Gönderen Konu: SES SİSTEMİ YARDIM!!!!!  (Okunma sayısı 7971 defa)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
SES SİSTEMİ YARDIM!!!!!
« : 24 Kasım 2011, 14:49:27 »
Merhaba arkadaşlar... ses sistemi konusunda uzman arkadaşlardan öneri w tavsiye almak istiyorum. 98 6n aracımın ön hoparlörlerini sökmeden buna ilaveten...

JVC KD-R616 USB TEYB
http://www.ereyon.com.tr/urun/jvc-kd-r616.aspx

JVC CS-HX6957 510 Watts Speakers
http://www.caraudiocentre.co.uk/product_m-jvc-cs-hx6957_p-23910.htm

VEYA  PIONEER TS-A 6984S 550 Watts Speakers
http://www.sirkecidogubank.com/main/pioneer_tsa_6984s_550_watt_hoparlor-pmu750.html

ROCKFORD FOSGATE PUNCH P3D410 (09P3D410) 10" DUAL 4 OHM PUNCH STAGE 3 SUBWOOFER
http://www.sonicelectronix.com/item_8953_Rockford-Fosgate-Punch-P3D410-09P3D410.html

Amfi henüz belirlemedim.Yardımlarınızı bekliyorum lütfen...!!!
Red Machine!!!

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
Ynt: SES SİSTEMİ YARDIM!!!!!
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2011, 15:59:42 »
güzel  bişey çıkartırsınız umarım

pek anlamam bu işlerden yardımcı olmak isterdim

ben size bişey sorsam; bende 50 wat çıkışlı pıonerr teyp var..kendi orjinal sağlı sollu hoporlörlerle almanyadan getirdiğim anfi yi taktırmak istiyorum..tabi olursa birde çok büyük olmamak şartı ile kutu bass..bu arada anfi 4*100 watt çıkışlı veya 4*90 watt çıkışlı tam hatırlıyamadım..yani sadece kutu bass alsam işimi görürmü bu sistem??

öle abartılı ses istemiyorum..yüksek seste değil..tok ve yüksek seste dahi bozmayan olsun yeter

araba 98 model 1.4 sportline

TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2011, 16:33:35 »
Ben pek te bilgili değilim bu konuda lakin mantık olarak elinizde pioneer teyp var buna ilaveten anfi ve orj kolonları var.Çok ta yüksek kaliteli olmamakla birlikte bi sub-bass ile desteklemeniz mecburidir.Çok iyi kalite de değil o yüzden yüksek seste aynı performansı beklemeyin bence.Hem ben ön orj kolonlarını sökmedim arkaya oval destekli amfi bas testi yaptırdım çok hoş oldu.Ancak ben yukarıda werdiğim örnek kombinasyonu tutturmaya çalışıyorum o yüzden uzmanlardan bilgi almak en garantilisidir.
Red Machine!!!

Çevrimdışı mehmet-x

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2011, 17:42:20 »
slm arkadaşım teyip ve hoparlörde pioneerden şaşma bas ve anfi yerinede kicker vrc 38cm anfide  jameson usa 505 al ve  camları sallamaya başla

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2011, 18:50:09 »
slm arkads ;
ben 2004-2005 yıllarında murtas elektronıkte calıstım (daha oncesı ve sonrasıda var baska yerlerde) yanı jvc servıste.bu ısten anlarım yalnız uzun zaman dır yapmıyorum o ayrı. teyp guzel ama yınede pıoneer tercıh et. işlemci sıstemın kalbıdır. bassın bu serısı cok ıyıydı bı zamanlar ama fızıksel guncelleme yapmıslar bu modelı dınlemedım hıc yalnız bu fıyat aralıgında yınede jbl derım. ımkanın varsa gıt grand zero al .hoparlorleri coacsial yerıne mıd takımı onerırım sana on kapıları hıc bozmadan içine 16 cm olur poloya emın ol ıstedıgın sesı alırsın yalnız onunda markasını infinity sec derım. coacsial lerden arkaya istedıgını sec ıkısıde asagı yukarı aynıdır butun bunlar için edison ed 505 amfi (bıraz eskı ama ıyı bı 5 kanaldır veya for-x ın ıyı modellerı var vs.) yada guzel bı 6 kanal al onuda yıne en guzelı jbl en azından servıs ımkanı ıyı. yardımcı olabıldıysem ne mutlu.

