Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sola sinyal problemi  (Okunma sayısı 2651 defa)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
Sola sinyal problemi
« : 03 Temmuz 2014, 02:45:21 »
Selam arkadaşlar. 99 polo 1,6 sağa sinyal verince normal çalışıyor. Sola sinyal verince sinyal çalışmıyor. Üzerinde basık tutunca devreye giriyor. 1 kere elektrikçiye gösterdim söktü etti 1 ay sorunsuz çalıştı. Tekrar aynı sorun başlayınca bu sefer ben söktüm baktım metaller arası geçiş var. Mekanizma basit aslında ama nerede sorun anlamadım.mekanizma düzgün çalışıyor ve herhangi bir kırık yok.  Orjinal değil de yan sanayisi satılıyor 35 tl ye. Orjinali yoktu, olsa da yüksektir sanırım. Hiç değiştiren oldu mu yan sanayi işimi görür mü? Yoksa sökmesi kolay sinyal kolunu, sökünce temas için konrol gereken bir püf noktası mı var?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Ynt: Sola sinyal problemi
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2014, 12:41:49 »
Bişey olmaz bunu alıp takıp.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2014, 17:21:16 »
Teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2014, 23:47:43 »
Benim eski polomda da olmuştu aynı sorun airbag olduğu için sokturmek istemedim sıcak bır tek ile sinyal kolunu delip arkadan bir yay taktım ucunu da gerdirip direksiyonu indirip kaldıran kola taktım sinyal aşağıda inse yukarıda çıksa yay çekerek kuvvet uyguluyordu direksiyonu toplayınca da düzeliyordu biraz derme çatma ama 1 yıl kullandım belki alan adam değiştirmiştir