Gönderen Konu: Yağ eksiltme sorunu  (Okunma sayısı 20450 defa)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
Yağ eksiltme sorunu
« : 30 Aralık 2011, 09:16:52 »
Merhaba arkadaşlar polumu alalı 4 ay oldu aracımda 3bin km yapmışım o zaman yağını çubuğun max seviyesine kadar doldurmuştum. Şimdi yağ çubuğunda yağ en alt seviyede gösteriyor bunun sebebi ne olabilir ? Egzozdan mavi duman atma yok. yardımcı olursanız sevinirim
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2011, 09:17:24 Gönderen: infernaltr »

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
Ynt: Yağ eksiltme sorunu
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2011, 09:20:33 »
bizim araçların kronik sorunlarından olabilir bendede var  5bin kmde yag koyuyuorum diyebilirim :)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2011, 11:03:09 »
hocam 3000 km 3 Litre yağ eksitmesi normal olmaması lazım . servis kitapçığında zate 10bin km de bir yağı değişimi yapın diyor zaten 3 defa yağ değişmiş oluyor sorun ciddi sizde yağ tüketimi nasıl peki  ?

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2011, 11:07:56 »
5000 km de  sıfırladı yagı :) aracı aldım alalı 10bin km yol yaptım . .  bi aldıgımda  komple bakıma soktum yagı yeniledim .. 4000 km  sonra yagın azaldıgını gordum 1 litreye yakın yag ilave ettim  5000. km de mobil1 in 10/60 kalın yagını kullandım  biraz yavaşlattı yag eksiltme sorununu ama  bu seferde   kapagın orda balçık balçık yag kalıntıları oldu .. şimdi tam  10000 km yaptım  yag nerdeyse sıfır  , castrol magnatec yag koyup iyi bi marka yag katkısı kullanıcam  5000 km dertsiz tasasız yoluma devam edicem .. 

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Aralık 2011, 22:34:49 »
Hocam internetten araştırmalarıma göre yağ çubuğu çizgisi max seviyesi ile min seviyesi arasında 1 litre yağ oynuyormuş. Eğer bu pololar içinde geçerliyse ben 3bin kmde 1 litre yağ eksiltmiş olacam o zaman ciddi bir sorun yok gibi duruyor. Benim kullandığım yağ 20-50 bir zararı olur mu ?

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2011, 00:33:54 »
Hocam o kadar eksiltmemesi lazım yani Allah korusun yağ lambası yandımı peki hiç? Aracı zorluyormusunuz? Contadan yağ kaçağı olabilir soğutma suyuna bakın yağ gibi bir tortu varmı suyun üstünde soğutma suyu orjinal rengindemi?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2011, 11:32:47 »
ben dün mobil1 10/40 aldım bi sonraki yag degişiminde  katkı alcam   mobil1 guzel yag tavsiye ederim ...

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2011, 12:19:17 »
Hocam internetten araştırmalarıma göre yağ çubuğu çizgisi max seviyesi ile min seviyesi arasında 1 litre yağ oynuyormuş. Eğer bu pololar içinde geçerliyse ben 3bin kmde 1 litre yağ eksiltmiş olacam o zaman ciddi bir sorun yok gibi duruyor. Benim kullandığım yağ 20-50 bir zararı olur mu ?
20-50 çok kalın bir yağ :'(
http://www.motorsilkturkey.com/ bence bi deneyin ;)
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2011, 22:25:48 »
siz denedinizmi? memnunmusunuz? katkı malzemelerini pek tavsiye etmiyor bazı arkadaşlar?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2011, 23:59:48 »
Denemesem tavsiye etmezdim. Diğerlerinden farklı :tamamdir

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Ocak 2012, 00:00:40 »
Herhalde 2011 il son mesajını ben attım :sevgi:
 31 Aralık 2011, 23:59:48

Çevrimdışı A.dalga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Ocak 2012, 06:00:07 »
bende birşey soracagım aracı aldım alalı yağı sıfırlandı 2 bin km oldu şükürler olsun sorunu yok ben herşeyde müşür var diye ne suyunu ne yağına bakıyorum arabanın su veya yağ eksilse gösterge panelinde ışık yanar di mi ?  :)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Ocak 2012, 12:42:28 »
Hocam o kadar eksiltmemesi lazım yani Allah korusun yağ lambası yandımı peki hiç? Aracı zorluyormusunuz? Contadan yağ kaçağı olabilir soğutma suyuna bakın yağ gibi bir tortu varmı suyun üstünde soğutma suyu orjinal rengindemi?

Yağ lambası hiç yanmadı, normalde motorda kaç litre yağ kaldığı zaman yanması lazım ? Sanırım şuan araçta 2 yada 2,5 litre yağ olması lazım. Soğutma suyunda yağ gözükmüyor ancak suyu ellediğim zaman yağlı duruyor sanırım bu antifiriz olması lazım tadına baktığımda pek yağ tadı gelmiyordu  :) suyunu bir bardağın içine dökü bakmak lazım yağ varmı diye . Contadan yağ kaçağı yok ancak aracın altındaki karterde baya bi yağlanma var. Karter contasından kaçak yağ çubuğunun dibini buldurur mu  ?

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Ocak 2012, 12:45:23 »

Haklısınız aracın yağını sırf bu yüzden değiştirmiyorum , yağ yakma nedenini öğrenmem lazım yağ katkıları yağ yakmasını giderebilir mi  ?80 TL yağın çöpe gitmesini istemiyorum.  :-X :-\