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2011, 18:50:59 »
istanbuldaysan yardım ederım.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2011, 21:01:43 »
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar... Murtaşta çalışan arkadaşımın tawsiyesini dikkate alıcam.Ön kapı mid leri şimdilik ellemek istemiyorum çünkü ses sistemi dışında çok masrafım var. Arka Coaxial Pioneeer TS-A 6984s 550 W karar werdim.Bass ise Rockford Fosgate beni cezbediyor.Amfi için JBL GTO 755.6 6 kanal 4 OHm düşünüyorum umarım uygundur. En son teyp için de 2 model arasında kararsız kaldım. Pioneer DEH-3200ub w DEH-3350ub... son bir yardım w bu işi bitirelim arkadaşım.
Red Machine!!!

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2011, 21:37:25 »
amfi tercihin guzel zaten hemen hemen herkes bılır bu modelı ıyıdır cunkı. teyplerın ıkısınede baktım netten 3200 un goruntusu daha hos geldı bana ama bu tabı zevk meselesı yalnız ozellık olarak ayrıntılı bılgı edınemedım nerden baktın sen bunlara bı lınk atabılırmısın. bıde bass kabını kesınlıkle portlu al kapalı kabınden ıstedıgın veerımı alamazsın .

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2011, 22:36:02 »
Kablo lazım olucak tabi sana 6n im varken kullandıgım ses sistemi için montaj yaptırdığım yer sağlamdı kablolarda hala yepyeni duruyor sistemi sattım ama kabloları vermemiştim ihtiyacınız olursa özelden yazabilirsiniz bana
ADK

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2011, 23:52:58 »
Tawsiyelerini değerlendiricem.Birtek Bass konusuna takıldığına göre diğerleri sınawdan geçti umarım. Teyplerden DEH-3200 linki
http://www.pioneer.eu/tr/products/archive/DEH-3200UB/index.html

DEH-3350 Linki
http://www.pioneer.com.sg/storefront4/ProductDetail/default.asp?ProductId=1131&CatId=33
Bak bakalım karşılaştır hangisi daha iyi...
Kablo için de teşekkür ederim Altan Bey!! Aracımın eski sahibi tesisatı sökmüş ama kablolama sistemini hazır bırakmış.2M kablolama kullanmış Kırmızı-Mavi... Sizin kabloların da bi fotosunu koysanız belki extrada lazım olur sizden temin ederim size uyarsa.
Red Machine!!!

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Kasım 2011, 00:02:39 »
En kısa zamanda ilan açıcam zaten paylaşırım sizinle
ADK

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2011, 01:10:41 »
İnşallah hocam katkılarınızın takipçisi oluruz..
Red Machine!!!

Çevrimdışı tech_00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2011, 10:17:43 »
Öncelikle senin linkte verdiğin teybin aynısının USB'sizini gecen ay 137Tlye aldım SATURNden USBlisi 240 falandı istemediğim için almadım bilgin olsun,,eğer istanbuldaysan ses sistemi konusunda yardımcı olabilirim,oto aksesuar ve müzik sistemleri işi yaptıgımız bir işyerimiz var. ;)

Çevrimdışı PoloGTI

• Ersan
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Vw Polo 6N2
« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2011, 11:31:27 »
Polonun ön kolonları iyi  bir kolon değil. Teybi değiştirdikten sonra bir cok abimin kolonları patladı. ;)
Vw Polo 6N