Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Xenon alımı  (Okunma sayısı 8997 defa)

Xenon alımı
« : 14 Nisan 2008, 16:54:21 »
Selamlar ;

99 model polo 6n sahibiyim ve bu araçların kronik sorunlarından biride sanırım farlarının çok kötü olmasıdır.En azından ben şikayetçiyim.

Xenon kit taktırmak istiyorum.Forum da arattırdım.Mtec marka xenon kit için iyi yorumlar bulunuyor.Ancak mtec diger ürünlere göre pahalı kalıyor...

1-) BOSCH MARKA SET = 140 YTL
http://urun.gittigidiyor.com/H7-H4-H3-H1-8000-KALWIN-XENON-BOSCH-KOMPLE-SET_W0QQidZZ9305796
2-) Monza X-treme H4 8000 K Xenon Kit  = 220 YTL
http://urun.gittigidiyor.com/Monza-X-treme-H4-8000-K-Xenon-Kit-011775_W0QQidZZ8297264

Mtec ' de 400 YTL civarında....

Sizce 1 numarada bahsettiğim ürünü ( yada 2 numaralı ) taktırsam ne gibi zararları olur.Yani far sistemine veya arabanın geri kalan sistemine ne gibi zararları olur.Yani yan etkisi ne olur  :) Diyelim ki bir sorun oldu geriye donmem ne kadar kötü olur veya dönebilirmiyim ?
Okuduğum kadarıyla farlar açıkken arabayı çalıştırmayın,aracı yıkatırken sistemi koruma altına alın gibi ibareler var.Bunları sağlarsam uzun süre kullanabilirmiyim ?
Zira ben çin malı bir oto teyp kullanıyorum.(usb disk,mmc card destekli)  Ve tamam çok iyi bir ürün değil.Ürünü övemem ancak ihtiyaclarımı karşılıyor ve bence fiyatına göre performansı gayet iyi.

Bu açıdan değerlendirildiğinde durum sizce nasıl olur?

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: Xenon alımı
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2008, 16:57:04 »
o biraz bariz çakma bosch oluyor..Monza vs flm nasıldır bilmiyorum ama orjinal fardan etkili olur ondan şüphen olmasın..Mtec xenon konusunda güzel, kullanıcıyı en memnun eden yanıda garantisinin çok güzel işlemesi, sorgusuz sorunsuz patlayan parçayı değiştiriyorlarmış
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2008, 17:06:04 »
Bosch çakma olduğu her halinden belli zaten.Ancak garanti konusunda kesin bi satıcı bulabilirsem alınabilirmi ?
Monza ' nın satıcısı modacar dolayısıyla garanti konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum.Taktırmaya da 50 YTL para versem bana 270 YTL ' e gelir gittigidiyor üzerinden aldığımdan taksit yapma imkanım da olur.
(biraz vade farkı koyuyor gerçi ama)
Mtec kendisi 400+50 taktırma 450 ytl yaparki iyi para açıkçası.xenon içinde değer mi bilemiyorum...

Ha bu arada benim vesait ' in alarm ' ıda çin malı ve ondan da gayet memnunum :)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2008, 17:07:32 »
Texon da baya tercih edilen marka. Monzayı da son zamanlarda fazlasıyla duyuyorum. Taktırmaya 20 YTL falan verirsin.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2008, 17:21:49 »
vallahi piyasa karışık kamosonic,inca pro vs...Envai çeşit mevcut.Ama araca zarar verir mi ? Diyelim ki illallah ettim.Söktürüyorum dediğimde eskiye dönüşte bir problem olur mu ? Boyle markaları kullanmanın yan etkileri ne olur ?

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2008, 17:25:39 »
Xenon duya uymazsa kapağı deliyorlar.

« Yanıtla #6 : 15 Nisan 2008, 10:01:52 »

Herkese Selam...

