Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: VW Polo 1.4 Sportline Yardım  (Okunma sayısı 186097 defa)

VW Polo 1.4 Sportline Yardım
« : 18 Temmuz 2007, 05:26:59 »
Öncelikle herkese iyi forumlar.aranıza yeni katıldım.ilk arabamı alabilmek için bir süredir araştırma yapıyorum.
baktığım marka ve modeller arasında bana en sıcak geleni polo oldu.
bütçem 12000 ytl civarı.VW POLO 1.4 SPORTLİNE kullanan veya bilgi sahibi olan varsa yardım ederse sevinirim.98-99 model düşünüyorum.klima-abs-sürücü hava yastığı standart sanırım.bu araç hakkında artısıyla eksisiyle vereceğiniz her bilgiye ihtiyacım var.çok yakar mı?yedek parça pahalı mı? performansı nasıl?içeri çok ses aldığını duydum.doğrumudur?
VW POLO 1.6 AC HB le arasında çok fark var mı?siz hangisini tavsiye edersiniz?
internetten araştırdığım fiyatlar 10000 ile 13000 ytl arasında(97-99 model) ama hiç araba pazarına bakmadım.piyasa fiyatları aynımıdır. şimdiden herkese teşekkürler...
son olarak polo sportline modelinin 5 kapı veya 1.6 motor seçenekleri var mı?bazı ilanlarda böyle şeyler okudum.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2007, 14:48:26 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: VW Polo 1.4 Sportline Yardım
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2007, 08:57:38 »
sportlinelar 1.4 16v 100 hp lik doch motor barındırır.sesi 1.6 lardan braz fazla olabilir ama güzel bi ses duymanı isterim :) yakışı ortalama 200-300 ykr arasında gelir gider ki aşabilirde yüksek hızlarda doğal olarak.evet abs klima, sürücü airbag,elektrikli aynalar,spor koltuklar standart, yalnız alacağınız arabayı çok iyi bir ustaya baktırmanızı öneririm.Temiz sportline bulmak iş bu zmnda.
performans olarak gayet tatminkar bir polodur 200 km/h rahat görürsünüz ve ara hızlanmaları kalkışları flm iyidir.yedek parça fiyatları normal bi vwin nasılsa bununda aynı şekilde ama yeni pololara istinaden daha uygun tabiki.takdir sizin ancak iyice baktırmadan araca kesinlikle almayın.Kolay gelsin
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2007, 14:48:40 Gönderen: G60 »
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2007, 09:00:32 »
sportlineda 1.6 motor yok sadece 1.4 16v
ve 5 kapısıda var
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2007, 14:49:10 Gönderen: G60 »
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2007, 14:48:04 »
Temiz, fiyatı uygun bir Sportline bulunduktan sonra 1.6'ya verilen paraya yazıktır bence.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2007, 18:10:56 »
Bende 97 Polo Sportline var. 1.4 16V 100BG. Sportline modelinde tek motor seçeneği var. Kapı olarak benimki 5 kapı mesela. Temiz bulursan tavsiye ederim. Bundan önceki aracım 2003 Comf. 1.4 16V 100 BG ve daha önceki de 96 1.6 Polo idi. 1.6 Polo ile arasında çok fark var tabi. Performans olarak çok memnunum. Bu motorlar fabrika çıkışı silindir kapakları taşlanarak geliyor. Bir kaç ufak değişiklikle artı 25BG güç elde ediliyor ve 100BG olarak fabrikadan çıkıyor. Tuning ile +10-30 BG alınabilir sanırım. Aracın motorunun en önemli özelliği yüksek devirlere çıkması ve bunun için çok sabırsız olması :) Şöyle bir şans var kullanımda, aracı max 3000-4000 devir ile kullanarak çok önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlanabilir 1.6'lara göre. İtiraf etmeliyim ki ben çok devirli kullanıyorum. Bu araç dakikada 7000 devirlere hiç zorlanmadan çıkıyor, diğer Polo'larda bu kesinlikle mümün değil, devir saati farklı. En sevdiğim özelliği müthiş ivmelenmesi, trafikte pek az araç kafa tutabilir. 1.6 Litre 100HP motorlu tüm markaların tüm modellerini geride bırakıyor. Ancak motor hacminin küçük olması hemen hemen 160 km/saatlere çıkınca zayıflığını gösteriyor. Yüksek hacimli 100-115HP araçlar ancak benimle 170-180 km üzerlerinde kapışabiliyorlar. En sevmediğim özelliği kabindeki aşırı motor gürültüsü. Benim için çok büyük bir sorun olmasa da arabama binen arkadaşlar çok rahatsız oluyorlar. Polo'larda karşılaşılan ortak problemleri forumlardan görebilirsin, yağmur suyu kanallarının yapraklarla tıkanması, ateşleme bobini sorunu, farların aydınlatmaması gibi sıralayabiliriz. 6N Polo gördüğüm en kaliteli ve tasarımı en başarılı Polo kasası. 2003 Polo'yu sıfır almıştım ve içinden gelen gıcırtı tıkırtı sesleri deli etmişti... Özetle Polo Sportline kullanıcısı olarak kesin tavsiye ederim. Başka yardıma ihtiyacın olursa bana yazabilirsin: mail(at)erdemyilmaz.com.tr
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2007, 20:28:09 »
arkadaşlar herkese çok teşekkürler.ne güzel bir forum burası.başka forumlarda haftada bir cevap geliyor. :tamamdir benim aracı almak için acelem yok.iyice araştırıyorum.aracı zaten mutlaka yetkili serviste kontrol ettireceğim.benim ilk arabam olacağı içinde biraz ince eleyip sık dokuyorum.sonradan kafam ağrıyacağına 3-5 ay geç araba sahibi olurum.
benim gönlümden geçen de 1.4 16v sportline.inşallah temiz birşey bulabilirim.gelişmelerden sizleri haberdar ederim.herkese tekrar tekrar teşekkürler...

