Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: VW Polo 6N Modifiye hk.  (Okunma sayısı 28475 defa)

VW Polo 6N Modifiye hk.
« : 04 Mayıs 2008, 14:49:30 »
Merhabalar ,

Öncelikle aranıza katılmış fakat motosiklet sevdama tekrar dönüş yapıp ailemin alcağını düşünüp biraz oyalanmıştım.18 yaşındayım,Annemin arabası olan VW Polo 1997 model Otomatik 75hp 2006 yılına kadar 13.000km'idi.Fakat babam arabayı satmak zorunda kaldı etti abim kullandı 25.000km'ye geldi.Şimdi ise araba bana kalmış durumda.Babayla görüştüm madem motosiklete hayır diyorsunuz şu arabayı elden geçirelim peki tamam dendi.Sizlerden yardıma ihtiyacım var yazının sonunda arabanın fotoğraflarını görüceksiniz.Arabayı birazcık olsun elden geçirmek istiyorum sadece bunları yaparken cebimde ne kadar para olması lazım onları belirtebilirseniz çok sevinirim.

1- Boya koruma yapılmadığı için plastik kısımlar orjinal rengiyle duruyor fakat diğer tarafların boyası pembe rengine gelmiştir.Boya masrafı ne kadar tutabilir ?

2- Lastikler uzun süre durduğundan kabaklaşmış ve yeni lastik takımı , yeni janta ihtiyacım var.Hangi model jant/lastik almalıyım ekonomik veya kaliteli olarak yardımcı olursanız sevinirim.Lastikler fotoğraflarda da gözüktüğü gibi 175/65'tir,en büyük kaç almalıyız,jantın boyutu ne olmalıdır arabaya dönüşlerde problem yaratmayacak şekilde.

3- Döşemelerde köpeğin diş izleri mevcut , döşemeleri elden geçirmeyi düşünüyorum.Deri veya hazır kaplama olarak fiyatı hangisi makul ve görünümü güzelse olabilir.Babam arka koltuğa kimyasal bir madde döktü biraz erime olmuş anlıyacağınız üstünü kapatmak veya komple döşeme veya koltukları değiştirme gibi şeyler yapıcaz.

4- Camlara en açık renk film düşünüyorum,vites topuzu,ön farlar değiştirilecek,stoplar değiştirilecek,paspas takımları değiştirilecek,orta bir ses sistemi düşünüyorum,egzos ucu takılacak,arabaya bakım yapılacak balatalar vs. değiştirilecek şuana kadar hiç bakım yüzü görmemiş.

5- Dış tarafa gelirsek bodykit,yay belki biraz arabayı alçaltmayı düşünebilirim.İyi bir süspansiyon takımı olabilir.Kapı kolları kaplanabilir,ön kaput kaplanabilir,aynalar kaplanabilir.APP plaka yapılabilir.Silecekler değişecek.

Kısacası biraz elden geçicek ve sade bir modifiye gibi birşey düşünüyorum.Sizlerin arabalarını görünce benimki de böyle olursa dedim gerçekten hoş bir araba olucaktır.Motorda modifiye pek düşünmüyorum,otomatik olduğundan pek mümkün değil gibi şeyler duydum hava filtresi gibi şeyler olabilir.

Bütün bu kafamdakileri yapmam için ne kadar bir bütçe ayarlamam lazım herşeyi tektek araştırarak nerede ucuz kaliteli uygun şeyler varsa yapmayı düşünüyorum.Böyle şeyler nerelerde yapılır gerçekten bilmiyorum tek bir yere gidip herşeyi orda yaptırmakta istemem A da 250 YTL iken B de aynı şey 150 YTL ise neden orta yaptırmayayım.

Şimdi fotoğrafları göstereyim,birde siz düşünün belki şunu yap buda lazım bak buraya dersiniz onuda düşünürüz.Kısacası ilginize ve yardımlarınıza ihtiyacım var.Teşekkürler..

Fotoğraflar ;

« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2008, 00:40:38 Gönderen: hadoken »

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: VW Polo 6N Modifiye hk.
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2008, 18:10:24 »
Boyanın hali içler acısı gerçekten... :(
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2008, 20:57:16 »
Öncelikle hoşgeldin aramıza.. Benim gördüğüm araba komple boya istiyor. Bu boya nasıl bu hale geldi??

« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2008, 21:10:28 »
Araba komple boya istiyor evet , hiç bakım yapılmamış ilk alındığından beri boya olsun balata vs. olsun..Hiç masrafa girmeyip satıp Trendline 1.4 Polo ile takasa girip 0km alayım ABT yapılıyormuş 2.000YTL civarı onla dışını donatırım.

http://www.vw.com.tr/satis_sonrasi/orijinal_yedek_parca/abt.asp?model=polo&tip=binek#

« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2008, 21:37:46 »
25.000 km de bir arac bu hale nasil gelir

« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2008, 21:39:21 »
bence de arabaya hic boya degirmeden elinden cikar. komple boya istiyor zaten. boyatirsan komple boyali diye aracla nikahlanirsin.

« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2008, 21:59:30 »
evet en mantıklısı gibi geliyor hem ABS,Hava yastığı gibi önemli şeyleri var yeni kasası çıksın çıkmasın en az 5 sene gidicek yeni araba , VW'nin kendi ABT Paketi varmış onuda yaparız misler gibi olur.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2008, 22:18:02 »
Hiç uğraşma sat boya bitik konsol bitik hele o motor çok yazık :-[

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2008, 22:40:59 »
arasan bulamassın böyle araba aslında..ah bi kapalı garaj olsaymış yabancıya gitmezmiş :)
benimde önerim aracı satmanız olur eğer sıfır km alıcaksanız, çok yatmış çünkü araç hiç iyi bişey değil bu motor açısındanda.Eğer yaptırıcam binicem dersen maliyeti 2 - 3  milyarı geçer.ki birde body kit modifikasyon flm demişsinya, arabayı satacağın kadar para harcarsın, zaten bu durumda gayet düşük bi paraya gidecektir..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #9 : 04 Mayıs 2008, 23:01:33 »
hmm tamam ilginize çok teşekkürler babada sıcak baktı öyle yapıcaz anlaşılan..

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2008, 00:23:21 »
İmkanın varsa 0 km + ABT.. ABT kit bence mükemmel bir seçim..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #11 : 05 Mayıs 2008, 09:53:38 »
boya yaptırmadan önce bir pasta cila attırmayı denesen bence aracın boyası kemikleşmiş toz kaplı gibi duruyor hem pasta cila fazla bir şey tutmaz bakarsın boyan kurtuluverir bu zamanda bu km'de araç bulmak zor ben paran varsa uğraş derim ...

« Yanıtla #12 : 05 Mayıs 2008, 11:13:47 »
kırmızı aynı renkte bu durumdaki bir aracın boyası saglam bir pasta işlemi ile acılmıstı, ilk tavsiyem gotururun sanayiye yada kendiniz elinize bir bez alıp bir miktar pastayla belli bir bölgesine uyguylayın boya acılacakmı bakın tahminimce işe yarayacaktır

« Yanıtla #13 : 05 Mayıs 2008, 13:43:37 »
Madem satmaya karar verdin. Satmadan önce pasta-cila ile şansını denemekte fayda var. Bu şekilde satmak için bayağı uğraşırsın.
Şu anda net fiyatı bilmiyorum ama 30-40 YTL yaptırısın. Benim Kayınco kaporta boyacı.. Kocamustafapaşa ya yakın bir yerde isen özel'den mesaj at fiyat ve adres verebilirim sana..