Gönderen Konu: STOP EDİYOR Trafikte dur-kalklarda  (Okunma sayısı 11737 defa)

Çevrimdışı murat_8019

•  
    • Profili Görüntüle
Ynt: STOP EDİYOR Trafikte dur-kalklarda
« Yanıtla #14 : 02 Ağustos 2009, 14:28:38 »
arkadaşlar bu sorun benim araçtada avrdı enson usta elektirik mekanızmasından olduğunu söledi bende lpg servisine gösterdim lpg sisteminin elktrik alma yerini ve lpg gaz hortum eşit şekilde değiştirdi 3 aydır hiç problemim yok benzindede yapyor demeyin elektrik sistemini beyin kontrol ediyor

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #15 : 04 Ağustos 2009, 17:48:07 »
*benim araç LPG takıldıktan sonra yavaşlarken stop ediyordu LPG nozulları büyük imiş ondandı "düzeldi".

*park ederken ve yavaşlarken tekrar stop etmeye başladıç Ankarada Ender VW e gittim şaşmazda "hararet müşirini değiştirip" EGR ayarı yaptı" "düzeldi".

*daha sonra 3.viteste 130km hızla yokuş tırmandım. Trafikte stop etmeye başladı ve rolanti 500-600lere düştü. Açtım boğaz kelebeğini selpak mendille iyice temizledim ertesi gün hafif yaptı bir iki gün sonra sonrun "düzeldi".

Forumda konu uzun uzadıya anlatıldı. Bizim boğaz kelebeğinde 18-22derece arası özel bir açıdan bahsedildi(boğaz kelebeği değişince bu açı düzelmiş olacak ama acaba kelebek değişmeli mi?). Bu açı motorda oluşan bazı değişiklerle bozuluyor ve ARAÇ STOP ETMEYE VE İBRE GEZİNMELERİNE SALLAMAYA BAŞLIYOR.Ben bu sorunu """"EGR""" ayarı ve HARARET MÜŞİRİ DEĞİŞİMİ İLE ÇÖZDÜM.Zamanı tam hatırlamıyorum Tahminimce  1yıldır rahatım sadece arada açıp kendim boğaz kelebeği temizliği yapıyorum.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2009, 17:53:00 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mustafa_42

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2010, 18:19:55 »
benimde polo 99  var.aynı sorunlarla bende uğraşıyorum.rölanti dalgalanması olum araç stop ediyor. ustalar gaz kelebeği dediler değiştirdim gaz kelebeğini  yine düzelmedi kafayı yemek üzereyim araba mı aldım dert mi aldım belli değil. özellikle kırmızı ışıkta durduğumda rölanti dalgalanıp araç stop ediyor.yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı hanamichi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Eylül 2010, 18:49:56 »
boğaz kelebeğinin ne yaptığı belli değil hakikaten. ilk 4 ay hiçbir şey yoktu. sonra temizledikçe ayda bir sonra haftada bir yapmaya başladı. sonra hiç düzelmemeye başladı. şimdi iki aydır düzgün çok şükür. değişen ne bilmiyorum. çalıştığı için sesimi çıkarmıyorum. Allah herkese sabırlar versin.