Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: torpido hatası ve modifiye  (Okunma sayısı 11131 defa)

torpido hatası ve modifiye
« : 21 Mayıs 2008, 13:30:30 »
1 - Galiba poloda başa gelebilecen en garip şey bu.uzun yola cıkmıstım kredi karlarımı torpidoya koydum ve bazı fax kagıtlı evrakları  300 km falan yok yaptım torpidoyu açtıgımda kredı kartlarımın eridiğini kagıtlarında sıcaktan karardıgını gördüm.
ısıtıcı fanı açmadığım halde bu nasıl meydana gelir?
2 - Arabamı modifiye etmek istiyorum. Fakat hem sade hemde farklı olsun istıyorum. Modifiye ile ilgili konulara baktım fakat kendime bi cevap bulamadım.
Ne gibi şeyler yaptırabılırım ??

Ynt: torpido hatası ve modifiye
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2008, 18:20:26 »
iyiki arabayı yakmamışsın üstat geçmiş olsun.. torpido nasıl erimiş ilginç
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2008, 00:45:42 »
Küresel Isınma  :D :D :D

Çevrimdışı esmer16

• pur dıkkat
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2008, 02:57:39 »
gecmıs olsun kardesım demekki dıkkat etmek gerekıyor allah korumus e ben dedım bu kredı kartları her yerde sorun abi:):)
dıkkat

Çevrimdışı Servan

• vw Bi Yaşam Tarzıdır :)
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2008, 14:09:22 »
Ona bi angel  ve xenon far arka stop yay jant yaptınmı fıstık gibi olur ama yay 3,5 cm idealdir.

« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2008, 09:31:41 »
iyiki arabayı yakmamışsın üstat geçmiş olsun.. torpido nasıl erimiş ilginç
burda bı açıklama yapam torpidoda hiç bişe yok sadece içindekiler erimiş

ya bu xenon far olayını ben bi türlü sevemedim işik beyaz olunca yolu iyi aydınlatıyo fakat gölge olayı yok
bu nedenlede çukurları ve tümsekleri rahat göremiyosun bence

cevaplara teşekkürler

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2008, 09:47:20 »
diğer arabaların torpidosu buzdolabı görevi görürken bizimkiler fırın görevi görüyo aslında fena fikir değil uzun yolda acıktınmı yemeğini ısıtıp dışarıya para vermemiş olursun ;D

« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2008, 13:00:00 »
Sadece torpido olsa iyi bu arabanın içi de hamam gibi oluyor. İçerisini soğutana kadar 3 kilo veriyom. Arabanın rengi koyu olduğu için mi yoksa bu pololar sıcağı çok mu seviyor anlamadım. Ama napalım sıcak da olsa kullanacaz abi. Alıştık artık.

« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2008, 11:08:32 »
Motorun arka kısmında yani aracın sofor mahali ile motor arasındaki metal yuzeyde kalın keçe gibi bir izalasyon malzemesi bulunuyor. Belkide senin arabanda bu yoktur ve bu yüzden torpidon ısınmıştır.  :-X

« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2008, 23:21:50 »
Katalitik nerede senin arabanda? Eger katalitikte problem var ise ciddi anlamda isinir hatta kim kirmizi olur. eger yakin biryerlerde ise motorun oralarda falan belki isiyi iceri veriyordur. Bu olay normal degil allah korusun yangin cikar arabanda.

Torpidonun arkasinda bir surude kablo var belki bir kisa devre falan durumuda soz konusu olabilir baktirt ne olur ne olmaz en kisa zamanda.

« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2008, 23:37:41 »
Uzun Süre Güneşte kalmadıkça ısınma gibi bir sıkıntı yok, guneşte kaldığında tabii kki ısınır ama kredi kartlarını erticek bir sıcaklığa hiç ulaşmadı...Bencede bir baktırt derim...

« Yanıtla #11 : 03 Haziran 2008, 12:44:44 »
arkadaşlar çok teşekkurler ben olayın bukadar cıddı olabilecegini düşünmedim
en iyisi bi baktırmak . yada ben açıp bakabilirim sanırım zor bişe olmasa gerek

« Yanıtla #12 : 06 Haziran 2008, 16:34:22 »
bir arkadaşım yeni bir araç aldı ikinci el ama.. hevesle getirdi evinin önüne koydu. çıktı balkona evdekilere gösterdi..daha sonra araç güneş altında kalınca eepey ısınmış, aracın içinde tavan lambası erimiş mi nolmuş araç yanmaya başladı. yangın müdaheli-e edemeden yangın iyice büyüdü..daha sonra araç freni boşalmış kamyon gibi harekete geçti. bir alev topu şeklinde park halindeki araçlara çarptı 2-3 araç daha hasar gördü... şimdi hala o zarar gören araçların hasarlarını karşılamakla uğraşıyor.. ısınmaya dikkatt!!!
1998 POLO 1.6 HB AC

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #13 : 08 Haziran 2008, 19:05:44 »
bir arkadaşım yeni bir araç aldı ikinci el ama.. hevesle getirdi evinin önüne koydu. çıktı balkona evdekilere gösterdi..daha sonra araç güneş altında kalınca eepey ısınmış, aracın içinde tavan lambası erimiş mi nolmuş araç yanmaya başladı. yangın müdaheli-e edemeden yangın iyice büyüdü..daha sonra araç freni boşalmış kamyon gibi harekete geçti. bir alev topu şeklinde park halindeki araçlara çarptı 2-3 araç daha hasar gördü... şimdi hala o zarar gören araçların hasarlarını karşılamakla uğraşıyor.. ısınmaya dikkatt!!!

Bu ne ya korku filmi gibi (sanki aracın ruhuna şeytan girmiş)    :o  :o  :o
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır