Gönderen Konu: Vag-Com Boğaz Kelebeği Açık Hatası Arkadaşlar Yardım Edermisiniz...  (Okunma sayısı 2892 defa)

Çevrimdışı sniper

• Profili Görüntüle
Sorun bir sabah kontak basmamla başladı aracım motor soğukken gaza basmadan çalışmıyor.Devir düşüyor stop ediyor.Gaz vererek çalıştırabiliyorum ama yine 5dk motoru ısıtmadan yuruyemiyorum.Bogaz kelebeği temizliği yaptım sorun devam ediyor.Motor sıcakken böyle bir problemim olmuyor.Motor biraz sıcak olsun tek marşta alıyor devir saati 8-9 arası oynamadan duruyor.Bu gün bir ustaya bilgisayara bağlattım.VAG-COM programından (Motor sıcaktı) BOĞAZ KELEBEĞİ AÇIK hatası aldık usta uğraşmadı direk orjinal boğaz kelebeği + hararet müşürü alacaksın takıcaz dedi.Boğaz kelebeği sordum orjinali 600 tl olmuş.:oarkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum simdiden teşekkürler...

Not : Aracımda LPG yok
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2015, 13:19:37 Gönderen: sniper »

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: AFH Engine
Boğaz kelebeği hatasından çok fantastik yollar ile kurtulanlar var. Fişini çekip tekrar takıp kalibrasyon yapınca bu şekilde yıllardır sorunsuz kullanandan tutun da şase kablosunu güçlendirip sorunlarından kurtulanlar da var.Hararet müşürü zaten çok pahalı birşey değil, değiştirin gitsin ama boğaz kelebeği sizin verdiğiniz rakamlarda zaten. Yan sanayi takın onlar ucuz diyeceği ama 1 sene sonra yine hata vermeye başlıyormuş. Eğer ki boğaz kelebeği hatası olduğuna eminseniz, bazı ecu tamiri yapan yerler boğaz kelebeği tamiri de yapıyor. Zaten genellikle mekanik bir arıza değil, elektronik bir sebeple arıza yapıyor kelebekler. Hangi ildesiniz bilmiyorum ancak Ankara' da iseniz, yardımcı olmaya çalışırım.

Çevrimdışı sniper

• Profili Görüntüle
haklısın koug öyle değiştir gitsin gibi bir parça değil boğaz kelebeği Bursada oturuyorum ama şu işi hakklıyla yapıcak bi usta tanımıyorum önüme gelenede kurcalatmak istemiyorum