Çevrimdışı JudasDSC

• in vino veritas, in vino feritas
« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2007, 20:47:18 »
Benim aracım 98 1.4 16v polo. Klima, abs, hava yastığı var. ön camlar ve aynalar elektrikli. ilk aldığıımda bir iki sorun çıkardı ama biraz bakımdan sonra canavar gibi oldu. Benimde ilk arabam polo ama daha önce clio, getz ve doğana binme şansım oldu. Rahatlıkla diyebilirimki polomu hiç birine değişmem.  şimdiye kadar pek uğraşamadım ama biraz modfiyeyede gireceğim. Bir ara satacak oldum kafamda golf almak vardı ama nakit sıkıntısı nedeni ile vazgeçtim.

« Yanıtla #7 : 18 Temmuz 2007, 23:40:59 »
arkadaşlar sizce 97-98 1.4 16v sportline temiz sorunsuz bir aracın fiyatı ne kadardır.yeni alım satım yapan veya çevresinde alıp satanlar ne kadara alıp sattılar.şu sıralar çok yoğunum araba pazarlarını gezemiyorum.sadece internet ilanlarından haberdarım.
bir de son olarak çevremdeki herkes spor arabadan uzak dur diyor.spor araba kullananlar arabayı çok yıpratıyor ve posasını satıyorlar diyorlar.siz buna katılıyormusunuz.

« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2007, 01:12:48 »
arkadaşlar sizce 97-98 1.4 16v sportline temiz sorunsuz bir aracın fiyatı ne kadardır.yeni alım satım yapan veya çevresinde alıp satanlar ne kadara alıp sattılar.şu sıralar çok yoğunum araba pazarlarını gezemiyorum.sadece internet ilanlarından haberdarım.
bir de son olarak çevremdeki herkes spor arabadan uzak dur diyor.spor araba kullananlar arabayı çok yıpratıyor ve posasını satıyorlar diyorlar.siz buna katılıyormusunuz.

bu olay aracın sahibine göre değişir:) mesela memurdan alırsan genelde aracına gözü gibi bakmış birinden araç almış olursun, mühendisten alırsan yine aracına bakmış gibi olur ama bence en iyisi memurdan almak:)
bayandan, galericiden, tipini beğenmediğim adamdan asla almam...

« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2007, 12:46:31 »
arkadaşlar bu racın fiyatı bana uygun geldi.sizce nasıl?
sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası

birşey merak ediyorum.aracı alacağımız kişi araçta hiçbir sorun olmadığını söyledi diyelim.yetkili serviste araçta alımdan vazgeçilecek kadar bir sorun çıksa yetkili servisin ücretini kim ödemesi gerekir?her şartta parayı alıcı ödüyorsa hiçbir satıcı benim arabamda sorun var demez o zaman.ben hiç 2. el almadım.o yüzden soruyorum.bilgi verirseniz sevinirim.

daldan dala atlıyorum ama son birşey daha var.kısmet olursa ben 2 ay sonra tıp fakültesini bitiriyorum.3-4 ay sonra da göreve başlarım.göreve başlayınca ilk işim banka kredisi çekip 2. el araba almak olacak.uzun lafın kısası eğer aranızda temiz sorunsuz 1.4 16 v sportline sahibi olupta 5-6 ay sonra satmayı düşünen varsa ben araca şimdiden talibim.(rengi de beyaz,füme veya siyah olursa tadından yenmez.)ilgilenen olursa      [email protected]

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2007, 13:00:51 »
gönderdiğin satılık linkindeki aracın kilometresinde bi karışıklık olmuş.

Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2007, 13:20:23 »
belki fotoğraflar eskidir. ilan güncellenmiştir.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2007, 14:18:25 »
Evet ilan baya eski bi 6 - 7 aylık denilebilinir sanırım..ancak araç güzel görünüyor düşünebilirsiniz bence :)

ancak ben derimki eğer biraz daha imkanınız varsa 9n kasa highline modelleri var bnm çok hoşuma gidiyor.full + koltuk ısıtma +sunroof+far yıkama+ 4 air+abs+dijital klima vs vs 17-18000 ytl civarında 2003 modelleri...
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2007, 14:39:34 »
arkadaşlar bu racın fiyatı bana uygun geldi.sizce nasıl?
sahibinden.com - Türkiye'nin ilan ve e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası

güzel bi araç, resimdeki km den beri satılık, önde 16v logosu yok genelde kazalılarda olmuyor yada basit bi nedenden kırılmış olabilir.