Gönderen Konu: Stop Etme ve Vuruntu Sorunu  (Okunma sayısı 10483 defa)

Çevrimdışı genc26

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw 99 6n polo
Stop Etme ve Vuruntu Sorunu
« : 21 Mayıs 2014, 17:35:30 »
Herkese selam olsun bi sıkıntım var cozemedigimgecen sene aldigimda azda olsa vardi simdi cogaldi bide ustune ustluk stop sorunu cikti
Derdim sıkıntimsu yolda giderken 2. 3. Viteste gazdan hafif cekince vuruntu yapip yavasliyor 5. Viteste cok hafif yapiyor sanki fren yapiyor gibi azaliyor bazende rampa yukari cikarken 4. Vitesten 3. Vitese cekerken debritaja basinca stop ediyor baktirdim dist.e bakildi ve kapagi degisti bujilere bakildi sorun yok bilgisayara baglayinca herhangi bir arizada cikmiyor
Yardimlarinizi basina gelipte cozenlerin dusuncelerinizi bekliyorum herkese iyi forumlar hayirli gunler
Polo Candır Heyecandır...

Çevrimdışı abdullahçam

• Profili Görüntüle
Ynt: Stop Etme ve Vuruntu Sorunu
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2014, 17:47:04 »
hocam benim başıma geldi  bu dert lpg den dolayı oluyordu bende atiker vardı gaz ayarı yaptırdım düzelmişti sende lpg varsa bi baktır  :tamamdir
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı genc26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2014, 18:02:57 »
Aynen bendede atiker var bir baktirayim oneriniz icin cok tesekkurler :)

Çevrimdışı abdullahçam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2014, 18:07:00 »
Aynen bendede atiker var bir baktirayim oneriniz icin cok tesekkurler :)

önemli değil kardeşim yardım etmek boynumuzun borcu sorunlarını tek tek ustaya soyle
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2014, 18:13:57 »
benzinde aynısı olmuyorsa lpg enjektörlerini temizletin düzelecektir.  :tamamdir
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2014, 18:19:52 »
ama iyi bir ustaya götürün. ben ilk 8 ay rahat 200 sefer ayar yaptırdım, bıkmıştım artık. başka bir ustaya götürdüm tek seferde, 2dk. da halletti. 1 senedir tık demedi şükür...
Shadow...

Çevrimdışı genc26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2014, 21:14:15 »
Soyle bide sorun var soylemeyi unuttum benzindede yapiyor ama stop etme yok sadece gazdan ayagini cekince yapiyor gaz takilali 2 sene oluyor 2 senedede yaklasik 20.000 km oldu enjektorler kirlenmismidir bide kirmizi enjektorler

Çevrimdışı TheMuxxo

•  
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Stop Etme ve Vuruntu Sorunu
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2014, 22:56:48 »
"merhabalar arkadaşlar;

ara ara polocuğumun başıma açtığı problemleri yazmıştım.. bir şekilde çözülmüştü ama son 1 aydır burda 42 sayfa boyunca anlatılan rölentide stop etme sorunu öyle bir hal almıştı ki çıldırmak üzereydim... burda anlatılanların hepşinin toplamı bende mevcut idi. başımdan geçenlerle nasıl çözüldüğünü anlatacağım ki başına gelenler için bir çıkar yol olabilir.

sabah yola çıkıldı. daha ilşk kırmızı ışıkta ince ince rölenti dalgalanmaya başladı, ikinci kırmızı ışıkta eğer gaz vermezsem stop edecek konuma geldi ve derken stop etti... böyle böyle vardık ustanın yanına...

