Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Tavan boyası ve vernik sorunu  (Okunma sayısı 17947 defa)

Tavan boyası ve vernik sorunu
« : 25 Ocak 2008, 11:30:43 »
Merhabalar ;

Aranıza yeni katıldım.Polo 1.6 ac hb 75 hp 6n modeli sahibiyim ve aşığıyım.  ::)

Birkaç gündür araba evimin tam karşısından yatıryordu.Bugun işe gelmek için arabayı kullandım ve aşağıdaki resimlerini çektiğim manzara ile karşılaştım.Tavan boyasının üzerine bir olay olmuş ama çözemedim.(sanırım çamaşır suyu veya benzeri bişey)
Ve acayip sinirimi bozdu,yarı canım gitti desem yeridir.  >:(

Bu konu için bana yardımcı olabilecek arkadaşların burda olduğunu düşünüyorum.

Bu işi nasıl halledebilirim.  :D

Bu da benim polom

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
Ynt: Tavan boyası ve vernik sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2008, 11:42:00 »
tavana çamaşur suyu bi zarar vermez die biliyorum...ama sizin aracın tavanı vernik atması dediğimiz olay var bunuda ancak boya ile giderebilirsiniz..

bu arada hoş geldiniz iyi forumlar dilerim.

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2008, 11:56:13 »
Eheheh sendemi  aynı dert..Merak etme ortak sorunumuz.
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2008, 12:40:41 »
Çamaşır suyu mu artık ne yaptıysa,sinir katsayım bunun yüzünden hayli arttı.....

Ama en azından yanlız olmadığımı bilmemem iyi   ;D
Tavana boya attırmam,eger bununla çözülecekse...

« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2008, 14:41:26 »
Maalesefki tavana boya harici yapılabilecek pek birsey yok, çamaşır suyu felan degildir, sanmıyorum, muhtemelen zamanla kaynaklanan günes ışınlarının etkisidir diyecegim ama bilemiyorum daha önce yoktu diyorsunuz, tavanı boyatmak bencede gereksiz...
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2008, 16:06:29 »
Sanırım boyle kalması daha iyi ....

Polom sen çok yaşa.... :p

« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2008, 20:04:27 »
Aramıza Hoşgeldin...

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2008, 20:11:24 »
Aramıza hoş geldin.
Acaba hava şartlarından olabilirmi kırağı düşmesi veya don gibi etkenler böle bişey yapamazmı?

« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2008, 19:48:23 »
Hoşbulduk.Bilmiyorum dediğiniz gibi de olabilir, ancak çözümü yok gibi herhalde  :(

Teşekkürler...

« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2008, 20:29:59 »
öncelikle geçmiş olsun bence bu kimyasal bi madde olabilir normal bi akıntı  boya üzerinde bu şekil bi iz bırakmamalı. belkide boyanın kendi hatasıda olabilir çok olağan bişeydir bu fabrika hatası yani.

Çevrimdışı murat_2242

• bir gün herkez pololu olacak..
« Yanıtla #10 : 30 Ocak 2008, 16:16:31 »
Merhabalar ;

Aranıza yeni katıldım.Polo 1.6 ac hb 75 hp 6n modeli sahibiyim ve aşığıyım.  ::)

Birkaç gündür araba evimin tam karşısından yatıryordu.Bugun işe gelmek için arabayı kullandım ve aşağıdaki resimlerini çektiğim manzara ile karşılaştım.Tavan boyasının üzerine bir olay olmuş ama çözemedim.(sanırım çamaşır suyu veya benzeri bişey)
Ve acayip sinirimi bozdu,yarı canım gitti desem yeridir.  >:(

Bu konu için bana yardımcı olabilecek arkadaşların burda olduğunu düşünüyorum.

Bu işi nasıl halledebilirim.  :D

Bu da benim polom

aynı sorun bendede oldu halada öyle sebebi ise hava şartları güneş,kar,yağmur vb sorunlar geneldede koyu renklerde oluyor.yapılacak tek şey var arabayı belden yukarı yani tavanı boyatmak...

« Yanıtla #11 : 30 Ocak 2008, 16:54:05 »
hosgeldın kazasız belasız cezasız kullanman dılegımle.
en azından bı boyacıya goster bence bı pasta cıla yaptıır belkı duzelır.

« Yanıtla #12 : 15 Nisan 2008, 22:38:43 »
fazla dert etme benim aracımdada var ilk zamanlarda benimde sinirime gidiyordu. tavan bölgesine bant falan yapıştırıyım deme bantı kavlatırken boya üzerindeki vernikle beraber geliyor.

« Yanıtla #13 : 16 Nisan 2008, 00:09:07 »
O kadar sinirimi bozuyor ki.Vw ' in boyle bisey yapmasını da hazmedemiyorum açıkçası.Uno serisi araçlarda bu tip problemler var.Sırf bunun yüzünden canım arabamdan soğuyorum bazen çok itici geliyor.Ozellikle yeni yıkatmışsam ve evin tam karşısına park etmişsem camdan baktığımda veya kazara balkona çıktığımda gözüme direk o çarpıyor tepeden :bekleriz: