Gönderen Konu: ön taraftan cızzzzzz diye ses geliyo yardım :(  (Okunma sayısı 4880 defa)

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
ön taraftan cızzzzzz diye ses geliyo yardım :(
« : 18 Ağustos 2010, 12:59:00 »
arkadaşlar arabama kavuştum sonunda ama araç tatilden geldi geleli ön takımlardan cızzz diye bir ses geliyo sanki büyük araçlar frene basınca geldiği ses gibi ama ben frene bastığımda ses kesiliyor sadece giderken geliyor bide direksiyon yaklaşık 2 3 derece yamuk duruyor aracın düz gitmesi için lastik havalarına baktım ama hepsi normal sizce bu ses nerden geliyor ne yapmam lazım lütfen yardım arkadaşlar :(

Çevrimdışı hanamichi

• Profili Görüntüle
Ynt: ön taraftan cızzzzzz diye ses geliyo yardım :(
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2010, 18:57:21 »
ben de geçen seneyi polomu ilk aldığımda direksiyon ufaktan yamuktu. sonra kendi kendine düzelmişti. bu hafta rota girdi. şimdi gene yamuk. ustaya bir şey sormadım. bunun olayı böle galiba.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2010, 20:11:59 »
Çekme yapan aracın direksiyonu yamuk durur. Düzgün bir ön takım muyanesinde arızalı parça varsa tespit edip değiştirin.Genelde düzensiz aşınmış lastiklerden veya tel kırık olan lastiklerden kaynaklanır.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2010, 21:16:17 »
direksiyonu rota sokarak düzelttim ayrıca o gelen cız cız sesleri disklerdendi diskleri kenarlarını düzelttirdim hala gelmeye başladı en son diskleri değiştirdim ama o ses hala geliyo çıldırıcam ben mi kafama taktım noluyo arabaya ya :S

Çevrimdışı hanamichi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2010, 03:47:35 »
ben de aracı tekrar rota soktum. direksiyonu düzeldi. cız cız sesleri her yerden geliyor. daha önce dikiz aynasından geliyodu. şimdi teybin oradan gelmeye başladı. bazen sağ arka kapı taraflarından da ayrı bir ses geliyor. filarmoni orkestrası gibi araba. lanetlendi mi ne. garip garip uhultular, sesler. cinler periler mi bastı. en iyisi müziğin daha da sesini açmak. :)