeki motor 1.6 aee, üzerindeki şanzıman ise 1.4 16 valfin sportline şanzımanı . uzun yolda düzde pek sürat yapamasam da rampalarda muhteşem, 120 yapabilmek için motorun 4000 devir çevirmesi gerekiyor,motor da alıştı mıdır nedir çok zorlanmıyor devir alıyor başını gidiyor. bu biraz da zevk meselesi ne istediğinize bağlı. 1.6 aee motorların kendi sportline şanzımanları 3000 devirde 105 civarı yapar ideali budur benimki biraz uç nokta oldu . bu durum başlarda beni çok rahatsız ettiyse de şimdi de alışınca baya  baya spor araba kullandığım hissine kapılıyorum. canım isteyince basarım geçerim makinayı da yormadan hırpalamadan. :D

Benim araçta ki şanzımanda mı sportline oluyor o zaman?