Gönderen Konu: Motor Soğutma Suyu  (Okunma sayısı 7515 defa)

Çevrimdışı madprospar

• Profili Görüntüle
Motor Soğutma Suyu
« : 21 Kasım 2011, 09:46:31 »
Son bir aydır 3 kez yandı ve suyu kontrol ettiğimde hep suyun eksildiğini gördüm.. bu konuda ne yapabilir, gidip yaptırmak istesem yada değişecek bir parça olursa neler olabilir ve ayrıca maliyeti ne olabilir..

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
Ynt: Motor Soğutma Suyu
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2011, 10:39:26 »
Radyatör, hortumlar, devirdaim kontrol edilmeli.
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2011, 17:54:49 »
Son bir aydır 3 kez yandı ve suyu kontrol ettiğimde hep suyun eksildiğini gördüm.. bu konuda ne yapabilir, gidip yaptırmak istesem yada değişecek bir parça olursa neler olabilir ve ayrıca maliyeti ne olabilir..
bunun bi çok sorunu olabilir arkadaşın dediği gibi devirdaimden kaçak olabilir radyotördünde delil olabilir contan yanmış motora su kaçıyo olabilir tamirciye gittiğinde hemen bulurlar zaten geçmiş olsun şimdiden
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2011, 18:54:26 »
bunun bi çok sorunu olabilir arkadaşın dediği gibi devirdaimden kaçak olabilir radyotördünde delil olabilir contan yanmış motora su kaçıyo olabilir tamirciye gittiğinde hemen bulurlar zaten geçmiş olsun şimdiden

contası yanmamış olsun yaa :(
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı madprospar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2011, 19:15:24 »
conta yandıysa bizde yandık galiba :)

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2011, 09:31:08 »
conta yandıysa bizde yandık galiba :)

contanın yanıp yanmadığını öğrenenmenin en güzel yolu yağ ve su birbirine karıştığı için köpük yapar yağ çubuğunu bak köpük varmı bakalım üst kapaktaki yağ kapağıı aç bide ordan bak sonrada radyotör suyuna bak köpük varmı eğer varsa geçmiş olsun :(
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S

Çevrimdışı madprospar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2011, 11:44:55 »
aman hocam ne diyon ağzını hayıra aç :) geçmiş olmasın mümkünse fena olur..

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2011, 12:12:16 »
su flanşına baktır araba altında antifiriz oluyormu yani durduğu yerde bi bak kötüye yormayalım kolay kolay conta yakmaz

Çevrimdışı madprospar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2011, 12:19:48 »
yok altta bişey baktım aslında radyatör suyunda köpürmede görmedim.. antifiriz koymak için önce sevise götüreyimmi herhangi bir ayar için, yoksa kendim ne kadar koyayım..

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2011, 13:03:44 »
min - max yazar kabın uzerinde max kadar koy motor soğukken ne kadar eksiltiyor çok mu eksiltiyor su flanşı ise az eksiltir eline kadınların kullandığı aynayı al arabayıda aydınlık bir yere parket kaputu aç hortumları konturol et eklerinden özellikle aynayla sağına soluna bak bence önemsiz bir şey çıkacak bulamazsan altına karton ser arabayı 10 dakka çalıştır büyük karton motoru tam kaplasın bakkaldana alabilirsin kartonu hararet 90 gelince ye kadar çalıştır 10 dk daha sonra kartona bak akan sızan bir şeyler varmı hadi kolay gelsin

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2011, 15:06:11 »
arabayı aldıktan 2 ay sonra hararet simgesi yanınca korkudan delirmiştim :D meğersem flanşda çatlak varmış değişti sorun kalmadı  :sevgi:

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #11 : 22 Kasım 2011, 15:09:53 »
arabayı aldıktan 2 ay sonra hararet simgesi yanınca korkudan delirmiştim :D meğersem flanşda çatlak varmış değişti sorun kalmadı  :sevgi:

Aynı sorun bende de oldu.. Aft motorda genel sorun su flanşı çatlaması ve kulbütör kapağı contasının sertleşip yağ kaçırması. ama ikisde yapılası kolay ve maliyeti düşük işler.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline