Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Stop etme sorunu  (Okunma sayısı 21612 defa)

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: Stop etme sorunu
« Yanıtla #42 : 24 Mart 2009, 11:17:52 »
ozaman vites kol mekanizmanı ve ayarını kontrol ettirmen gerekiyor anladığım kadarıyla 1.vitese geçmiyor.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #43 : 18 Nisan 2009, 00:19:44 »
bırı banada yardım etsın yoksa satıcam ensonunda  okadar bıktırdı  benı durmalar teklemeler falan  :'( :'(herbıden aglıycam artık yaaaa sınırımden

« Yanıtla #44 : 02 Eylül 2009, 23:20:15 »
aynı sorunlar bendede var arkadaşlar kader ortagıyız açıklamak gerekirse sorunları
1:marşa basınca çalışır çalışmaz stop ediyor çalıştırmak için marşa bastıgımda stop edene kadar yükselen devirden yararlanarak arabayı hareket ettiriyorum gider vaziyetteyken kontagı acıp kapatıyorum 3-4 defa ancak motor çalışıyor tabi buda içimi yakıyo
2:rolanti dengesiz iniyor çıkıyor
3:rolanti kendi kendine yükseliyor,bazen 2000-3000 devirlerde bazen seyir halindeyken ayagımı gazdan çektigimde araçta gereginden fazla çekiş oldugunu hissediyorum ve debriyaja bastıgımda 5000-6000 devirlere kadar yükseliyor rolanti
4:ayagımı gazdan çektigimde devir yavaş ca düşüyor fakat yüksek gaz verip bi anda gazı bırakınca devir hızlı düşerek stop ediyor
5:benzin enjektörüm bozuk dolayısıyla lpg de oluyor butun bunlar
    Arabanın bogaz kelebeginde gaz kaçagı vardı ve ben gaz kelebegını soktum saanayıden conta alıp taktım,gaz kelebegını temızledim,bujileri degiştirdim,buji kablolarını degiştirdim,hararet müşürünü dehiştirdim ama orj degildi müşür bu işlemleri yaptıktan sonra sorunlar tam olarak çözülmedi ama bi nebze daha azaldı gibi oldu veya bana öyle geldi psikolojikmen ama şuan yine aynı sorunlar devam ediyor şimdi
 bu gizemli arıza neyden kaynaklanır?araç 1.8 tek nokta enjeksiyon lu vento 95 model?ben aracın potansiyometre ve rolanti valf inin soketlerini soktum haliyle bu durumda adaptasyon ayarı gerekırmı?daha dogrusu bu arabada adaptasyon ayarı varmı??

« Yanıtla #45 : 02 Eylül 2009, 23:23:25 »
bu arada arabayı bilgisayara baglattıgımda lambda sensörü arızalısı veriyodu ve bu arıza silinemedi sensörün arızası bukadar sorunu tetiklermi?

« Yanıtla #46 : 04 Eylül 2009, 23:56:48 »
güncel

« Yanıtla #47 : 05 Eylül 2009, 03:10:36 »
bence motorda muşur var sıcaklık sensörü deniliyor ufak bi parça o muşur arızalanmışsa ondan kaynaklanıordur. birde tamircinize bunu sorun. motorun üzerindeki sensör. bendede aynı sorunlar oldu aracım çalışmıordu herkes bogaz kelebegi veya şamandıra dediler ama 15 tlye muşuru değiştirdim ve tüm sorunlarım çözüldü.aracım stopda etmior rolantidede çalışmıor aracın verimliligi arttı. sizde o parçaya dikkat edin derim.parça takıldıktan sonra bilgisayardan adaptasyon yaptırmanız. lazım oda 20 tl. toplam 50 tlye bitior bilginize...aracım golf 4 2001

« Yanıtla #48 : 05 Eylül 2009, 16:49:06 »
reedmon verdigin bilgi için teşekkür ederim.ben müşürü degistirdim fakat orjinal degil bunun içimn arıza tekrar ediyodur diye düşünüyorum ayrıca ventolarda adaptasyon ayarı yapılıyormu?adaptasyon ayarı yapılıyorsa yaptırmadıgım için sorun devam ediyor olabilirmi?yoksa ben adaptasyon ayarı yaptırmadan önce orjinal müşür temin edeyimmi?