klasik önce adaptasyon yapıldı hatalara bakıldı hata yok.fakat ilginç bir şey oluyordu test konumuna geçince rölenti sapıtıyor beyin cihazdan kopuyordu. usta hemen boğaz kelebeğini değiştirmeye karar verdi.  yenisi geldi vdo taktık aynı sıkıntı devam etmekte. ateşlemeden olabilceğinide göz önünde bulundurarak bujileride sıfırladık. ngk 3 tırnaklı cillop gibi bujiler takıldı. motorun sesi toparlandı düzensiz rölenti biraz giderilir gibi oldu fakat cihaz ile test aşamasında rölenti sapıtıyor stop ediyor, bağlantı kopuyor vs. motor tekrar tekleyerek çalışmaya başladı. motorun sabah biraz zor ve sarsarak çalıştığınıda söylemiştim hemen hararet müşürünü değiştirdi orjinali ile. artık yarım tık da marş alır oldu motor fakat rölentide düzensizlik devam. şansıma baskı balatası değiştirilen bir polo daha vardı şüphelendiği parçaları ondan söküp takarak denem yanılma yöntemi ile çözüme gideceğiz dedi. distiribitörden şüphelendi değiştirdik ondan da değil dedi. benim distiribitör takıldı tekrar ayarlandı aynı zamanda sentesine de bakıldı biraz daha toparlandı ama cihaz ile test hala yapamıyorduk. "hava akış sensörü" kaldı geriye dedi. ve onu da değiştirdik ve sonuç tüm sıkıntı 1 aylık öfke kudurma sıkıntı o minnacık sensörmüş. ne boğaz kelebeği ne başka birşey. ustam tekrar kendi boğaz kelebeğimiz taktı gerekli test ve ayarları yaptıktan sonra bi tecrübe sürüşüne çıktık size yemin ediyorum direksiyonum biraz sertti yumuşadı frenler hassaaslaştı motorun sesi gaz pedalına tepkisi uzaması herşeyi düzeldi.

aynı sıkıtıları yaşan arkadaşlarım olursa uzun lafın kısası hava akış sensörüne mutlaka baktırmaları hatta değiştirmeleri. usta ondan olmaz falan dese de 90 lira değiştirin gitsin 400 lira vermekten iyidir. hava akış sensörü emme manifoldunun solunda tek başına durmakta.

kazasız belasız sorunsuz sürüşler - günler 6N1 kardeşlerim  "

usteki yazi secojazz ‘in bir mesajindan alintidir

bana faydasi oldu umarim sizede yararli olur

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2014, 15:18:34 »
Eğer bahsettiğin ayağını gazdan çekince 1.2.3 viteslerde birden öne doğru kasma kerkinme ise şanzuman kulağıdır bunu resul de bilir bana söylemişti zamanında.. diğer stop etme işlemi de gaz kelebeğin sağlam ise ateşleme sisteminden başka biyerde çıkacağını sanmam.komple sistemi bi elden geçirmeni tavsiye ederim.
Red Machine!!!

Çevrimdışı genc26

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2014, 15:39:11 »
Cok tesekkurler sanzuman biraz sert takur tukur ediyordu yagdan diyordum hepsine bakilmis olur bide pahalimidir bu kulagi degistirmek islemi uzunmudur

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2014, 15:46:16 »
Cok tesekkurler sanzuman biraz sert takur tukur ediyordu yagdan diyordum hepsine bakilmis olur bide pahalimidir bu kulagi degistirmek islemi uzunmudur
Çok kolay zaten alttan bakılınca görülüyor pahalı bir parça değil bi avusturya malı bir de italyan malı sormuştum parçacıya 65-90 TL. arası değişiyor demişti.serviste orj.ne kadardır bilmem.vitesin takırtısı ya da debriyajın durumunu bilmem ama öne doğru gazdan çekince kerkinme kasılma şanzuman kulağı.özellikle 1.viteste çok yapar gazdan çekince azar azar yavaşlaması lazım aracın ama birden öne kasılması normal değil.
Red Machine!!!

Çevrimdışı genc26

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #11 : 22 Mayıs 2014, 15:56:38 »
1. Viteste gazdan ayagini cekince vuruntu yapiyor hafiften yavasliyor vites yukseldikce azaliyor ama gene hizdan yavasliyor bilgi icin tesekkurler bakima girince yapilacak onuda not aliyorum :)

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2014, 00:10:46 »
manifold basınç sensörü arızalı bence de.

Çevrimdışı genc26

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2014, 15:12:40 »
Bugun sanayiye gittim parcacilara sordum sanzuman kulagini 80 90 lira dediler manifol basinc sensoru hava kutle olcer demi metre degilmiydi? Onuda sordum ellerinde yokmus siparis vereceklermis. Parcaci sordu niye ariyon diye anlattim sanzuman kulagindan dedi bakimda ustama goturecem hangisiyse degistirtecem