Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Vites kol Alt lastiği değişimi  (Okunma sayısı 14029 defa)

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
Vites kol Alt lastiği değişimi
« : 25 Ekim 2014, 22:00:20 »
Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce aracımda 1. vitese zor geçme proplemi hasıl olmuştu. bende daha önce bu değişimi yapmış olan semih arkadaşımdan yardım istedim eksik olmasın herşeyi ile tarif etti buradan kendisinede ayrıca teşekkür ederim :) değişim yapınca anladımki gerçekten çok kolaymış sadece fincana benzeyen parçanın ucuna plastik kolu tutan (geri vites takmak için kullanılan) vidayı tam söktüğünüz yere dikkat etmeniz gerek ayı yere tekrar takmazsanız ayarı bozulabilir...

işin kötüsü ben söktüm içinden gerçektende parça kırık çıktı, sıra oto parça sepetinden siparişle getirdiğim parçayı takmaya geldi, ama birde baktım gelen parça çıkan parçadan büyük!!! söylene söylene parçayı taşlayıp küçülttüm tam fincanın içine göre yapıp gresliyerek içine yerleştirdim ve tekrar eski halinde monte ettim montajı yapıp eve geldim mesafe 2 km idi birkeçkez durup 1. vitese taktım sorun yoktu tam evin orada biraz geri yapıp sonra 1. vitese taktım hafif zorlandı acaba taktığım parça uymadımı diye düşündüm yarın biraz daha test edeceğim... olmazsa buradan tekrar uygun alıp takacağım yorumları burada paylaşırım bunlarda resimler...

kırık parçalar
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Ynt: Vites kol Alt lastiği değişimi
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2014, 23:48:20 »
Rica ederim Kaan yalnız burda enteresan bi durum var o burç esnek bir parça yani mika değil lastik o yüzden kırılma söz konusu bile olamaz senin içinden çıkan bence uydurma bişey ben buradan anlıyorum. Boyutlarının uymamasının sebebi çıkanın zamanla aşınmış olması benimki cuk diye oturdu canavar gibi.şuradan gördüğüm fincanlar aynı benimki de aynı parçanın içine giren kol milinin ucu zaten top gibi hafif oyuk biçimdedir.o lastik burçta biraz bastırınca cuk diye oturur.Bu arada o parçayı bi zahmet temizle o ne pislik...  ;D ;D
Red Machine!!!

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2014, 23:49:58 »
aldığın burcun resmini yakından çekip eklermisin.
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2014, 01:23:42 »
Semih abi beninkuni nasil degistiricez?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2014, 01:48:16 »
Geçmiş olsun. Zamanında ben de değiştirmiştim, yetkili de çok ucuz bu parça eğer boyutu uyumsuz çıkıyorsa yetkiliden alın garanti olsun.

Siteye resim yüklemek için http://gorsel.vwtr.net/foecarse/ adresine yükleyip linkleri paylaşırsanız geleceğe yönelik daha faydalı olur.

Kolay gelsin.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2014, 02:55:40 »
Semih abi beninkuni nasil degistiricez?
Seninkuni yaza artık...  ;D
Geçmiş olsun. Zamanında ben de değiştirmiştim, yetkili de çok ucuz bu parça eğer boyutu uyumsuz çıkıyorsa yetkiliden alın garanti olsun.

Siteye resim yüklemek için http://gorsel.vwtr.net/foecarse/ adresine yükleyip linkleri paylaşırsanız geleceğe yönelik daha faydalı olur.

Kolay gelsin.
Zaten ucuz parça evet yetkiliden de alınabilir alternatif.bu arada şu linki neden erken vermedin admine sorduk gece gece adam face den yazdı uykudan kalkıp rezil olduk. ;D ;D
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2014, 09:20:10 »
Rica ederim Kaan yalnız burda enteresan bi durum var o burç esnek bir parça yani mika değil lastik o yüzden kırılma söz konusu bile olamaz senin içinden çıkan bence uydurma bişey ben buradan anlıyorum. Boyutlarının uymamasının sebebi çıkanın zamanla aşınmış olması benimki cuk diye oturdu canavar gibi.şuradan gördüğüm fincanlar aynı benimki de aynı parçanın içine giren kol milinin ucu zaten top gibi hafif oyuk biçimdedir.o lastik burçta biraz bastırınca cuk diye oturur.Bu arada o parçayı bi zahmet temizle o ne pislik...  ;D ;D
reis şöyle bir durum var, ben aracı alalı 4 sene oldu ilk defa burayı açıyorum aldığım arkadaşımda bankacı tam 657 ve servisten başkasına götürmez tüm bakım kağıtları var bende!  çıkan parçayı birleştirdim fincan içine ancak sığacak çapta gelen parça ise fincan içine geçmeyi bırak ağzına bile girmiyor hani mekanik işlere yabancı biri olsam ben yapamadım dicem de??? çıkan parça dediğin gibi sert plastik gelen daha kaucuk ama çıkanın çapı 1,5 cm, gelenin çapı 2,5 cm civarı! bana yanlış burç gönderdiler sanırım dün fotoları çekerken elim yağ oldu burcu çekemedim ama çıkan paçayı başka bir yerde buldum http://www.mehmetozyalvac.com/default.asp?sayfa=urunler&KatID=18 burada alttan 14. parça trasporter ve polo diyor. bakalım burada bulursam ondan alıp denicem tekrar...  pisliği hiç sorma içim içimi yiyor önceki karter terlemesinin yüzünden. yazın yaptırdım bitti ancak pisliği kaldı alttan yıkatmak istemiyorum çünkü klima beyni falan altta, el ile temizleyim desem 3-4 saatimi alır napalım kardeş bekar değilizki :) bir arabaya okadr zaman ayırırsam "ozaman eve gelmene gerek yok arabanda yat" diye bir msj alabilirim :D yavaş yavaş yapacaz artık.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2014, 10:00:21 »
Seninkuni yaza artık...  ;DZaten ucuz parça evet yetkiliden de alınabilir alternatif.bu arada şu linki neden erken vermedin admine sorduk gece gece adam face den yazdı uykudan kalkıp rezil olduk. ;D ;D

Abi valla gördüğüm bütün konulara yazıyorum ama sana denk gelmedi herhalde, mesaj gönderme kısmına neden koymamışlar onu da anlamadım ama  ???
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2014, 10:19:38 »
Bende internettem almistim galiba ilk banada trasnporterinki mi ne onu vermislerdi bizimkisi asagi yukari cocukken oynagimiz bilyelerden biraz daha buyuk
I Love PoLo

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #9 : 26 Ekim 2014, 11:23:51 »
şimdi farklı mı dicem nasıl olur.Ben aldım çıkardım bizzat taktım tam oldu hatta benimkinde boşluk bile var çünkü o burç kol yardımı ile birlikte fincanın içinde dönüp durması oynaması lazım bu yüzden içinde yağ var rahat dönsün diye.seninki nasıl içine zor girdi hayret o zaman senin fincan küçük.99-00 lerde böyle mi oluyor acaba benim 98 böyle bir sorun yok hatta 2 tane almıştım biri yedek dursun ileride bulamam diye.Neyse umarım bu sefer aldığın tam olur içine.fincanın değişme ya da işlem görme ihtimali var mı???
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #10 : 26 Ekim 2014, 11:28:51 »
yok aga işlem olayı mümkün değil fincan orj. zaten üzerindeki vw amblemleri yazıları falan yazıyor. yanlış gönderdiler sanırım bana?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2014, 00:48:42 »
Olabilir

Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2014, 20:11:57 »
S.A arkadaşlar bugün baskı balatamızıda aldık yapmışken tam yapalım dedik nasipse p.tesi günü değişecek  :sevgi:

_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #13 : 01 Kasım 2014, 22:02:49 »
oh şimdi debriyaj pedalı yumuşacık olur..
Red Machine!!!