Gönderen Konu: stop sorunu  (Okunma sayısı 4084 defa)

Çevrimdışı BAYİKS

• Profili Görüntüle
stop sorunu
« : 14 Eylül 2007, 23:57:09 »
Tüm arkadaşlara selamlar.Benim sorunum özellikle arabayı sabah çalıştırdığımda boştayken arabaya gaz verince motor boğuluyor ve stop ediyor.Böyle olmaması için sabah arabayı gazda 5 saniye falan çalıştırmam gerekiyor. Benzin motora geç geliyor diye düşünüyorum.Sizde böyle bir durum var mı, olağan bir şey mi yani?(Bujiler ve kabloları da yeni değişti.)
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2007, 23:58:48 Gönderen: BAYİKS »

Çevrimdışı AIMGUARD

• Profili Görüntüle
Ynt: stop sorunu
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2007, 09:35:39 »
benzin filtresini ne zaman değiştirdin. bir de kat iptali gibi birşey var mı ??
gaz ver...

Çevrimdışı BAYİKS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2007, 12:55:01 »
Benzin filtresi dediğin hava filtresi değil mi? Onu değiştireli 1ay falan oldu.Kat iptali dediğini anlayamadım?

Çevrimdışı AIMGUARD

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2007, 14:16:03 »
diğer arkadaşlar daha açıklayıcı cevaplar verecektir ama bildiğim kadarıyla eğer araç ilk çalıştırmada öksürüp duruyorsa ve bir türlü gaz almıyorsa ateşleme bobinini, ateşleme kablolarını ve distribitörü kontrol etmen gerekir(ilk olarak distribitörü açıp oksitlenmiş yerlerini ince zımpara ile temizlemek baya faydalı). eğer öksürüğü geçiyor bu sefer gaz yemiyorsa orası biraz daha karışık. oksijen ve benzin karışımı yeterli gelmiyor olabilir. depoyu bitene kadar kullandıysan filan bu tür sorunlar oluyor. bir de katalitik iptali var ise sorun olabiliyor diyorlar. genelde katalitik konvektör iptali sırasında katalitiğin yerine susturucu koyuyorlar belki atıyorda olabilirim ama orada susturucunun bir görevi olmadığı kanısındayım. düz bir boru ile geçilmesi daha mantıklı geliyor bana. zaten arka kısımda susturucu mevcut. oraya biriken tam yanamamış karışımda arabanın boğulmasına ve stop etmesine yol açıyor zannedersem. eğer biraz gaz verirsen araba o biriken karışımı atıp rahatlar ve daha stop etmez. inşallah arkadaşlar bu konuda sana daha çok yardımcı olacaklardır.
gaz ver...

Çevrimdışı BAYİKS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2007, 15:34:28 »
diğer arkadaşlar daha açıklayıcı cevaplar verecektir ama bildiğim kadarıyla eğer araç ilk çalıştırmada öksürüp duruyorsa ve bir türlü gaz almıyorsa ateşleme bobinini, ateşleme kablolarını ve distribitörü kontrol etmen gerekir(ilk olarak distribitörü açıp oksitlenmiş yerlerini ince zımpara ile temizlemek baya faydalı). eğer öksürüğü geçiyor bu sefer gaz yemiyorsa orası biraz daha karışık. oksijen ve benzin karışımı yeterli gelmiyor olabilir. depoyu bitene kadar kullandıysan filan bu tür sorunlar oluyor. bir de katalitik iptali var ise sorun olabiliyor diyorlar. genelde katalitik konvektör iptali sırasında katalitiğin yerine susturucu koyuyorlar belki atıyorda olabilirim ama orada susturucunun bir görevi olmadığı kanısındayım. düz bir boru ile geçilmesi daha mantıklı geliyor bana. zaten arka kısımda susturucu mevcut. oraya biriken tam yanamamış karışımda arabanın boğulmasına ve stop etmesine yol açıyor zannedersem. eğer biraz gaz verirsen araba o biriken karışımı atıp rahatlar ve daha stop etmez. inşallah arkadaşlar bu konuda sana daha çok yardımcı olacaklardır.
Teşekkür ederim açıklamalarınız için.