Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Vagcom bağlantı problemi?  (Okunma sayısı 24291 defa)

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
Vagcom bağlantı problemi?
« : 01 Nisan 2014, 23:23:31 »
slm arkadaşlar, vagcom kablom geldi resul arkadaşımın da büyük desteği ile programı kurdum araca bağlantı yapıldı aytoscan yatım hiç bir problem yok ancak gel gelelim "enginie" bölümüne girdiğim zaman "Too Many Communications Errors to Continue" yani birden fazla iletişim hatası var hatası vermekte, bunu nasıl halledebilirim bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum (resul kardeşimin kafasını çok ağrıttım hakkını helal et adamsın :tamamdir)

ayrıca bu arıza auto scan dada çıkıyor...

« Son Düzenleme: 01 Nisan 2014, 23:24:04 Gönderen: KAAN60 »
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Ynt: Vagcom bağlantı problemi?
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2014, 01:13:34 »
Abi canını sıkmak istemem fakat çok emin olmamakla birlikte aracın ecusu ile bağlantı kuramıyor. Normal xp olan bir pc ile dene aynı hatayı alırsan ecuda sıkıntı olabilir.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2014, 08:49:50 »
aygıt yöneticisinden com bağlantı noktalarını değiştirerek deneyin, program üzerinden mi değişiyordu yoksa, geçmiş zaman ben yapmıştım tam hatırlamıyorum, sorun bağlantı noktalarını com ları yani değiştirince düzelir.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2014, 12:47:23 »
yorumlarınınz için teşekkürler arkadaşlar bu gece saat 2 civari çözdüm bağlantı tamam  :) sorun wmvarede xp çalıştırdığım içi sanırım artık windows 7 de vagcom çalıştırabiliyorum bu dahada güzel :) wm vareyi sileceğim ancak adaptasyon rolanti ayarı falan rahatlıkla açılıyor "auto scan" yapılabiliyor acak bazı birimlere giriş izni yok neden izin vermiyor onu anlayamadım? mesala "17 Göstergeler"

ayrıca tarama yaptığımdada 25. adres satırında sanırım 1 arıza buldu ama enginie bölümünde hatalar bölüme tıkladığımda hiç hata olmadığını gösteriyor??

_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2014, 13:10:16 »
Hadi hadi sen bu işi becericen bu gidişle. :D   emeğine sağlık bu arada o bazı bağlantıların yapılamaması bence xp ile olmadığında Resul ün dediğine göre program ve vag xp ile direkt uyumlu sen win7 ile yaptığından tam fonksiyon kullanamıyorsundur.Ama win7 ile uyumlu yapabilmen de ayrı bi güzellik olmuş sen Resul e de söyle nasıl uyguladığını ben gidince bizde öyle deneriz belki çünkü bende de win7 var.
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2014, 13:21:03 »
eyvallah kardeşim sen bi git arayın anlatırım, win 7 ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü çalışamasa hiç çalışmaz program zaten şuan kendini xpde çalışıyor saanıyor o yüzden win 7 de rahatca çalışıyor, çözecem onuda dur sen, aç gözlüyüm adaptasyon fana bitti sanki gözümü onlara diktim :D resuuuul şu distributör hall sensörü ayarlarna nereden bakıyoz kardeş onada bakayım diyorum ;D
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2014, 13:28:06 »
Eski araçlar her menüye girmesi için uygun değil üstad. Ya da ECU ile desteklenen ünite sayısı kısıtlı olduğu için buna müsade etmez. Misal ben kendia racımda kadran testi yapabilirken kadran selamlama yapamıyorum.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2014, 13:30:49 »
eyvallah, peki 6n de nelere müsade var neler yapabiliriz bu açıklayan bir site var mı bildğiniz arkadaşlar?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2014, 14:13:45 »
Kaan abi çözmene sevindim. Abi kusura bakma bu aralar çok karışık iş durumları olduğundan geri dönüş yapamadım özür dilerim. Sanırım uyululuk modu ile açtın. Bende 64 bit windows 7olduğundan sanırım uyuymluluk modu işe yaramadı. Bu yüzden önermedim ama olsun çözdüğüne sevindim  8) Aşağıdaki modülleri işaretledim. Bu kısımlara giriş yapabilirsin. (abs modülüne abs si olan araçlar girebilir.) Gösterge kısmına girebilmen lazım aslında verdiği hatayı buraya koyabilirmisin? Çıkan hatada immo bir kere anahtarını okuyamamış o. Yani aracında hiç problem yok MaşaAllah  :tamamdir

Ynt:
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2014, 14:23:19 »
Kablonuz hangi versiyon ve nerden temin ettiniz acaba ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

« Yanıtla #10 : 02 Nisan 2014, 15:51:54 »
abs testi çok zevkli oluyo :D
airbag testi yaparken dikkat edin  :tamamdir

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2014, 20:21:42 »
abs testi çok zevkli oluyo :D
airbag testi yaparken dikkat edin  :tamamdir

Alper abi ben kortuğumdan hava yastığını test etmedim hiç test nasıl oluyor hava yastığımı patlıyor  :D

« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2014, 21:20:54 »
Alper abi ben kortuğumdan hava yastığını test etmedim hiç test nasıl oluyor hava yastığımı patlıyor  :D
hahahah :D arkadaşımca çekiniyodu dedim arabanın dışında duralım nolur nolmaz :D
malum program bile dikkat edin çalınan eşyalarınızdan müessesemiz mesul değildir diyo :D

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #13 : 03 Nisan 2014, 11:01:27 »
hahahah :D arkadaşımca çekiniyodu dedim arabanın dışında duralım nolur nolmaz :D
malum program bile dikkat edin çalınan eşyalarınızdan müessesemiz mesul değildir diyo :D

Eee abi patladımı sonrası nerde  :D