Gönderen Konu: Süspansiyon neredeyse yok...  (Okunma sayısı 7987 defa)

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
Süspansiyon neredeyse yok...
« : 24 Mayıs 2009, 23:44:30 »
     Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bende 5cm yay 14 inch jant ve 55 yanak lastik var. Aracım kasislerden sonra minibus gibi sallanıyor. Uzun yolda herhangi bir eğimde eğimden sonra 3-4 saniye daha sallanıyorum. Bunun nedeni 5cmlik yayımın yumuşak olması. (Yaylarım eibach marka) Bunu biliyorum ve bu konuda herhangi bir şikayetim yok.
      Fakat!...En ufak bir asfalt yamasında, 2-3cm lik plastik kasislerde güm güm vuruyorum. Geçenlerde bir arkadaşın polosuna bindim. Ondada eibach 5cm yay var fakat onun jantı 15 ve 45 yanaklı lastik var. Ama suspansiyonu oldukça guzeldi. Oda benim gibi sallanıyor yumuşak yay kullanmamızdan dolayı. Ama o benmki gibi en ufak bir ani yukseltide asla vurmuyor. Ben resmen GÜM şeklinde bir sesle ön takımı vuruyorum. Sorunum nedir? Nerededir? Acil yardımlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: Süspansiyon neredeyse yok...
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2009, 00:09:42 »
amörtisörlerin esneme özelliğini kaybetmiştir yada kilitlenmiş olabilir....elinle çamurluğun ordan aşğıya doğru bas esneme yaptır arkadaşının aracındada dene karşılaştır...
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2009, 03:24:02 »
nakres pardon anlayamadım. bastırınca ne olması gerekiyor? kasislerde oldukça sallandığına göre esneme veya kilitlenme problemi olamaz gibime geliyor fakat sen tabiki çok daha iyi bilirsin. tam olarak açıklayabilirsen sevinirim çünkü gerçekten çok muzdaribim.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2009, 22:26:14 »
imdat!  :melek:

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2009, 22:38:39 »
can hatırlarsan bendede vardı aynı sorun küt küt sesi geliyordu sonra lastik havaları fazla oduğu için yapıyomuş havaları 29 ayara getirince sorun hallolmuştu laastikler 55 yanak hatta eskiyince 65 yanak alıcam demiştim bi kontrol ettir havaları istersen lastik esneme yapamıyodur belki fazla havadan...

Çevrimdışı OKANHAS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2009, 23:20:36 »
evet bencede

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2009, 01:26:07 »
hayır kontrol ettirdim havası 30  4 ununde. amortisorler patlak olabilirmi?

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2009, 10:02:14 »
Büyük ihtimal amortisör patlamış. 5 cm. yay standart bir amortisör için çok. Bu yüzden amortisör görevini yapamıyor veya patlıyor.
'nakres' in dediği gibi salla bak bir 2 araç arasındaki farka.
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2009, 21:39:02 »
tamam bakarımda diyelimki görevini yapamıyor yani pay kalmamış veyahut patlak 2 farkı nasıl anlayabilirim?
ustama söktürsem patlak olup olmadığı anlaşılır değilmi?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Mayıs 2009, 21:42:06 »
aslında basit anlamak aracın kaputuna bastırıp aracını salladığında eğer amartisörler sağlam ise hemen sallanmanın kesilmesi gerekiyor yok değil ise araç sallanmaya devam eder.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2009, 05:17:45 »
bugun 2 arkadaşla poloma baktık. ben pek anlamadığım için onlar biraz daha ustlendiler açıkçası. şunu farkettiler arabamı önden veya arkadan çok az bir kuvvetle sallayabiliyorlar. 3 parmakla bastırıp çekince araç direk sallanmaya başlıyor. normalde belkide vucut ağırlığı ile sallanabilmesi gereken araba çok rahat bir biçimde yayık ayranı fıçısı gibi sallanıyor. amortisörlerinin 4 ude gidik dediler. arabada buyuk ihtimalle orjinal ilk amortisorler var. sizde onaylıyormusunuz bu durumu bir sormak istedim...

Çevrimdışı certigo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2009, 15:55:45 »
bu konuy ben de takıp edıyorum benım polo da da sol arka lastık yolda gıderken yerınden cıkacakmıs gıbı yukaru asagı hareket yapıyor, tekerı soktum rulmana baktım bır bosluk yok. gerıye sadece amartüsör mü kaldı acaba ? benım arabada da  bagajın ustunden cok kolaylıkla sallanıyor ama bır bılemedın ıkı sallandımı duruyor. sol tekerın neden boyle yaptıgını bilen varsa soylerse cok sevınırım i:)