Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: STOP EDİYOR Trafikte dur-kalklarda  (Okunma sayısı 11721 defa)

STOP EDİYOR Trafikte dur-kalklarda
« : 25 Şubat 2008, 15:01:04 »

Arkadaşlar 99 model otomatik vites Polo'm var.
Trafikte dur-kalklarda yada park yerlerinde park için yavaşlarken araba stop ediyor.
Kimisi boğaz kelebeği değişecek dedi. birisi distribütor dedi onu tornacıda yaptırdım ama düzelmedi.Kimisi benzinden dedi, benzin deposuna enjeksiyon temizleyicisi koydum onunla denedim yine olmadı. Bu sorunun neden olabileceği hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Ayrıca kırmız ışıkta yavaşlarken normal rölanti (610-620) devrinin altına (580-590) düşüp titreme yapıyor, sonra toparlıyor. 

Sorun, aracın itici takımlarını değiştirmek için serviste kalmasından sonra meydana geldi.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2008, 15:03:27 Gönderen: ankmaster »

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: STOP EDİYOR Trafikte dur-kalklarda
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2008, 17:06:53 »
öncelikle foruma hoşgeldiniz eğer forumu biraz araştırsanız probleminizin boğaz kelebeğinden meydana geldiğini görebilirsiniz öncelikle boğaz kelebeğini değiştirmeden temizliğini ve adaptasyonunu yaptırsanız iyi olur öyle hemen boğaz kelebeği değişecek diye bir olay yok muhtemelen kelebek kirlenmiştir.

« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2008, 20:46:33 »
öncelikle foruma hoşgeldiniz eğer forumu biraz araştırsanız probleminizin boğaz kelebeğinden meydana geldiğini görebilirsiniz öncelikle boğaz kelebeğini değiştirmeden temizliğini ve adaptasyonunu yaptırsanız iyi olur öyle hemen boğaz kelebeği değişecek diye bir olay yok muhtemelen kelebek kirlenmiştir.
+ Aynen :tamamdir

« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2008, 21:48:45 »
Hoşgeldin. Arkadaşımızın da dediği gibi, Poloların fix sorunu olan boğaz kelebeğini kontrol ettirmende fayda var.

« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2008, 22:01:09 »
hoşbuldum tesekkur ederim herkese. boğaz kelebeği temizlendi. halaa sorun devam ediyor arkadaşlar.

« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2008, 22:53:13 »
Benzin otomatiği sorun çıkarıyor olabilir mi? Belki  benzini tam çekmiyodur?

Çevrimdışı zeynep

• Rüya'larını gerçekleştirmek istiyorsan,Hemen uyan.
« Yanıtla #6 : 26 Şubat 2008, 20:20:29 »
arkadaşım senin sorununun aynısı bendede vardı boğaz kelebeğiyle ilgili bi sorun  bağazına 300ytl takılmış  sırtına vur geçer  ;)  temizletmiş olmana rağmen sorun devam ediyorsa  değişmesi lazım demekki oda dediğim gibi 300 ytl falan
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2008, 20:22:46 Gönderen: zeynep »

« Yanıtla #7 : 26 Şubat 2008, 22:34:35 »
tavsiyeleriniz için cok tesekkur ederim.. dediklerinizi birbir uygulayım. olmassa tekrar engin  görüşlerinize başvurayım.

« Yanıtla #8 : 02 Mart 2008, 16:53:23 »
aynı sorun bendede vardı kendim temizledim düzeldi
lanet olsun içimdeki bu polo sevgisine

« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2009, 04:10:27 »
Merhaba arkadaşlar,benimde 98 polo da aynı stop etme sorunu var, şunu söylemek istiyorumki bu sorunu çözen varsa lütfen yazsın,sorun boğaz kelebeği falan değil.bilgisayarda boğaz kelebeği sorunu diye gösteriyor ama sorun o değil,boğaz kelebeğini temizletmek sadece aracın rolantisini yükseltiyor,rölanti yükselincede bi süre bu sorunu yapmıyor zaten boğaz kelebeğinin biraz kirli olması gerekiyor.Volkswagen firmasının bi açıklama yapması gerek çünkü polo larda bu kronik bir durum, polo ların hepsinde var,eğer hatalı bir üretimse bunu düzeltmesi gerekir firmanın. Bu sorunu hep birlikte Volkswagen firmasına sormamız onları sorunu gidermeye yöneltir diye düşünüyorum.Boşuna gaz kelebeğiyle falan uğraşmayın düzelmez bi süre sonra tekrar sorun yinelenir, sorun bujilerde de değil, buji kablolarında da değil, distribütörde de değil,yakıttada değil sorun.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2009, 11:01:20 »
Merhaba arkadaşlar,benimde 98 polo da aynı stop etme sorunu var, şunu söylemek istiyorumki bu sorunu çözen varsa lütfen yazsın,sorun boğaz kelebeği falan değil.bilgisayarda boğaz kelebeği sorunu diye gösteriyor ama sorun o değil,boğaz kelebeğini temizletmek sadece aracın rolantisini yükseltiyor,rölanti yükselincede bi süre bu sorunu yapmıyor zaten boğaz kelebeğinin biraz kirli olması gerekiyor.Volkswagen firmasının bi açıklama yapması gerek çünkü polo larda bu kronik bir durum, polo ların hepsinde var,eğer hatalı bir üretimse bunu düzeltmesi gerekir firmanın. Bu sorunu hep birlikte Volkswagen firmasına sormamız onları sorunu gidermeye yöneltir diye düşünüyorum.Boşuna gaz kelebeğiyle falan uğraşmayın düzelmez bi süre sonra tekrar sorun yinelenir, sorun bujilerde de değil, buji kablolarında da değil, distribütörde de değil,yakıttada değil sorun.

merka etme adamlarla baya bir papaz olduk almanyalara kadar yazdık tenezzül edip sadece beni aradılar dalga geçer gibide fiyat söylediler o yüzden boşu boşuna adamlarla uğraşıp sinirlerini harap etme

« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2009, 16:57:56 »
merka etme adamlarla baya bir papaz olduk almanyalara kadar yazdık tenezzül edip sadece beni aradılar dalga geçer gibide fiyat söylediler o yüzden boşu boşuna adamlarla uğraşıp sinirlerini harap etme

doğuş otoyu aradıysan onlar fiyat söyler anca . almanyayı arasan burdaki şubesine yani doğuş otoya yönlendirir aynı kapıya çıkar yani
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #12 : 12 Haziran 2009, 01:24:53 »
Sorun gaz potansiyometresinde sanırım

« Yanıtla #13 : 17 Haziran 2009, 16:35:54 »
Yazmaya çok üşendim arkadaşlar affedersiniz ama benim açtığım bir başlık vardı bu konu ile ilgili bir zahmet aratıp okuyun, faydalı olacağını düşünüyorum..

Sevgi ve Saygılarımla.