Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: TaTİL hazırlığı  (Okunma sayısı 5672 defa)

Çevrimdışı bozgun

• Otomobil
    99 polo 6n 1.6
TaTİL hazırlığı
« : 11 Temmuz 2014, 02:51:52 »
arkadaşlar herkese önce hayırlı ramazanlar dilerim bayram sonunda güzel ve uzun bir geziye çıkmayı düşünüyorum tabiki arabama da bu yolculukta dikkat etmem lazım yolculuk öncesi bakımlarını yaptırmayı düşünüyorum yağı suyu antifirizi vb. bakımlar dışında sizinde tavsiye edebileceğiniz dikkat etmem gereken konular varmı ...
White Angel

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
Ynt: TaTİL hazırlığı
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2014, 03:08:59 »
aklıma ilk gelenler 1 tane yedek ön far ve arka fren lambası ve arka stop lambası  istepnenın havasını kontrol etmeniz kriko ve bijon anahtarına bakın şimdilik aklıma gelenler bunlar hatırladıkca yazarım zaten bilnen şeylerdir ama olsun yazayım dedim yinede

« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2014, 04:11:38 »
lastik havaları-yağı-suyu-ön takımı-frenleri gibi donanımlarını da boş geçmemek lazım

Çevrimdışı bozgun

• Otomobil
    99 polo 6n 1.6
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2014, 01:07:58 »
Sağolun arkadaşlar....
 :melek:
White Angel

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2014, 01:10:21 »
Bir de mümkünse termostat yuvası alın yanınıza ve değiştirmeyi öğrenin. Polo 6n lerde termostat yuvası çok deliniyor. Hareret yükseliyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2014, 01:25:17 »
hmm mesela benzin hortumu lazım olabilir mi tüplü arabalarda araba tüpe geçtiği zaman dönen benzin basıncı hortumu patlatabilirmi mesela uzun süre calışmada benim 2 kere patladı en son araba tüpe geçince tam 57 sn. sonra benzin pompasını durduran bir modül taktırm o yüzden

Çevrimdışı BuZ

« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2014, 17:06:20 »
ateşleme bobini izole bant bobının yedegını alırsan iyi olur sıcak hava erime yapabiliyor izole bant buji ve diğer kablolar sıcaktan erime vs. olursa sarmak için bobın pahalı ama bant ucuz ;) uzun yol araclarında bulunmas gerekenler.
POLO

« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2014, 03:47:31 »
pense-tornavida-yankeski biraz kablo biraz tel cırt kelepçe hee aracınızda lpg var ise benzin deponuzu da yarılamanızı tasıye ederim yolda kalmamak uğruna :D

« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2014, 09:03:36 »
 araç bakımlıysa hiç bişey almam  istepne takım  cantası ilkyardım cantası  yangın tüpü devam    :-)))

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2014, 10:41:51 »
araç bakımlıysa hiç bişey almam  istepne takım  cantası ilkyardım cantası  yangın tüpü devam    :-)))
+1500
Red Machine!!!

« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2014, 13:45:34 »
beni yolda bırakan   aracıda hemen elden cıkarırım  bana ihanet gibi gelıyor bır aracın yolda bırakması
çünkü her şeyi zamanı gelmeden değiştiririm beklemem  tirger km sini v kayışı için km yi  yağ için km yi 10 000 de değişcekse 6000 7000 de kesin değişir diğer parçalar içinde geçerlidir  uzun zaman değişmeyen parçalarıda hep değiştirmeye yenılemeye çalışırım .aracın benzın borularını gaz vs parçalarını değiştirim arıza yapmaması için  

oyuzden yanıma hiçbişey almadan çıkarım dedim gibi sadece önlem amaçlı takım çantam hep olur yangın söndurucu ve ecza çantası

araç her zaman 1 saat sn uzun yola çıkabilecek şekilde hazır olmalı
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2014, 13:47:07 Gönderen: uygaraga »