Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vw polo,ya disel eksoz takma  (Okunma sayısı 6060 defa)

vw polo,ya disel eksoz takma
« : 16 Nisan 2007, 01:56:44 »
slm arkadaslar ben bu boarda almanya dortmundan katiliyorum,araclar hakinda yok denecek kadar az bilgim,
bu yüzden araniza katilip degerli biligelirinizden yararlamk istedim, benim merak ettigim ve sorunum su benim
ben gecen hafta birtane VW POLO N6 aldim 95 model ama bu aracin eksozu kirik ve kaynak tutmiyacak kadar cürümüs bu yüzden yeni bir eksoz almanin daha iyi olacagini düsündüm bu yüzde internet üstünden acik artirmaya katilip birtane eksoz aldim, fakat bu eksoz disel arac icinmis fakat benim arac ise benzinli acaba sizde bir fark varmi benzinli eksoz ile disel eksoz arasinda , resimleri karsilastirdim tipa,tip uyuyor benim eski eksoz ve yeni eksoz
acaba sizde bu ikisi arasinda fark varmi, bir diger problemim bu arac yag kaciriyor motor kisminin sol üst taraftan motor kayisinin oldugu taraf tan acaba  bunu kendim tamir etme imkanim varmi acaba contasi patlamis diye düsünüyorum fakat kurcalamaktan korkuyorum acaba bu araca ait bir tamir kitabi veya internet sayfasi bilen varsa  yardimci olurasiniz sevinirim simdiden herkese cok tskler

Ynt: vw polo,ya disel eksoz takma
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2007, 06:21:50 »
Hocam selamlar...eksozu takabilirsin...bir sorun olmaz polo 6n de diesel eksozlar bir daha genis....yani hic sorun olmadan kullanabilirsin....bir sey olmaz...

her polo oradan yag kaciriyor genelde...bence yag olan yeri sil...sonra kullanmaya devam et...eger temizledikten hemen sonra yeniden yag olursa bir ustaya gotur derim....haynes 'in polo kitabi var...

« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2007, 21:05:04 »
bilgilerin icin tskler,de yanliz bu almanlar,her 2 yilda bir arabayi bakima sokuyorlar ve mecburen girmen lazim , bu isleme burda TÜV diyorlar, bu yüzdende bir sorun cikarsa diye cekiniyorum hepsi bu, yag konusuna gelincede araba yag kaciriyor ama anliyamadigim alt kartel kapagindan degilde daha yukarlardan , sarj dinamosu civarindan isalah motor blokundan bir sorun cikmaz yoksa arabayi cöpe atsam daha karliyim ,cünkü bir motor blockunun contasini degistirmeye 300-400 euro istiyorlar arabanin kendisini zaten 600 euoya almistim 95model 180000 km de suan 1 ay oldu alali
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2007, 21:07:44 Gönderen: serseri »

« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2007, 21:37:54 »
o egzos sorun olmaz muayenede , anlamazlar zaten...

yağ tam olarak nerden kaçırıyor bakmak gerek, üst kapaktansa ve az kaçırıyorsa sorun olmaz contayı değiştirmek gerek onuda servisler üst kapak ile satıyor pahalıya geliyor, silikonlayıp tekrar takılırsa hallolabilir bunlar üst kapak için geçerli, yağlı yeri silip bida bak tekrar fazla yağ olursa bir baktır motora...

600euroda çok ucuz buraya göre .... >:(

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2007, 22:21:58 »
slm.benim arabanın triger kayışını deyiştirdikten sonra benimde oralardan biyerden yağ kaçağı vardı tekrara getirdim yaptırdığım yere triger kayışınını deyiştirirken orda yanlış bi cıvatayı gevşetmişler ordan kaçırıyomuş cıvatayı çıkarıp ısıya dayanıklı sıvı contayı içine sıktı sonra cıvatayı yerine taktı şimdi bi sorunyok bir senedir senin sorununda bu olabilir.kendinde yapa bilirsin bence alet ve edebat varsa arabayı kaldır alttan halledersin.umarım yardımcı olmuşumdur.

bencede çok ucuz o para ya bizim burda 4 lastik alırsın anca >:(
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2007, 22:23:29 Gönderen: sortie34 »

« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2007, 23:13:02 »
sorunu  buldum yag kaciran yeri  buldum ,ben burda araba yikama yerinde calisiyorum dün arabanin motorunu iyicene yikadim ve ondan sonra kurumasini bekledim motor kuruduktan sonra arabayi calistirdim 30 dakika kadar ama hic biryerden yag kaciran yer olmadi, sonra düsündüm belkide arabanin harekt etmesi gerek belki o,zaman beli olur arabayla 5-10 dakika gezdim  ve durum motora baktim,ve yag kaciran yeri gördüm, megerse yag motordan kacirmiyormus, yag kacirilan yer, hani motor yagini ölcmek icin kullaninlan ölcü demiri oluyorya onun , en üstünde kücük bir conta olmasi gerekiyormus ne olmussa o,yag cibiginin en sonundaki conta ya kopmus yada düsmüs ve bu yüzden yagi , yag ölcme cubugunun dibinden kaciriyormus

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2007, 23:49:55 »
ok sorunun çözüldüğüne sevindim

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #7 : 25 Nisan 2007, 19:36:32 »
aman iyi büyük bir problem değil geçmiş olsun şimdilik ;)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz