Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: tavan döşemesi  (Okunma sayısı 10820 defa)

tavan döşemesi
« : 14 Ekim 2008, 22:04:47 »
Arkadaşlar  benim  96 model   1.6  polom  var   geri  vites  dışında  pek  sorunum yok  Benim sorunum  kirli  olan tavanı  sabunlu  bezle  sildim tavan  döşemesi  şişti  ve  kalktı  çok  kötü görünüm  oluştu  bana  yardımcı  olabilirmisiniz

Ynt: tavan döşemesi
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2008, 22:21:39 »
aynı sorun bende de var,henüz silmedim daha beter batarsa diye korktuğumdan ama tavan döşemesinin özellikle kenarları kararmaya başladı ne önerirsiniz?

« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2008, 22:28:08 »
araçta sigara içme mesela  :tamamdir

« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2008, 22:40:37 »
ya içerken yaz kış camı açarım(kışın soğuktan donsam bile )duman çıksın içeride kalmasın diye yinede oluyor maalesef... bırakıcaz artık çaresiz ;D

« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2008, 22:49:28 »
Sigaranın zararlarından biri daha...

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2008, 22:53:50 »
döşeme temizleyici spreyler var ondan kullanabilirsiniz ;)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #6 : 15 Ekim 2008, 01:04:08 »
Kalktı derken??Bikaç resim çekip ekleyebilirmisin..

Ben 2 senedir kendim temizliyorum koltuklar ve tavanı biraz yorucu ama değiyor deneyin..
Halı yıkama makinasına ve bir kovaya kosla halı şampuanı, makinayla tavanı ıslatıyorum sonra yumuşak fırça, sünger ve bez ile iyice yediriorum şampuanı daha sonra halı yıkama makinasını ile çekiyorum cillop :tamamdir
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2008, 02:45:41 »
Halı yıkama makinası ile çekmek çok akıllıca... Zira bende kosla'nın döşeme temizleyici spreyi ile temizleyecektim arkadaşlar yapma,öyle yapınca önce temiz görünüyo ertesi gün bakıyorsun içinde kalan sular szülmeye başlıyor eskisinden beter oluyor dedi :t Demek halı yıkama makinası ile çekmek gerekiyormuş ;D

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2008, 19:12:09 »
Bence  elde  halı yıkama şampuanını köpürtüp sadece köpüğü kirli yerlere sürerek köpük kurudukdan sonra elektrikli süpürgeyle normal emiş gücüyle süpürmek en iyisi
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2008, 14:04:52 »
bende de öyle bir problem var arkadaşlar tavan kirli oldukça. aldığım arkadaş tahminimce kendi elektrik süpürgesi ile çekmiş. ama bir problem var elektrik süpürgesi tavana kaplanmış olan bezi altında yapışık olduğu süngerinden ya da dösemesinden ayırmış. ben de hala bu problemi çözmeye çalışıorum. bez sarkmış bir şekilde asılı tavanda malesef :( elektrik süpürgesi denemeyin derim...

« Yanıtla #10 : 16 Ekim 2008, 16:04:48 »
yada supurgenin gücünü en az da kullanıcaz...
aracımı bende 3-4 ay once aldım. öyle çok pimpirikli biri değilimdir ama rahatsız oluyordum başta oturup kalkarken. millet ne yaptı bilemezsin sonuçda :D
ama mutlaka halı şampuanı ile köpürtüp supurge ile çekmeyi deniycem tesekkurler...

« Yanıtla #11 : 17 Ekim 2008, 22:35:50 »
Selam . Benim araçta da aynı şey var. Sanırım tavanda vakum kullanmışlar tavan döşemesi sarkmış. Gerdireyim dedim döşemeci geremeyiz 80 ytl ye yenisini döşeriz dedi. Ben de vazgeçtim. Öyle sarkık sarkık kullanıyorum şimdi.

« Yanıtla #12 : 20 Ekim 2008, 12:07:45 »
Selam . Benim araçta da aynı şey var. Sanırım tavanda vakum kullanmışlar tavan döşemesi sarkmış. Gerdireyim dedim döşemeci geremeyiz 80 ytl ye yenisini döşeriz dedi. Ben de vazgeçtim. Öyle sarkık sarkık kullanıyorum şimdi.
Bence olay vakum olayı değil. Temizlerken fazla ıslatılmış. Fazla ıslatılıncada döşemeyi tavana yapıştıran şey koyveriyor. Yani elektrik süpürgesi kullanmasanızda fazla ıslatırsanız tavanda sarkma sorunları yaşayabilirsiniz. Bu olayın fazlası nedir, azı nedir bende bilmiyorum ama yakın zamanda deneyeceğim.
Bu esnada koltuklarıda söküp halıyıda temizliyeceğim. Sigaradan dolayı arabanın içi kül tablası gibi kokmaya başladı. bu şekilde kokudan kurtulurum diyorum ama istanbul trafiğinde arabanın içinde yeniden nasıl sigara içmeden durucam onu bilmiyorum.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #13 : 20 Ekim 2008, 22:31:40 »
elektrik süpürgesinin ucu bu iş için yetersiz ve anlamsız bence..
1.si ıslak malzeme çekeceğinden süpürge zarar görebilir
2 renkli ve kirli ucu iz bırakabilir
3 ufak hacimli olduğundan daha fazla zaman ve güç kaybı
4  sarkma olayına maruz bırakmamak için halı yıkama makinsının v başlı ucunun arka kısmı ile kazır vaziyette tutup su çeken kısmını ise az birşey açık bırakırsanız hem yeterince sağlam çeker hemde sarkma diye bir risk oluşmaz..
halı yıkama makinası kullanın diyorum ısrarla :)

+ olarak geçen hafta würth servisine gittim aracı yıkatmaya, detaylı iç temizlik yapıyorlar şahane(araç içi, dışı, motor içi, koltuklar, taban halısı, tavan, bagaj her bir yanı)..
250 ytl dedi tanıdık olduğundan 150 ye kadar düşürdüm fiyatı.Eğer siteden talep olursa birkaç araç girerse işleme daha uygun özel bi fiyat alabilirim..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..