Gönderen Konu: Vites değiştirirken cırtlama?  (Okunma sayısı 8901 defa)

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: POLO 6N 1998
Vites değiştirirken cırtlama?
« : 29 Haziran 2015, 09:11:54 »
Arkadaşlar merhaba; 5. vitese geçirirken bir sürtme hafif bir cırtlama sesi gelmekte.. Neden olabilir ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz? (Şanzıman yağı yeni konuldu)  bizim burada POLO 6N 'den anlayan usta yok herkes kobay niyetine incelemeye çalışıyor... Yardımlarınızı rica ederim.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: Vites değiştirirken cırtlama?
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2015, 10:53:51 »
Senkromeç gidik
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2015, 12:34:54 »
Aynen 5. Vites sekromeci gidik bendede ayni durum var hatta bende yokus asagi giderken 5. Vites bazen atiyor :)
I Love PoLo

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2015, 08:08:20 »
senkromeç yeni değişti. 3 hafta oldu acaba montaj hatası mı var? Teşekkürler.

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2015, 09:57:26 »
Söz konusu bizim ustalarımızsa kesinlikle ! diyebilirim bu duruma, arabam iki senedir bende daha işini adam gibi yapan bir usta görmedim, sürekli uyarmak durumunda kalıyorsun gencide yaşlısıda aynı, yaşlısı sıkılmış artık ugrasmak istemiyor, genci , gençliğinin verdigi tecrubesizlikle salla pati iş yapıyor inanın bir şey olunca sanayiye küfrederek gidiyorum, en son yaşadığım mesela termostad kütügünün birleşim yerinden sızıntı vardı su eksiltiyordu araba usta söktü vs. sökerkende takarkende motorun altına doğru uzanan motora suyu taşıyan boruyu oynattı yerinden, hazır açmışken onuda cıkaralım sıvı conta ile yeniden takalım dedim sorun yaşamamak için inat etti cıkarmadı iki gün sonra ordan kaçırmaya başladı haydi bir daha sanayiye yeniden söküldü takıldı bu sefer termostad kutugunun yanından gene damla damla sızıntı tekrarladı , girdim yag satan bir yere radyötördeki sızıntılar için olan bir madde var, sıvı bir şey, doktum ondan motorun suyuna şimdi sızıntı mızıntı yok ...sanayimii en iyisinin.. illallah geldi ..
I Love PoLo

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2015, 10:37:54 »
Söz konusu bizim ustalarımızsa kesinlikle ! diyebilirim bu duruma, arabam iki senedir bende daha işini adam gibi yapan bir usta görmedim, sürekli uyarmak durumunda kalıyorsun gencide yaşlısıda aynı, yaşlısı sıkılmış artık ugrasmak istemiyor, genci , gençliğinin verdigi tecrubesizlikle salla pati iş yapıyor inanın bir şey olunca sanayiye küfrederek gidiyorum, en son yaşadığım mesela termostad kütügünün birleşim yerinden sızıntı vardı su eksiltiyordu araba usta söktü vs. sökerkende takarkende motorun altına doğru uzanan motora suyu taşıyan boruyu oynattı yerinden, hazır açmışken onuda cıkaralım sıvı conta ile yeniden takalım dedim sorun yaşamamak için inat etti cıkarmadı iki gün sonra ordan kaçırmaya başladı haydi bir daha sanayiye yeniden söküldü takıldı bu sefer termostad kutugunun yanından gene damla damla sızıntı tekrarladı , girdim yag satan bir yere radyötördeki sızıntılar için olan bir madde var, sıvı bir şey, doktum ondan motorun suyuna şimdi sızıntı mızıntı yok ...sanayimii en iyisinin.. illallah geldi ..

sonuna kadar haklısın dostum. 1 sene içinde 2 defa 5. vites dişlisi değiştirdim montaj hatalarından şimdi senkromeç den ses geliyor arabadan sıkılmaya başladım. Birde bizim buralarda bunlardan anlayan usta yok o da ayrı bir dert tabii. Napıcam bilemedim..

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2015, 10:59:21 »
Sendeki durum tekrari sundan olabilir kardesim sanzimaninda yag kacagi varsa 5. Vites en geride oldugu icin yagsizliktan yapabilir , tekrar edebilir motorun altina bakip anlaya bilirsin sanzimanin altindaki islakliktan eger yeniden yaptirmaya karar verirsen ismini hatirlamadigim ama yag satan yerlerde olan dis macunu gibi american mali bir sanziman yag katkisi var ondanda koydur faydasini gorursun hemde sesleri baya azaltiyor
I Love PoLo

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2015, 11:07:43 »
Sendeki durum tekrari sundan olabilir kardesim sanzimaninda yag kacagi varsa 5. Vites en geride oldugu icin yagsizliktan yapabilir , tekrar edebilir motorun altina bakip anlaya bilirsin sanzimanin altindaki islakliktan eger yeniden yaptirmaya karar verirsen ismini hatirlamadigim ama yag satan yerlerde olan dis macunu gibi american mali bir sanziman yag katkisi var ondanda koydur faydasini gorursun hemde sesleri baya azaltiyor

anladım teşekkürler acaba o yağ katkısının ismini bilen varmıdır?

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2015, 13:50:59 »
Urunun buldum bende 20 liraya felan almistim

Cyclo sanziman katkisi
I Love PoLo

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2015, 10:14:47 »
Urunun buldum bende 20 liraya felan almistim

Cyclo sanziman katkisi

Teşekkürler. Araştırıyorum. Acaba aramızda bunu uygulayan POLO ustası var mı. Biliyorsunuz böyle malzemeleri bilmeyen ustalara al bunuda tak veya kullan diyince artislik yapıyorlar. Bizim Trakyada POLO 6N ustası yok da :)

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Temmuz 2015, 10:05:51 »
bizim arabaların sanzıman yag kapağını açmayı bilen her usta :) bunu yapabilir diş macunu gibi bir şey kapağı açıp hepsini içine sıkıyorsun oluyor bitiyor
I Love PoLo

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #11 : 05 Temmuz 2015, 08:38:59 »
bendede geri vitese geçerken çırtlama 1. vitese geçerken zorlanma vardı vites kolun bağlı olduğu fincan içindeki plastik top kırılmış değişmiştim onuda bir kontrol edin konu bu;

http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/vites-kol-alt-lastigi-degisimi-t36166.0.html
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #12 : 06 Temmuz 2015, 02:00:39 »
5. vites dişlisi şanzıman inmeden değişir mi sol ön teker tarafındaki kapaktan?

Çevrimdışı bybelfagor

• POLO 6N 1998 TRAKYA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2015, 11:24:21 »
5. vites dişlisi şanzıman inmeden değişir mi sol ön teker tarafındaki kapaktan?

Evet öyle değiştiriyorlar. ama arabayı lifte aldılar kapak var onu sötüler komple şanzıman inmiyor yani..