Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Spor Yay Kullanici Yorumlari Lutfen ?  (Okunma sayısı 11340 defa)

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
Spor Yay Kullanici Yorumlari Lutfen ?
« : 15 Haziran 2014, 07:51:31 »
Merhaba arkadaslar , alevime :) ( sevgili polom ) voghtland 3.5 cm yay almistim , onler istedigim gibi dusmustu ancak arkalar one gore bir cm daha fazla dusmustu bizde arka amortisorun teker kismina baglanan bir aparatla arkayi kaldirarak bunu cozmustuk ancak yuksek ihtimalle bu aparat yuzunden amartisore cok yuk bindi ve arka amartisorum patladigi icin arkadaki spor yaylari cikarip orijinale dondum , dun ailem ile malum yaz geldi piknik olayina fena girdik arkada 3 kisi oturuyordu hali ile arka basilinca :) ondede spor yay var tatli bir goruntu oldu :) tekrar heveslendim arkalari takmak icin simdi iki sorum var tecrubeli arkadaslara:
1. arka yaylari nasil bir cm kadar kaldira bilirim esit dursun onlerle ( aklimda hortum takma fikri var )
2. 3.5 spor yay kullananlar arkaya 3 kisi alinca herhangi bir sorun yasiyorlarmi ?
not : lastiklerim 185/55/15

6N 99 AEE 1.6
I Love PoLo

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
    Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
  • Kazasız Belasız...
Ynt: Spor Yay Kullanici Yorumlari Lutfen ?
« Yanıtla #1 : 15 Haziran 2014, 11:14:32 »
Merhaba arkadaslar , alevime :) ( sevgili polom ) voghtland 3.5 cm yay almistim , onler istedigim gibi dusmustu ancak arkalar one gore bir cm daha fazla dusmustu bizde arka amortisorun teker kismina baglanan bir aparatla arkayi kaldirarak bunu cozmustuk ancak yuksek ihtimalle bu aparat yuzunden amartisore cok yuk bindi ve arka amartisorum patladigi icin arkadaki spor yaylari cikarip orijinale dondum , dun ailem ile malum yaz geldi piknik olayina fena girdik arkada 3 kisi oturuyordu hali ile arka basilinca :) ondede spor yay var tatli bir goruntu oldu :) tekrar heveslendim arkalari takmak icin simdi iki sorum var tecrubeli arkadaslara:
1. arka yaylari nasil bir cm kadar kaldira bilirim esit dursun onlerle ( aklimda hortum takma fikri var )
2. 3.5 spor yay kullananlar arkaya 3 kisi alinca herhangi bir sorun yasiyorlarmi ?
not : lastiklerim 185/55/15

6N 99 AEE 1.6

önleri kes yarım bakla olay bitsin. çok alcak olur dersen ben yükseltme işinden anlamam :)
Shadow...

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #2 : 15 Haziran 2014, 13:11:31 »
cıks daha önce orijinal yayları kesmiştim bence tam bir facia hadi arkalar olsaydı düşünebilirdim ama onleri kestikten sonra tam yerine oturmadıgı için ısı ile azcık bükmek gerekiyor buda bence cok sağlıksız metalın suyu kaçıyor cunku başka fikri olan :)
I Love PoLo

« Yanıtla #3 : 15 Haziran 2014, 16:55:59 »
amacını tam anlayamadım abi ama önleri basıcaksan eger amortisör çanaklarından bas derim ben oyle yaptım 2 cm ye kadar yolu var arkaları da aynı şekilde çanakdan kaldırabilirsiniz ama arkalar ince işçilik ister daha ince oldugu icin

