Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Uğultu Geliyor!  (Okunma sayısı 6067 defa)

Uğultu Geliyor!
« : 27 Temmuz 2007, 23:07:59 »
Arkadaşlar, forma yeni katıldım. Bu konuyu daha önce de açtım ama silinmiş! 1999 6N1 Polom var ve aracımı  alalı 6 ay oldu. Araç harika, bütün bakımları servisçe yapılmış olarak aldım; belgeleri de vardı. Ancak araçla giderken gaz pedalından ayağımı çektiğimde bir uğultu geliyor. Birkaç kişiye sordum; önemli değil dediler acaba nedeni ne olabilir, ne yapmalıyım? :o
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2007, 23:25:24 Gönderen: aslanca2 »

Ynt: Uğultu Geliyor!
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2007, 23:31:03 »
sanada merhaba... çok büyük ihtimal ses şanzımandan geliyor genelde bilya dan olmakla beraber dişli yada pul dan dolayıda ötebilir. Artık şanzımanı açılmamış polo bulmak çok zor, hurdacıların en sevdiği araçlardan biri... :t

Çevrimdışı VWR

• Polo on Full Throttle...
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2007, 23:50:36 »
cogu arabadasn gelir ayagını gazdan çekince ses...her zaman bir soruna işaret degildir...özelllikle düşük viteslerde sesı daha çok duyarsın.
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2007, 23:55:41 »
cogu arabadasn gelir ayagını gazdan çekince ses...her zaman bir soruna işaret degildir...özelllikle düşük viteslerde sesı daha çok duyarsın.
[/quote
Aynen dediğin gibi düşük viteste oluyor. araca yeteri gaz gitmiyor demişti birisi ama anlamadım. 2002 focus kullandım aynı ses ondan da geliyordu  ???

Çevrimdışı VWR

• Polo on Full Throttle...
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2007, 00:16:31 »
o zaman canını sıkma...
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2007, 03:22:30 »
Gaz pedalından ayağı çekince gelen sesle ilgili geçenlerde bir şey duymuştum. Bir sorunun göstergesiymiş bu ama anımsamıyorum kusura bakmayın.  :( Debriyaj balatası olabilir mi acaba??..
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2007, 21:25:28 »
Belki biraz yüksek devirlerde o işlemi yapıyorsan, motor kompresöre verdiği için o sesi alabilirsin  ???