Gönderen Konu: polom torpido altından su alıyor  (Okunma sayısı 5079 defa)

Çevrimdışı appocan

• Profili Görüntüle
polom torpido altından su alıyor
« : 12 Ocak 2012, 12:32:37 »
arkadaslar merhaba hepinize
benim sorunum arabamın su alması. gecenlerde saglam bi yagmur yağdı.ön sağ koltugun altının baya göl olduğunu farkettim. sonra yagmur yagarken biraz inceledim torpidonun hemen altında bi tane kapak gibi bişey var ne olduğunu bilmiyorm ordan sızdırıyo damla damla . arabnın içi manyak derecede bugu yapıyo. bi ustaya gidicem yarın inş fikrinizi almak istedim cvp veren hrkse şimdiden tskrlr
POLO SAHİBİ OLMAK AYRICALIKTIR

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
Ynt: polom torpido altından su alıyor
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2012, 15:43:28 »
aracınızın drenaj kanalları dolduğu için içeri su aldığını düşünüyorum temizlemesi kolay, açmanız gereken yer; kabutu açın sileceklerin altındaki plastik parçayı dikkatlice sökün iki parçadır zaten yolcu kısmındakini sökeceksiniz (hatta sökünce polen filtresi direk karşııza çıkar isterseniz onuda temizliyebilirsiniz) söktükten sonra o iç kısımda oluşan birikintileri temizleyin çamurluklara doğru drenaj delikleri olacak suyu tahliye eden muhtemelen oralar tıkalıdır bir tornavida yardımı ile dikkatlice açabilirsiniz oranın temizliği önemli çünkü iki silecek ortasındaki kısma eğilip bakarsanız orada bir beyin olduğunu göreceksiniz iyi temizlenmeli beyine zarar verecek rutubetten veya tortulardan uzak tutulmalıdır. kolay gelsin...
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı appocan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2012, 16:21:04 »
cevabınız için çok teşekkür ederim bugun konuyu actıktan sonra arabam cok kirli olduğu için bi yıkamak istedim yıkadıktan sonra arbayı hareket ettirdim ve saga ya da sola dondugumde arabnın on tarafında su hareket etti ve torpido altından olanca su içeri aktı ... neyse dediğinizi uygulayacağım teşekkur ederim

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2012, 17:45:23 »
cevabınız için çok teşekkür ederim bugun konuyu actıktan sonra arabam cok kirli olduğu için bi yıkamak istedim yıkadıktan sonra arbayı hareket ettirdim ve saga ya da sola dondugumde arabnın on tarafında su hareket etti ve torpido altından olanca su içeri aktı ... neyse dediğinizi uygulayacağım teşekkur ederim

arkadaşım yüksek ihtimal kalerüfer radyotörün patlamış geçmiş olsun eğer buğ veriyosa cama başka bi sebebi olmaz genelde
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S

Çevrimdışı appocan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2012, 17:19:05 »
cvp veren arkadaslara cok tesekkur ederim.
kaan60 arkadasım dediğin gibi kanallar tıkalı imiş temizledim bi de filtre cok kotu durumda idi onu da değiştirince sorunum cozuldu cok tesekkur edrim .... ii akşamlar

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2012, 22:07:11 »
 :tamamdir
_-OĞLUM ve POLOM-_