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
Spor Yay Kullanici Yorumlari Lutfen ?
« Yanıtla #4 : 15 Haziran 2014, 17:31:41 »
onlerde sorunum yok , sikintim arka kisimdaki , yaylarda ,taktigim spor yaylar ile arka kisim, one gore bir parmak fazla dusuyordu, bende  arkada orijinal yaya dondum , simdi tekrar spor yayimi takmak istiyorum ama yine öne gore daha dusuk olsun istemiyorum, canaklar ile dddigin gibi oynana bilir ama bu cidden ince iscilik gerektiriyor ayrica sanayi isi kaynak ne kadar saglikli olur tartisilir, kisacasi on tarafta 2 parmak bosluk oluyor arka tarafta tek parmak, lastik ile camurluk arasinda , belki arka yaylara hortum sararsam ki bu ses olayinida engeller malum spor yayda helezonlar arasi mesafe baya az bana gore hortum o istedigim bir cm farki verecektir ama baska fikirlerede acigim ayrica arkada 3 kisi olunca nasil oluyor oda onemli evvet tecrubeler  ve fikirler nerdesiniz :)

6N 99 AEE 1.6
I Love PoLo

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
  • Kazasız Belasız...
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2014, 18:39:51 »
cıks daha önce orijinal yayları kesmiştim bence tam bir facia hadi arkalar olsaydı düşünebilirdim ama onleri kestikten sonra tam yerine oturmadıgı için ısı ile azcık bükmek gerekiyor buda bence cok sağlıksız metalın suyu kaçıyor cunku başka fikri olan :)

spor yay kesen çok arkadaşım var. bi sorunları olmadı şimdiye kadar. tabi yinede siz bilirsiniz...
Shadow...

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2014, 22:50:48 »
Abi bu yay kesme biçme inidirme kaldırma olayından ne anlıyorusunuz :D :melek:  vallahi çözemiyorum orjinali dururken bana çok garip geliyor bu işlemler nedense ama tabiki herkezin zevki ayrı... ;D
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #7 : 16 Haziran 2014, 00:59:26 »
Çözüm ve tecrübe mi istiyorsun ben 3 yıldır orijinal amortisör ve yayları kulanıyorum.Aile de binse dağa da çıksam kasise de girsem konforun tadı bambaşka.sorun namına eser yok.gülü seven dikenine katlanır demişler basık istiyorsan sorunlara açık olacaksın.tavsiyem komple orjinale dön ya da coil yaptır.
Red Machine!!!

« Yanıtla #8 : 16 Haziran 2014, 01:46:44 »
abi coilde faydalı bişey değil aslında o da zarar veriyo yine

« Yanıtla #9 : 17 Haziran 2014, 11:25:23 »
Çözüm ve tecrübe mi istiyorsun ben 3 yıldır orijinal amortisör ve yayları kulanıyorum.Aile de binse dağa da çıksam kasise de girsem konforun tadı bambaşka.sorun namına eser yok.gülü seven dikenine katlanır demişler basık istiyorsan sorunlara açık olacaksın.tavsiyem komple orjinale dön ya da coil yaptır.

+1

abi dün akşam konuştuğumuz olay bugün önümüze geldi (:
İstanbul masalı

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #10 : 17 Haziran 2014, 14:13:44 »
Ben faydalı demedim orjinali bozmak isteyenler için en iyisi coil diyorum.paran varsa air işine gir ama gerek var mı zevk tercih meselesidir Mehmet.
+1

abi dün akşam konuştuğumuz olay bugün önümüze geldi (:
Aynen... ;)
Red Machine!!!

« Yanıtla #11 : 18 Haziran 2014, 00:02:03 »
on yaylar soguk pres yaptir amortisor millerini kisalt orjinal gibi bin konforlu sakin isittirma

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
  • Kazasız Belasız...
« Yanıtla #12 : 18 Haziran 2014, 00:51:05 »

ne gibi zarar veriyormuş coil ? bilelim bizde  :tamamdir
Shadow...

« Yanıtla #13 : 18 Haziran 2014, 16:39:17 »
benim bildiğim kadarıyla ön takım düşmanı olması en büyük etkenlerden birisi. ayrıca normal süspansiyon kadar konfur yok hee presli yaydan veya kesilmiş yaydan kötü değil ama sanki insanımız coili o kadar büyütüyor ki sanki ulaşılamaz bişeymişte sadece kendi aracında varmış gibi özellikle hondacılar yapıyo bunu. varsa şekliniz semih abinin de dediği gibi air takın :)