Kardeş bu xenon konusunda bende senin gibi birçok marka arasında kaldım.. Ama bu çin markalarına veya çakma bosch a pek güvenemedim.. Xenon'lar çok sorun çıkaran şeyler olduğu için kendimi biraz daha sıkıp m-tec aldım... Kafam rahat şu ana kadar hiçbir sorun çıkarmadı ... Yerinde olsam maddiyat konusunda sıkıntın var ise biraz daha sabredip m-tec almandır.. Sürekli sorun yaratan bişii alıp devamlı uğraşacağına iii bişey alıp kafanın rahat etmesi daha ii olacaktır.. Son karar yine senin

Saygılar....

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #7 : 15 Nisan 2008, 10:38:15 »
h4 uzun kısa bixenon 1yıl ampul 2 yıl beyin garantili 250 ytl...
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2008, 10:41:33 Gönderen: G60 »

« Yanıtla #8 : 15 Nisan 2008, 16:13:42 »
Dediginizde haklısınız bekleyip sağlamını al mantığı en iyisi ve kolayı ancak çogu yerde çoğu urunde çin malı artık kullanıyoruz ve en azından benim çok çok kötü tecrübelerim olmadı ...

Tabi ki haklısınız Mtec kalitedir sorun çıkarmaz ama ben Monza kullanan arkadaşlardan (veya buna yakın ürünler) çok büyük sorunlarla karşılaşan duymadım forumdaki arkadaşlardan ricam da zaten bu...Tecrübelerden faydalanmak...Bu urunu alırsam başıma ne gelir tecrübesi olan var mı? Zararı ne olur ?

Maddiyat konusunda sanıyorum herkesin sıkıntısı vardır ve beklemekle mutlaka başka ihtiyaclar şekillendiğinden sürekli beklemek zorunda kalınır benim durumum buna yakın en azından.Araya sürekli bişeyler girer ve oyle devam eder.

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #9 : 15 Nisan 2008, 16:23:29 »
ben 8000 k kullanıyorum bi xenon yağmurda kar da en ufak bi sıkıntısı görmedim zaten son teknoloji kullanılıyor.sonuçta xenon sana zaten bi sıkıntı yaratmaz ...

« Yanıtla #10 : 15 Nisan 2008, 16:32:23 »

benimkilerde 8000k mavi renkte olmasına rağmen görüntü açısından yağmurda,karda v.s bir problem yok... Sadece bildiğim kadarıyla bu xenonlarda yüksek volt larda elektrik akımı olduğundan dolayı yanlış montaj vs de sorun yaratabilirmiş.. Ama dediğim gibi forumda mtec dışında xenon kullanan arkadaşlarda fikirlerini paylaşıcaklardır...

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #11 : 15 Nisan 2008, 16:40:34 »
yüksek volt elektirik akımı olduğu anda zaten sigortaları patlatıyo xenonda 4 tane sigorta vardır...senin ampulune veya beyine zarar vermez...mümkün olduğunca suyun ulaşamadığı alanlara xenon beynini takarsan bi sıkıntı yaşamassın...

Çevrimdışı Servan

• vw Bi Yaşam Tarzıdır :)
« Yanıtla #12 : 15 Nisan 2008, 18:05:46 »
Hocam vallahi Nerdeyse Hiç Birinizin Yorumunu Okumadan Cvp Veriyorum Bende Çok SıkıntıLıydım Ama 6n İçin AngeL + Mercek GözLü FarLar SatıLıo Bi Arkadaş 440 Ytl Civarında Demiş Bende Aldım 280 Ytl ye Ve Çok Memnunum 2-3 Haftaya Kadar Da Xenon Takcam Ama Bu Mercek Beyazımsı Sarı  Ama OrjinaLde Önümü Doğru Düzgün Göremezken Bu Bana iLaç Gibi GeLdi. Bence Önce Farını Deiştir.

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #13 : 15 Nisan 2008, 18:53:19 »
280 e angel almaktansa xenon almak daha iyidr