Gönderen Konu: Sigortadan Duman Çıktı!  (Okunma sayısı 7817 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Sigortadan Duman Çıktı!
« : 03 Kasım 2009, 20:03:05 »
Bugun ön camda oluşan aşırı nem damla haline gelip soldaki hoparlörün  içine sızdı. ben de çok üstelemedim. çok geçmeden hoparlörden cızırtı gelmeye başladı. Derken burnuma yanık kokusu gelmeye başladı. Ne oluyoruz derken bir de baktım sigorta kutusundan beyaz duman geliyor. hemen sağa çektim kontağı kapattım. sonra teybi kapattım. 

biraz bekledim teyp kapalı iken araba çalıştı. teybi bir daha da çalıştırmadım. sonra koku falan da gelmedi. Tahmin ediyorum ki teybin sigortası yandı. Buradaki ustalara göstereceğim ama korkuyorum daha beter ederler diye. haftaya ankaraya gideceğim olmazsa oaradakilere göstereyim diyorum.

sizce sorun acil mi? çok masraf çıkarır mı? teybi daha da açadım. açmayı denesem başka şeyle de yanar mı Allah muahafza?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: Sigortadan Duman Çıktı!
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2009, 23:28:03 »
anlattığın kadarıyla teybi açma derim duman atmış demek yanmış fakat kopmamış demek yani hala temas halinde olabilir hangi sigortadan yandıysa veya sigotaların kısa devre yaptıysa aracın çalışıyor ama başka bozulan var mı kontrol ettin mi?
ihmale gelecek bir şey değil tahminen nerede olduğunu yazmamışsın Ankara'ya geri dönerken başına daha büyük işler açabilir (açmaz umarım) başında durmak koşulu ile herhangi bir oto elektrikçisine gösterebilirsin sigorta paneli açılmadan ne olduğu tam olarak anlaşılmaz kolay gelsin geçmiş olsun umarım kötü pahalı birşey değildir
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2010, 12:10:50 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2009, 21:11:15 »
arabanın başka bir yerinde sorun yok.  hala teybi açmadım. kırşehirin kaman ilçesindeyim.06onur ile aynı yerdeyiz. onur bilir, burada 3 gündür deli fırtına var. değil tamirci işe dahi zor gidiyorum. yarın hava biraz iyi olursa buradakilere göstereyim olmazsa
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2009, 10:04:04 »
arkadaşlar  dün ustaya gösterdim. usta baktı baktı en sonunda sol  ön kapı hoparlörünün patladğını keşfetti. başka da birşey bulamadık.  orjinal hoparlörünü bulamadık. bmw çıkması bir hoparlör aldım 20 tl ye şu an sorun yok  :tamamdir
Araba binmek içindir..