Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: simota super spiral / turbonator:)  (Okunma sayısı 8619 defa)

simota super spiral / turbonator:)
« : 04 Ocak 2007, 00:56:22 »
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/OTTOR-NEW-TECH-POWER-INTAKE-LAUNCHER-TURBONATOR_W0QQitemZ290066104493QQihZ019QQcategoryZ38634QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

bu aleti almak istiyorum, sırf simota yapmış diye, bunların çift fanlılarını yapan çinli dostlarımız da var, ne dersiniz? hava emiş boğazının tam girişine ya da hemen açık hava filitresine giden dirseğin önüne koyucam...
cms de var mı? ne kadar?

Ynt: simota super spiral / turbonator:)
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2007, 01:04:43 »
sen al bi dene işe yararsa bizde alalım  ;D

zamanında tartışıltı bu zımbırtı aklımda kolpanator olarak kalmış adı  :)

simota çin malıydı heralde, birebir taklit ürünleri var yani simota diye hemen almaya kalkma bence kullanmış biri varsa ona sormak lazım  :)

« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2007, 01:20:04 »
http://www.simota.com/contact.php
simota tayvan malıymış, iletişim telini google da aratınca öyle çıktı...

kolpanatörü yakından biliyorum, elektrikli supercharger olayları :) kullanan biri alt devirleri güçlendirdiğini belirtmişti bu elektrikli zımbırtı için, sırf bu yüzden o da ilgimi çekmiyor değil...

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2007, 13:50:45 »
bunlar eskiden beri var olan parçalar,eskiden tornado deniyordu,bununla ilgili bir yazıyı okumuştum onno ustanın!dizel araçlarda işe yaradığını söylüyordu,benzinli için birşey dememişti ama bence çok bişey bekleme

« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2007, 00:22:38 »
amerikadaki arkadaşa simotanın zımbırtısını aldırdım, şubatta gelirken getirecek, bakalım bir işe yarıyor mu? simota yapmış diye deneyeceğim o kadar...

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2010, 21:22:33 »
Konuyu hortlatıcam ama merak ettim aldıp kullandınız mı bu alet benimde dikkatimi çekti bende düşünüyorum.Performans olmasa bile türbilans yaratarak filitreden ses alınabilir diye düşünüyorum

Linkte vereyim Simota Super Spiral GittiGidiyor.com'da
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2010, 21:23:18 Gönderen: ThE_Unforgiven »
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2010, 23:31:20 »
bu nedır ne ıse yarıyor ? merak ettım . bılgılendırebılır mısınız acep
ok men 8) let s go   :halazn:

« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2010, 23:32:49 »
Denemek gerek ses verebilir, ama sadece fan sesi çıkartır gibime geliyor, emiş sesini arttırmaz. Performanstan söz etmiyorum bile :D
bu nedır ne ıse yarıyor ? merak ettım . bılgılendırebılır mısınız acep

Havayı içeriye dönerek göndermeye yarıyor. Teoride işe yarayabilir ama maalesef farkedilebilecek hiçbir yararı yok. Yüksek devirlerde hava girişini bile engelleyebilir.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2010, 23:34:24 Gönderen: atego »

« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2010, 23:53:13 »
anladım abıcım sagol . o zaman gerek yok buna.
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #9 : 18 Eylül 2010, 08:49:10 »
Benimde aklıma geldi yüksek devirlerde sorun olabilir.Ama ses isteyenler için belki seste etki edebilir diye düşünüyorum.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2010, 12:49:55 »
Konuyu hortlatıcam ama merak ettim aldıp kullandınız mı bu alet benimde dikkatimi çekti bende düşünüyorum.Performans olmasa bile türbilans yaratarak filitreden ses alınabilir diye düşünüyorum

Linkte vereyim Simota Super Spiral GittiGidiyor.com'da

pek fark yarattığını hissetmediğim için aracımda takılı değil şu an ama yakında takarım, dbilas emme manifoldu aldım, birkaç projem var, ona sıra gelmedi henüz ...

« Yanıtla #11 : 24 Eylül 2010, 23:51:01 »
yav bu kaçmaz mı borunun içine