Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Seyir Halinde Stop Etme  (Okunma sayısı 8263 defa)

Çevrimdışı ahmet558

• Otomobil
    1999 polo 6n
Seyir Halinde Stop Etme
« : 06 Aralık 2016, 20:42:57 »
arkadaşlar herkese merhaba, benim derdimden muzdaripler varsa cevap bekliyorum.
1999 model 1.6 75bg polo sahibiyim.
3 ay kadar önce seyahat halinde 90-100 km giderken stop etti aklım çıktı, neyse ustaya götürdüm boğaz kelebeği dedi taktık, eve giderken yine stop ve çalışmıyor bu sefer, distribitör ateşleme bobini hararet müşürü derken 700 lira civarı masraf, ama 3 ay önceki sıkıntı başladı.
3-4 viteste giderken gaz yememeye devir düşmeye ve nihayetinde stop etme. acaba nedir, yakacam arabayı :)
(bu arada EGR valfi,hava akış debimetresi gibi parçalardan bahsediyorlar?)
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2016, 20:45:44 Gönderen: ahmet558 »

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
Ynt: Seyir Halinde Stop Etme
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2016, 23:41:08 »
Sıkışık trafikte motor iyice ısındığında rölanti devri düşüyor mu? Egr bu motorda yok bildiğim kadarıyla. Map sensörüde hava filtre kabını sökünce manifoldun sol tarafında ucu manifold içinde olan bir parça, bundan olsa rampa çıkarken 2.vites 2000 devir civarı silkelenir şiddetli.

« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2016, 07:04:41 »
Benim başıma geldi yolda giderken stop etti zaten poloların kronik rahatsızlığı bobin yanmasıdır iş bilmez bir ustaya düştük bobinle distiribütörüde değişmişti ondan sonra araba düzen tutmadı boğaz kelebeği bozukmuş gibi gaz verip alıyor çekmiyor çok yakıyor tekrar gittim boğaz kelebegi değişecek dedi değiştirmedim başka ustaya gittim bozuk diye çıkardığımız distribütörü taktı arabanın tüm sıkıntıları düzeldi bence atmadıysanız eski distribütörünüzü deneme amaçlı bi takın piyasada orjinali bulunmuyor yan sanayiyi de araba kabul etmiyor

Çevrimdışı ahmet558

• Otomobil
    1999 polo 6n
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2016, 09:04:58 »
çıkma taktık zaten, gazdan ayağı çekince silkeleme oldu olası var zaten ama bu stop nerde ne zaman yapacağı belli değil, sabah bi sıkıntısız geldim işe, anlamadım gitti, 700-800 liralık masraf yap araba hala stop etsin

Çevrimdışı altunokonur

« Yanıtla #4 : 08 Aralık 2016, 20:10:28 »
bende stop etme sorunu yasamıs biri olarak seni cok iyi anlıyorum. ısıklara yaklas debriyaja basınca stop klima ac stop deli ediyor adamı. sonra bilgisayara baglattım arabayı usta emme manifoltundan bi yerden hava alıyor dedi ve gercekten oyleydı kor tıpa seklınde bi kapak curumus ve arac ordan hava alıyordu. hemen kucuk bi hortum ve bi vida ile sorunu hallettik. ama bende bi sorun daha vardıkı oda camları klimayı farları kısacası elektrık tuketen ne varsa acınca rolanti dusuyodu arac tekliyodu. usta hemen gaz kelebegi bozuk dedı tabı.sorunun dist kaynaklanabilecegini ogrendim baktım kı benım dist. yan sanayı barcha diye bi marka orjinal cıkma marelli marka bi dist. alarak kendim değişimini yaptım  sokmesi takması basit dist. ile kapagı tevzi makarasını buji kablolarınıda değiştirdim. bu sorundan kurtuldum darısı basına

Çevrimdışı ahmet558

• Otomobil
    1999 polo 6n
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2016, 09:23:33 »
distribitör değişti avans ayarı yapıldı adaptasyon atıldı araba düzeldi, sanayiden eve giderken ışıklarda dalgalandı devir ve araba söndü, neyse bastım marşa aldım ustaya götürdüm, bi avans bi adaptasyon daha, bikaç gün bin dedi. hareket halinde sıkıntı yok, ne zaman gazdan ayağımı çekip yavaşlasam devir sapıtıyor. sizce nedendir

« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2016, 12:57:04 »
lpg varmı markası varsa ne

Çevrimdışı ahmet558

• Otomobil
    1999 polo 6n
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2016, 13:13:26 »
2011 yılında takılmış, atiker

« Yanıtla #8 : 14 Aralık 2016, 01:48:40 »
benzinde sıkıntı varmı

Çevrimdışı ahmet558

• Otomobil
    1999 polo 6n
« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2016, 09:52:02 »
arkadaşlar son gelişmeleri aktarayım :) gittim ustaya boğaz kelebeğini değiştir para vermem dedim, sağolsun değiştirdi ücretsiz, bujilere bakalım dedi, 3 tırnak bosch marka çıktı, tüplü arabada tek tırnak kullanılır dedi, bujiler ve kabloları değişti, ayarları yaptı yolladı, ama araba ısınınca yavaşlamalarda devir sapıtıyor, sizce hararet müşürü mü?

« Yanıtla #10 : 17 Aralık 2016, 00:50:56 »
benzinde sıkıntı varmı

Çevrimdışı ahmet558

• Otomobil
    1999 polo 6n
« Yanıtla #11 : 20 Aralık 2016, 10:11:49 »
benzinde de sıkıntı var

Çevrimdışı ahmet558

• Otomobil
    1999 polo 6n
« Yanıtla #12 : 20 Aralık 2016, 13:34:37 »
arkadaşlar hararet müşürü de değişti, ama ara ara ışıklarda devir zemberek gibi git gel yapıyor, motor titriyor bazen stop, sizce MAP sensöründen yaparmı? bir o kaldı çünkü

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #13 : 20 Aralık 2016, 14:10:49 »
Distribütör orjinal mi?