Gönderen Konu: Polo 6N Short shifter  (Okunma sayısı 4714 defa)

Çevrimdışı Ercan_35

• Profili Görüntüle
Polo 6N Short shifter
« : 14 Ocak 2010, 01:32:14 »
Arkadaşlar daha önce honda kullanıyordum ve polo 6n aldım fakat vites aralıkları çok uzun ve benim en sevmediğim 99 poloya short shift takılır mı? Amerika ve ingilteredeki sitelerde bulamadım böle bir parça üretilmiş mi polo 6n için?  daha önce takmış olan var mı? Yada bu konu hakkında bilgisi olan, birde aracına coilover takan var mı? aracın yok tutuşunu sevmedim. Coilover la bu sorun çözülebilir mi? Türkiyede coilover a karşıyım yollardan dolayı ama bu sorun için düşünmüyorda deilim 

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo 6N Short shifter
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2010, 03:18:09 »
Ben koni sport + vogtland -35 kullanıyorum. Ben memnunum. Tavsiye ederim. Lastikler de önemli tabi...

Çevrimdışı Ercan_35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2010, 01:34:02 »
Bugün aracı servise götürdüm lifte kaldırıp şanzımanın dişlerini yağlayıp tam yerlerine oturttular şuan kaymak gibi geçiyor, viteside öne çektirdim biraz bomba oldu short shifter olmayacak sanırım bulamadım

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2010, 10:48:21 »
Bugün aracı servise götürdüm lifte kaldırıp şanzımanın dişlerini yağlayıp tam yerlerine oturttular şuan kaymak gibi geçiyor, viteside öne çektirdim biraz bomba oldu short shifter olmayacak sanırım bulamadım
şanzımanda yağ kalmamış yağımı tamamladılar yoksa şanzımanı indirip dağıtıp dişlilerimi değiştirdiler?dişlileri nasıl yerine oturttular?

Çevrimdışı Ercan_35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2010, 15:25:41 »
şanzımanda yağ kalmamış yağımı tamamladılar yoksa şanzımanı indirip dağıtıp dişlilerimi değiştirdiler?dişlileri nasıl yerine oturttular?

Sadece vitesler tam yerine oturmuyordu şanzımanı indirmediler lifte kaldırıp aracın altından vites yerlerini ayarladılar 10-15 dk filan sürdü bu işlem aracım 50000km de böyle olmasının nedenide aracın 1. vitese takılı şekilde park halinde olup uzun süre yerinden kıpırdamamasıymış, servistekiler polo ve boranın viteslerinin böyle tasarlandığını ve çoğu araçta bu sorunun olduğunu söyledi