Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vites halatı  (Okunma sayısı 12111 defa)

vites halatı
« : 15 Ocak 2011, 23:46:35 »
arkadaşlar 98model  1.6 16 v  hb polom var bunun vites halatı ( halatları ) değişmesi gerekiyormuş bunun gibi sorun yaşayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum
bu arada 1,2 ve geri vitese geçişlerde sorun var 3,4,5 vites geçişlerinde sorun yok

teşekkürler

Ynt: vites halatı
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2011, 23:48:39 »
 hocam polo halatlı mı bence dişlide sorun vardır bendede geri viteste vardı dişli değişmişti...

« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2011, 23:51:40 »
yok arkadaşım ya bunun 2 tane halatı varmış bir tanesi kopmuş iyi bir ustam var bunu kelepçe tipi klipsle tutturdu ama vites yinede tam sağlıklı çalışmıyo ondan dolayı sıkıntı var acaba bu halatı sardırma gibi şansımız varmı ki
fiat araştırması yaptırdım 2 tane halat 500 tl buluyo

« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2011, 14:27:09 »
arkadaslar bendede vites zor geçme sorunu vardı( polo 6n 97 ) vw yetkili servis ümraniyede 350 tl fiyat çıkarttı,ama orada calışan bir arkadaş sağolsun ümraniye sanayide bir yere yollamış babamı,16 yaşında genç bir arkadaş arabayı kaldırmış bakmış ve sorunun halattan yada yağından olmadığını söylemiş,dişlileri olan metal bir parça değişmiş.işçilik dahil 50 tl ye sorunu çözmüş,artık vitesi serçe parmağımla değiştiriyorum,geri vitese geçerken çıkan o gıcık seste artık yok.yetkili servisteki ustalar arabayı kaldırıp bakmasına rağmen teşhisi net koyamamışlar 1 gün kalması lazım demişler,350 tl yi bulur ortalama demişler.16 yaşında genç bir çoçuk 3 dk ta çözmüş olayı 30-45 dk dada parçayı değiştirmiş.

« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2011, 19:48:16 »

Abi nerde imiş bu arkadaş ümraniyede adresi felan nedir???

şimdiden tşk.ler

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2011, 20:08:05 »
Tolga kardes degisen parcanin ismine soylersen daha yrdimci olmus olursun :tamamdir
ADK

« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2011, 20:19:39 »
arkadaslar bendede vites zor geçme sorunu vardı( polo 6n 97 ) vw yetkili servis ümraniyede 350 tl fiyat çıkarttı,ama orada calışan bir arkadaş sağolsun ümraniye sanayide bir yere yollamış babamı,16 yaşında genç bir arkadaş arabayı kaldırmış bakmış ve sorunun halattan yada yağından olmadığını söylemiş,dişlileri olan metal bir parça değişmiş.işçilik dahil 50 tl ye sorunu çözmüş,artık vitesi serçe parmağımla değiştiriyorum,geri vitese geçerken çıkan o gıcık seste artık yok.yetkili servisteki ustalar arabayı kaldırıp bakmasına rağmen teşhisi net koyamamışlar 1 gün kalması lazım demişler,350 tl yi bulur ortalama demişler.16 yaşında genç bir çoçuk 3 dk ta çözmüş olayı 30-45 dk dada parçayı değiştirmiş.

hocam bendede golf 2 var benmde viteslerden yana skntım vardı geriye geçmiyordu ve 1,2de skntı vardı  ayar yapılcak dediler yaptırdım diyen ustaya şimdi geciyor ama yınede sıkıntı var 1 ve 2de.bende ümraniyedeyim bahsettiğiniz ustanın adı adresi vs bilgilerini verirseniz bende bi göstereyim benim aracı.

« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2011, 23:36:21 »
Bende de aynı sorun vardı.vites kulesindeki burclar parçalanmıştı.benimki halatlı değil levyeliydi.Hurdacılardan baktım hepsi halatlıydı.kolayca bulabilirsin.100-150 tl arası fiyatları.benim tavsiyem komple kule al.arızan burçlarda olabilir.bende de aynı sorun vardı.hala düzelmiş değil ama idare eder.

« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2011, 12:35:05 »
arkadaşlar vites problemini çözdüm ben 98 polo larda altta topuz var küçük birşey alıminyum bir kutunun içinde o parça dan kaynaklanıyor o arızalandığı zaman arızayı ilerletiyor şanzımandaki dişlilere kadar ilerletiyo bilgi almak isteyen olursa tlf yazsın ararım anlatabilirim ben çok çektim valla sizler benim yaşadıklarımı yaşamayın derim ...

« Yanıtla #9 : 10 Temmuz 2011, 21:31:19 »
arkadaşlar vites problemini çözdüm ben 98 polo larda altta topuz var küçük birşey alıminyum bir kutunun içinde o parça dan kaynaklanıyor o arızalandığı zaman arızayı ilerletiyor şanzımandaki dişlilere kadar ilerletiyo bilgi almak isteyen olursa tlf yazsın ararım anlatabilirim ben çok çektim valla sizler benim yaşadıklarımı yaşamayın derim ...
kardeşim senle bi görüşelim ya.bu konu hakkında bi bilgi almak istiyorum ya