Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo 6n için forged piston kit nerden bulurum  (Okunma sayısı 4251 defa)

polo 6n için forged piston kit nerden bulurum
« : 07 Şubat 2009, 14:45:20 »
polo 6n için forged piston kit nerden bulurum, getirisi turbo haricindeki uygulamalarla ne olur?

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: polo 6n için forged piston kit nerden bulurum
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2009, 14:58:26 »
Standart pistonunla ilgili bir şikayetin yoksa, uygulaması aynı sıkıştırmaya bir getirisi olmaz. Belki hafif olmasından bir şeyler olabilir ama ne derece.

Atmosferik makinalara, standart ölçüsünde forged var mı bilmiyorum. Genelde sıkıştırma düşürmek için turbo arabalarda sağlamlığıyla kullanılıyor. Yüksek sıkıştırma yaratmak içinde yine aynı şekilde üretiliyor.

Wössner'in listede de gözükmüyor G40 harici Polo içi üretim. JE, falan bir ton marka var, ölçüler dahilinde orjinalini gönderip özel döküm yapanlar da var. Biraz zahmetli açıkçası.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2009, 19:20:59 »
wiseco da da yok, eskisini istediler, kapak taşlama + remap ile nasıl olur acaba?

acaba yerli bir firma yapabilir mi?

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #3 : 07 Şubat 2009, 19:29:28 »
Forged yerli yapan bilmiyorum. Bir çok piston firmasının fabrikası Türkiye'de zaten, ama hiçbiri iç pazarda direk yok maalesef. Cast olarak yerli firmaya yaptırılabilir tabi.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."