Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Xenon Tavsiyesi  (Okunma sayısı 11897 defa)

Xenon Tavsiyesi
« : 22 Ocak 2009, 01:10:21 »
arkadaşlar merhaba,

98 model hb polo aracım xenon takmayı düşünüyorum. kimi arkşadaşlar menun kimileri ise pişman. siz tavsiye edrmisiniz ?
neye göre seçilir, nesine bakılır... bir kaç sitede philpis in ürünlerini gördüm 600-800 arasında değişen fiyatlarla karşılaştım. kimisi H4 6000 kelvin, kimisi H7 4200 KELVİN... bu değerler neyi ifade ediyor, ben nasıl bir xenon seçmeliyim

ayrıca, XENON lar polonun orj. farlarıyla iyi sonuç veriyor mu, yada mercekli yahut angel eye far mı kullanmak lazım..

şimdiden tşk ediyor yardımlarını bekliyorum

BORA
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2009, 00:43:15 Gönderen: boracanon »

Ynt: XENON TAVSİYESİ
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2009, 02:12:49 »
H denilen şey ampulun tipi. yani aracın userindeki farları komple değiştirmediğin sürece H ler herzaman sabit halacaktır. Angelarda H1 olur örneğin. Orjinal farlarda ise H7 yada H4 tam emin değilim.
4500, 6000, 8000 ise ışığın mavi-beyaz arasındaki ifadesidir. 4500K beyaz yanarken 12000K ise daha maviye yakındır. Benim sana tavsiyem 6000K dan fazla almamandır. 8000 bir derece fakat 12000 veya 33000K xenonlar apachiliğin daniskası kısaca... Yollarda "xenonum var" diye bağırmasını istemiyorsan arabanın yani bir özentilik söz konusu değilse 6000K kesinlikle aracına yakışıcaktır.
Piyasadaki ürünlere gelecek olursak. 98 model araba için gidipde 500 liradan fazla para vermek xenona çok gereksiz. En çok *SATILAN* xenon markaları Cyclone, Cenmax ve Mtec dir.
Xenon alırken dikkat etmen gereken birkaç şey var. Örneğin resmi garantisi varmı, arıza ışığı yakarmı? Sağda solda gördüğün : "xenonda kampanya" 150 lira veya bilemedin 180 lira. Asla bunlara aldanma.
Her tip fara xenon montajı olabiliyor fakat örneğin Mtec markası için konuşayım orjinal farlarında yeşilimtrak bir ışık alırsın. Eger angel farın olsaydı mercekli yapısından dolayı böyle bir sorun yaşamazdın. Cenmax xenonlarda yeşil yanması gibi bir sorun yok fiyatı ise 300-350 arası değişiyor. Seçim sana kalmış...
Açıklayamadığım veya merak ettiğin başka birşey olursa yazarsn...

« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2009, 04:25:15 »
verdiğiniz bilgielr için tşk
xenonlar da görüş mesafesi nasıldır normal helojen farlara  göre % kaç artı sağlar...

yağmurlu havalarda sorun çıkarıyor mu (görüş mesafenin yağmurda  çok kötü olduğunu duymuştum)

« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2009, 05:34:36 »
ışığın nekadar sarı yanarsa yagmurda ve sisde okadar güzel önünü görürsün. bu bir gerçek. fakat bir xenon normal farların en az 2-3 katı kadar iyi aydınlattığı için her türlü kazancın olacağına emin olabilirsin. piyasadaki 150-200 lira arası değişen çoğu markasız ve kalitesiz xenonları takarsan eski farlarını mumla arayabilirsin. ama en basitinden bir cenmax bile taksan ki ben büyük ihtimalle öyle yapıcam asla neden taktımki demezsin. 800-1000 liraya bile xenonlar var örneğin mercedeslerin orjinalleri. dağ yollarında karşıdan gelirken aracı görmeden farlarının nasıl güneş gibi doğduğuna şahit olduğunda belki biraz kendi xenonlarından utanabilirsin okadar :D ama hertürlü "aydınlandım" diyeceksindir...

« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2009, 12:28:35 »
bu xenonlar cıktıgında gözü almayan far falan diyolardı simdi arkadan gelen arabanın xenonları resmen kör ediyo baya bi kalaylıyorum ben boyle xenonlu arabaları.

« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2009, 02:40:34 »
can dostum 150-200 liralık xenonların orji ampülleri aratacağını söylemişsn... ben çok uzun süredir çin malı kullanıyorum o kadar memnunumki kelime ile annatamam :)  bence denemeden karar verme
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2009, 09:39:36 »
tuna haklısın ama hangi çin malının iyi oldugunu bilemezsinki. yuzde 30 u iyi çıkıyorsa yuzde 70 i kötü oluyor. sendeki şansın herkezde olduguna emin olmak lazm önce :D onun dışında çin malları markalara göre daha bir sarı yakıyo diye biliyorum. ama dediğim gibi iyisini bulmak zor iş... çoğu çin malı iyi gozukuyor fakat far camının ustu kirlendiğinde onunu göremiyosun. orjinal farlarını arıosun...

« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2009, 17:12:29 »
arkadasım 220 liraya çin malı hıd marka h4  8000 k  aldı.tek kelimeyle mükemmel.

« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2009, 19:26:58 »
Ben de bu gün SLICON h7 6000 taktırdım. (FK angel larla beraber). Görüş gayet iyi... Fk nın mercekli yapısınında artısı var tabii.. şimdilik gayet başarılı görünüyor, yağmurlu havalardaki görüş aydınlığını merak ediyorum

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2009, 00:12:20 »
Hayırlı olsun fotoğraf yokmu?

« Yanıtla #10 : 08 Şubat 2009, 01:33:03 »
abi yarın kısmetse

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #11 : 08 Şubat 2009, 03:08:01 »
Monza almayın tekrarlıyorum MONZA almayın :bekleriz:

bilenleriniz vardır balast bozuktu sağ far yanıyor ve kesiyordu..Bugün garantiden balastı değiştirdik, akşam üstü tekrar aynı sorunu yaptı yine aynıı yine aynı taraf :bekleriz: :bekleriz: :t :t
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #12 : 08 Şubat 2009, 12:59:43 »

bilenleriniz vardır balast bozuktu sağ far yanıyor ve kesiyordu..Bugün garantiden balastı değiştirdik, akşam üstü tekrar aynı sorunu yaptı yine aynıı yine aynı taraf :bekleriz: :bekleriz: :t :t

kardeş senin elektrik tesisatında bir prb. olmasın...

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2009, 13:22:57 »

Abi bizim kuafördede monza var onunda sağ taraf sigorta attırıp duruyordu  ;D ;D ;D
Vw Polo 6N