Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: "Yağ lambasının kesik kesik yanması"  (Okunma sayısı 15943 defa)

"Yağ lambasının kesik kesik yanması"
« : 25 Ağustos 2009, 11:30:58 »
Arkadaşlar merhaba. Üstteki başlıkla ilgili mevcut konuları okudum ancak tam olarak tatmin olamadığım için yeni bir konu başlığı açarak bilgi sahibi olanların tavsiyelerini bekliyorum. Aracım 98 polo otomatik. Uzun yola çıkmadan önce yağ değişimini yeni yaptırdım. 250 km kadar gittikten sonra yağ lambası yanıp sönmeye başladı. 10-15 kere ara ara yanıp sönen lambayla 5-10 km. kadar gittikten sonra bir yarım saat mola verdim ve tekrar çalıştırınca lamba sönmüştü. 200 km kadar yine ara ara yanıp sönen lambayla varacağım yere ulaştım. Kendi ustamla birkaç kişiyle görüştüm, yağ pompasının süzgecinin temizlenmesi gerektiği konusunda hemfikir oldular ve bu işlemi yaptırdım. Yağ değişimini yeni yaptığım için yağı temiz bir bidona aldırarak işlem sonrası aynı yağı koydurdum. Bu şekilde 30 km kadar sorunsuz gittikten sonra evin önünde ışık tekrar yanıp sönmeye başladı. Aracıma soğukken farklı zamanlarda baktığımda yağ seviyesinin normal olduğunu da gördüm. Şu aşamadaprobem ne olabilir? 3 gün sonra tekrar yola çıkacağım. Acil tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: "Yağ lambasının kesik kesik yanması"
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2009, 16:42:29 »
yağ müşürü arızalı olabilir yada benim başıma gelmiş olan kabloda yaşanan problemden dolayı yanıp sönüyor olabilir kablonun ucundaki soketi değiştirdiğimde problemim halloldu genede iyi bir ustaya gösterseniz fena olmaz yada bulunduğunuz yerde yetkili servis var ise direk oraya gitmeninizi tavsiye ederim.

« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2009, 22:46:30 »
Dostum tavsiyen için sağol, arabamı ancak sanayiye götürebildim, o yüzden yeni yazıyorum. Tahmin ettiğin gibi müşür arızalı çıktı, yağ basıncını da düşük gösterdi testte, değiştirince sorun kalmadı. Umarım başka bir sorun çıkmaz...Güvenli sürüşler

« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2009, 18:01:15 »
benim ventonunda yag müşürü arızalanmıstı yan sanayi taktıgım müşürde ara da sinyal veriyord özellikle yokuşları çıkarken fakat eskiyen keçeden yag sızarak motorda yag kalmamış yag ısıgınıda dikkate almayınca şükürler olsunki 3000 devirlerde motordan gelen tak tak şeklindeki yatak vurma sesini dikkate alabildik.. :-\

« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2011, 17:42:07 »
gdanaci26 isimli arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını çok uzun süredir yaşıyorum karter açılıp bakıldı sorun görülmedi yağıda değiştirdim, 6 ay kadar önce yağ müşürünü değiştirmiştik özel serviste  ama taktıkları müşürün olması gereken değerlerde bir müşür olduğunu düşünmüyorum 1,6 98 poloda olması gereken yağ müşürünün değerlerini biliyormusunuz acaba. Üzerinde olan müşürün ters tip  olduğunu farkettik vede 050 diye bir yazı var.

« Yanıtla #5 : 29 Ocak 2011, 12:09:56 »
gdanaci26 isimli arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını çok uzun süredir yaşıyorum karter açılıp bakıldı sorun görülmedi yağıda değiştirdim, 6 ay kadar önce yağ müşürünü değiştirmiştik özel serviste  ama taktıkları müşürün olması gereken değerlerde bir müşür olduğunu düşünmüyorum 1,6 98 poloda olması gereken yağ müşürünün değerlerini biliyormusunuz acaba. Üzerinde olan müşürün ters tip  olduğunu farkettik vede 050 diye bir yazı var.
98 polo classic orjinal yağ müşürü değeri 0.35 bar.

« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2011, 21:31:34 »
gardaş snin araba cortayı çekmiş en iyisi yeni bi araba al benim tavsiyem golf al mk2 olsun hem ucuz hem sağlam araba artık polodan kurtul benimde golfüm var çok rahatım hiç bir sorunu yok maşşalllah ;)