Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: siyah duman ve benzin basınç regülatörü  (Okunma sayısı 33316 defa)

siyah duman ve benzin basınç regülatörü
« : 06 Eylül 2006, 20:25:42 »
egzozdan siyah duman atma olayının nedenlerini tek tek sıralarmısınız acaba?
- karışım oranı hatası
-yanlış buji ayarı, nette böyle birşey yazıyor, bu ne demek? yanlış mı sıkıldı yerine bujiler yani ?

benzin basınç regülatörünün iptal edilmiş olması neden olur mu ?
bu benzin basınç regülatörü polo 6n de nasıl tekrar devreye alınır, ayar gerekir mi?

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: siyah duman ve benzin basınç regülatörü
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2006, 20:28:57 »
Yağ yakma olarak biliyorum ben ???
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2006, 20:37:07 »
Mavi duman ağırlıklı ise yağ yakar Osman benim bildiğim
siyah ise bujilerle yada ateşleme ile alakalı diye biliyorum

hayırdır hocam bir sorun mu var ?
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2006, 20:42:52 »
süreklimi siyah duman atıyor, yoksa motor soğukken falan mi?

« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2006, 20:45:14 »
evet siyah egzoz dumanı sorunu var :(
bugün onno usta chip yaptı, akşam egzoz dumanının rengi siyahtı, cuma tekrar giidcem, belki 2-3 gün daha uğraşacağız dedi, araçta zengin karışım var
geçen cuma günü benzin regülatörünü iptal etmiştik, onu söylemiştim ama ona bakmayı unutmuş, benimde akşam aklıma gelmedi, söyleyemedim, benzin regülatörünün iptali  o siyah dumana neden olur mu ?

ikinci sorum: bendeki ss header 4-2-1, onu iptal edelim diyor, düşük devirlerde yeterli güç alamıyorum diyor, orjinali takalım diyor, üst devirlerin eğrisi iyi oldu diyor..

bu arada araçtaki eski wimmer chipte 2 derece avan verilmiş ve bırakılmış, benzine hiç ellenmemiş, zaten dyno da tatmin edici birşey çıkmamıştı, öncesi sonrası 2,5 hp idi..

« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2006, 21:07:42 »
daha önce aracımda siyah duman hatırlamıyorum, o dumanı geçen cuma günü ilk kez gördüm diyebilirim, araçta bosch cihaza göre fakir karışım vardı, benzin basınç regülatörü ile oynandı, hava sensörüne bir direnç takıldı, simsiyah duman oldu, direnç öncesi 85 hp idi, sonrası 90 hp oldu...
onno usta aracın ilk geldiğinde 79 hp ölçüldüğünü, kendi chipi sonrası 83 hp olduğunu söyledi, dynolar arasında arada 6 hp lik bir fark (85-79) var gibi görünüyor, acaba onun 83 dediği 89 hp midir diye aklıma takıldı...

onno usta para da almadı, olayı çözmeye kararlı, gerekirse araç 2-3 gün yatar diyor burada, 98 hp ye kadar yolu var dedi, beklediği rakam 90-95 hp arası bir değermiş...bakalım kaç para hesap çıkacak :)

ben ss headerı 4-2-1 alt devirleri iyileştirir diye aldım ama araçta boğulma var diyor, geri basınç yapmıyor diyor, acaba benzin basınç regülatörü devre dışı diye mi o siyah duman ve boğulma sözkonusu ?
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2006, 21:35:59 Gönderen: polo34 »

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2006, 21:25:14 »
anladım hocam eğer işi Onno usta yapıyorsa sıkma canını bence bir şekilde hallolur
bu arada arabanla performans bakımından bayağı uğraşıyosun
cumartesi Onno ustanın orda olacakmısın eğer orda olursan yanına gelip bir görmek isterim hem seni hem arabanı tanışmış oluruz ;)

« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2006, 21:35:10 »
cuma sabahı orada olacağım kesin gibi...cmtesi yi bilmiyorum, cuma akşamı buraya yazarım durumu..

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2006, 21:41:04 »
Geçerken benide alıverin..Merak ediyorum Onno ustayı ;D
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #9 : 06 Eylül 2006, 21:43:33 »
sen en yakın durağa gel geçerken alırım seni :)

« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2006, 21:51:14 »
görüşelim tanışalım arkadaşlar :)

benim benzin regülatörümün iptal edildiğini, ayarının bozuk olduğunu nasıl anlarım? nasıl bir parça bu, nereye yakın? bu gece canım o parçanın icabına bakmak istiyor :)

« Yanıtla #11 : 06 Eylül 2006, 21:57:21 »
hocam heralde benzin basınç regülatörü ile oynanması sonucu motor fazla benzin yakar hale gelmiş, siyah dumanında nedeni bu olsa gerek.

Header alt devirlerde değilde orta ve üst devirlerde güç veriyor, bana kalırsa almışın o kadar kullan, bendede var header memnunum...

« Yanıtla #12 : 06 Eylül 2006, 22:10:56 »
Anladığım kadarıyla arabanda egzantirik olduğundan ve wimmer chip de benzin ile hiç oynanmamasının da etkisiyle araban fakir karışım ile çalışmış, düzeltelim derkende zengin karışıma geçip siyah duman atmaya başlamış.
Bence hep aynı servise git güvenilir bi ustan olsun daha az sorun yaşarsın..

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2006, 22:26:40 »
sen o chiple neden verim alamadım ben halen anlamış değilim
benim yakınem arkadaşlarım kendileri ve o kadar araç chiplediler hiç sorun duymadım
sanıyorum bu chip 6n pololara uygun değil neyse konuyu saptırmayayım